Skocz do zawartości
thorig

Opóźnienie w załączaniu chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent b6 2007r. 1.9 tdi bls. 

Mam następujący (dziwny) problem.

Klima (chłodzenie) załącza się z opóźnieniem tzn.

Ustawiam powiedzmy 16 stopni i czekam:

Samochód stał nie ruszany 3 dni - zimne powietrze zaczyna lecieć po ok 10-15min i ok. 4-5km jazdy

Samochód stał nie ruszny 24h - czas ok 5 min i 2km

Samochód stał nie ruszany ok. 12h - czas do 1min 

Ponizej tego klima zaczyna chłodzić praktycznie natychmiast.

Nie zauważyłem problemów z tym żeby z kratek nie leciało wystarzcająco zimne (nie mierzyłem)... 2 ostatni dni jeździłem z klima ustawioną na 20,5 stopni, wystarczał nawiew auto na 3 kreski, potem sam zmniejszyłem na 2 bo już mi było lekko za zimno. Także z wydajnością jest raczej ok.

Problem jest taki że klimy nikt nie nabijał od 2011 roku , przynajmniej ;) Także pewnie wypadałoby zacząć od dobicia czynnika. Ale może jest jakaś inna przypadkość B6 powodująca takie problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, tyle że u mnie opóźnienie występuje po 8 h postoju, podpinam się pod temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie taki test. Ruszacie i od samego początku dynamiczna jazda na obrotach w okolicy 2500 i więcej. Napiszcie czy klima startuje wyraźnie szybciej, na przykład po minucie takiej jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprobuje, narazie zauważyłem że czy było to snucie po osiedlowych uliczkach czy normalna jazda po miejsce z predkosciami 60-70km/h to nie było specjlanej roznicy, a nawet myślałem że może coś się przyblokowało i trzeba pociągnąć pod 3000 oborotow przez chwile ;) 

Jeszcze miałem ciekawy przypadek, odowże dziecko ok 1km do żłobka. Wiec 1km wyłączony samochód klima się nie włączyła, powrót 1km - nie właczyła się. To było rano, ide do samochodu ok 14 ruszam i maks 1-2 min czekałem na zimne powietrze. Czyli mimo że wcześniej nie zaskoczyło to miało to wpływ na późniejszy czas rozruchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak piszesz z tym czasem rozruchu :). Zacznij się rozglądać za nowym kompresorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie neguje odpowiedzi, tylko sie zastanawiam czemu jak krótko postoi czyli powiedzmy te 6h to zaskakuje odrazu ? Nie powinien się poprostu zatrzeć i paść ? :)

Można sobie podjerzeć jakieś parametry na sterowniaku które pokażą że sprężarka już niedomaga tzn. jakieś ciśnienia albo coś ? 

 

 

Edytowane przez thorig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zrobił pseudotest o którym pisałem wcześniej to byś przypuszczalnie zauważył, że jak auto stoi nawet tydzień to jak go będziesz pałował to klima ruszy niemal normalnie. Sprawdzić możesz ciśnienie kompresora. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.Problem z klimą występuje już od 3 lat.Mianowicie,klima potrafi się zawiesić zaraz po uruchomienie auta albo podczas jazdy.Miałem złoty środek na ten problem,mianowicie wyłączałem silnik lub na luzie ostro depłem w pedał gazu i problem znikał.Dzisiaj te środki nie działają,gdy klima się zawiesi to po jakimś czasie się odwiesza,ten czas jest różny.Mechanicy już wysnuli niebiańskie teorie co może być przyczyną i oczywiście koszta.Mało prawdopodobne jest podjechanie do warsztatu akurat wtedy gdy klima nie działa w celu sprawdzenia przyczyny(tak sugerują).Macie może jakieś sugestie żeby nie dać się nabrać  na "astronomiczny rachunek"? Przede mną wakacje na południu europy,strach jechać z takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kompresora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby kompresor,mniejsze zło niż gdybanie .Dzięki za podpowiedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

634591961_Beztytuu.thumb.png.29032f66d386a99e11796c6005f481af.pngWitam, u mnie mam podobnie, na postoju w ogóle nie wieje zimnym powietrzem. Dopiero jak przejadę jakiś kawałek z gazem z podłodze to zaczyna dmuchać chłodniejszym. Do tego dosyć długo trzeba jechać żeby włączyły się wentylatory a jak już się włączą to w/g mnie maja wolne obroty. 

 

Edytowane przez Karol027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a trochę z innej beczki,

klima włącza się dopiero po osiągnięciu temperatury płyny chłodzącego do silnika tak od około 80-90 C i dopiero włączają się wiatraki od chłodnicy i włącza się cały układ klimatyzacji razem z wentylatorami od chłodnicy wody. Trochę to wkurzające że nie działa klima od razu po uruchomieniu silnika. Bo zanim zacznie działać i jeszcze troche czasu na schłodzenie wnętrza to już dojeżdżam do celu i cała podroż przy otwartych oknach.

Czy może to kwestia ustawienia czegoś przez komputer?? Ktoś ma też tak?? Passat B6 2007r.

Edytowane przez rafalm28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam taki sam problem jak powyżej. Klimatyzacja normalnie działa bez żadnego większego problemu. Chłodzi idealnie, ale mimo ustawień słychać jak sprężarka i wentylatory startują jak auto osiągnie równo 90 stopni. Może ktoś spotkał się z czymś takim, bo z kim bym nie rozmawiał to inna teoria.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności