Skocz do zawartości
Dzygit

PRZERÓBKA PODŚWIETLENIA ZEGARKA W B3

Rekomendowane odpowiedzi

y programem bdyie kopocik, natomiast kiedzđ miaem starsyego passata i wasnie kleiem na tađmie dwustronnej, tzlko ye wtedz miaem gotowe nakadki )kupiem= a teray sam je chce wzkonać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

Ja mam takie zegary, oświetlenie ich jest od przodu, a chciał bym podświetlić je od tyłu żeby świeciły same napisy na niebiesko, robił już ktoś coś takiego ? czy takie coś jak w tych zegarach od golfa będzie działać ? czy tylko indiglo ?

tarcze.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

właśnie zerknąłem do tarcz od starszej wersji, tarcze są na blaszce i na pewno żadno światło ich nie przebije :( w tej co jest na fotce wyżej też pewnie tak jest ale niewiem na 100% musze sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z pracownikiem firmy Moman ( http://www.moman.pl ). Za miesiąc mamy szanse dowiadywać się o tarcze Indiglo do naszych Pasków. Podobno właśnie opracowują wzory.

 

Poniżej przykładowe tarcze z VW Corrado z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Bardzo. Jeszcze tylko czerwone wskazówki a'la 3BG.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladne i kosztuja 100 zl o ile sie nie myle wiec czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może być nieco większa - te od Corrado kosztują 139 zł, a do tego dochodzi koszt inwentera (kolejne 58 zł). Natomiast właśnie się głowię, co zrobić, by zaistalować podświetlane wskazówki (np. takie jak w 3BG). I prawdę mówiąc nie wiem - z tego co widzę to i Skoda i Seat też mają ładne wskazówki (i na logikę powinny być podobne/identyczne jak w VW) ale nie mam 100% pewności czy się dadzą zainstalować w B4. Pomijając konieczność dolutowania pod każdą z tarcz odpowiedniej diody flux (żeby je podświetlić - z tego co kojarzę to u nas nie ma tam żadnego źródła światła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może dałoby się zrobić wkazówkę z... folii Indiglo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

miałęm ten problem w poprzednim aucie, wg mnie najprościej zostawić oryginalne żarówki tylko troche je przyciemnić i wywalić wszystko co zielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam_waw mozesz pilotowac sprawe indyglo do paskow? jak tylko pojawia sie na sprzedaz daj znac.

A moze ciekawym pomyslem bylby podswietlany napis na tarczy vw-passat.pl? Adam_waw mozesz dowiedziec sie czy jest to mozliwe do wykonania dla naszego forum i czy bardzo skocza koszta ?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu - mogę tego pilnować. Zgodnie z sugestią zapytałem właśnie o kwestię możliwości nadruków i wersji "indywidualnych" i sprawa przedstawia się następująco:

 

1. Firma Moman.pl jest zainteresowana stworzeniem czegoś co bedzie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Oczekują na wszelkie nasze propozycje i sugestie. Są na etapie projektowania, więc jest to idealny moment.

 

2. Cena zrobienia na zamówienie indywidualnego projektu to koszt 500 zł. Ale jeśli będziemy chcieli minimum 5 sztuk, to zrobią to GRATIS (cena będzie 139 pln za tarcze + 58 za inwerter). Powyżej 5 sztuk możemy negocjować obniżenie rónież tej ceny.

 

Tak więc warto abyśmy w szybkim czasie przemyśleli temat, jakie zegary i w jakiej ilości nas interesują.

 

A co do wskazówek, to jest jedno dość proste rozwiązanie: pomalowanie oryginalnych np. na pomarańczowo, a następnie naniesienie na ten kolor lakieru bezbarwnego UV, i wstawienie w miejsce oryginalnego podświetlenia, diód UV. Na końcu wszystko powinno świecić jak "psu (...) na wiosnę" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja jestem za - pisze sie na te zegary. Moze zbierzemy te 5 osob moze wiecej i zakupimy z naszym logo?

Tylko pozostaje kwestia zegarow ja mam takie jak na zdjeciu - ciekawe czy zrobi im to roznice jak jedni maja cyfrowy przebieg,drudzy normalny a jeszcze inni nie maja obrotomierza. Adam mozesz zapytac jakby rozwiazali ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

ja juz fotke swoich zegarów dawałem, jestem zainteresowany wiec 3 osoby już są, tylko że chciał bym bez zadnego napisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko pozostaje kwestia zegarow ja mam takie jak na zdjeciu - ciekawe czy zrobi im to roznice jak jedni maja cyfrowy przebieg,drudzy normalny a jeszcze inni nie maja obrotomierza. Adam mozesz zapytac jakby rozwiazali ten problem?

Zerknij na ich strone - podajesz przy zamawianiu co i jak - zpbacz sobie na zegary do Corrado, tam sa takie same opcje i jakos nie ma z tym problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska b4 diesel 1.9 dzisiaj walczyłem :503: z licznikiem i podświetleniem ale nie mogłem ściągnąć wskazówek od obrotomierza i prędkościomierza.

pisaliście że trzeba ciągnąś do siebie robiłem tak ale nic nie dało a nie chce niczego uszkodziś . a może troche WD40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

chlopaki jestem ciekaw czy opracuja z zegarkiem analogowym do naszy paskow bo nie wszyscy maja obrotomierze ....jakby wadli na ten pomysl to :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dave

nie mialem okazji jeszcze rozkrecic a juz zamawiam.

Możecie powiedziec ile wchodzi tych żaróweczek do podświetlenia bo nie wydaje mi sie żeby wchodzila tam jedna jak w opisie.

 

Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz. :dontgetit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

To teraz moze ja sie pochwale :evil:

 

Cale zagary wykonalem samodzielnie. Sciagnalem z netu a aukcji allegro wzor zegarow do T4, wiec potwierdzam: ZEGARY DO T4 PASUJA DO B3 !!!

 

Nastepnie dluuuuga zabawa w Photoshopie. Moje tarcze sa wydrukowane na papierze fotograficznym, ale bledem bylo ze jest to papier blyszczacy, chociaz w nocy bialo-niebieskie podswietlenie jest zajebiste.

 

Niedlugo postaram sie odzyskac moje wzory, zarowno przed jak i po przerobce i wrzuce gdzies tutaj na forum.

 

Co do montazu, sa one poprostu naklejone na oryginalne tarcze za pomoca kleju. Jak narazie 1,5 roku i nic sie nie odgina (widocznie robie foty w dobrym zakladzie foto :] ).

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

fajnie chlopaki tylko ja mam taki problem ze nie moge zdjac wskazowek a jak wyciolem wiekszy otwor i probowalem przez wskazowke przlozyc je jakos to wsadzilem ale wskazowka mi nie działałabo za gruby papier a drukowalem na papierze fotograficznym :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

Jak robicie tarcze to dzielcie czerwone pola na paski tak jak jest w B4, o wiele lepiej to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności