Skocz do zawartości
Tipacz96vc

Mata/czujnik zajętego fotela 3c0963553

Rekomendowane odpowiedzi

No jak się sam nie pochwale to nikt tego nie zrobi za mnie?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś chwilę czasu i się dobrałem do zapinki. Po zdjęciu obudowy było już widać co jest przyczyną. Włącznik a raczej rozłącznik (jego zadaniem jest rozłączanie obiegu przy zapiętym pasie) to ten biały element. Śrubokrętem zaznaczyłem zaczepy które należy podważyć Abu go wypiąć. W środku od 2006r nazbierało się sporo kurzu i śmieci który blokował i ten zielony element - nie był w stanie dojść do samego dołu i rozłączyć obiegu. Po wyczyszczeniu i złożeniu wszystko działa. Czytałem gdzieś o psikaniu środkami typu kontakt do zapinki - w tym przypadku to nie zadziała. 

IMG_20200310_082700.jpg

IMG_20200310_082717.jpg

IMG_20200310_082810.jpg

IMG_20200310_082833.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając przy temacie autohold mam jeszcze pytanie. Czy vcds da się ustawić AH aby domyślnie był włączony? Kolega w b6 z 2009r ma opcje do ustawiania w fisie u mnie tego nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, sterownik epb ma znaczenie. Jest temat w poradniku, o autohold, podane.sa nr jakie maja.byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie nic nie zrobisz. Odpuść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mkpol napisał:

U siebie nic nie zrobisz. Odpuść

W sensie że za stary? Nie chodzi mi o aktywację wyswietlania opcji w fisie tylko żeby AH był domyślnie załączony za każdym razem po odpaleniu auta. 

Edytowane przez Tipacz96vc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to jak masz zaciągnięty ręczny to po ruszeniu z zapiętym pasem AH samo ci się włączy. Nie jest tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% nie - ale sprawdzę to po pracy. 

 

Edit: sprawdzałem i tak nie działa. 

Edytowane przez Tipacz96vc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest odwrotnie to AH po odpięciu pasa albo zgaszeniu zaciąga ręczny. Pamiętałem że gdzieś dzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkpol napisał:

W takim razie jest odwrotnie to AH po odpięciu pasa albo zgaszeniu zaciąga ręczny. Pamiętałem że gdzieś dzwoni.

Z tym się zgodzę. Jeśli mamy załączony AH staniemy i odepniemy pas to zaciąga ręczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności