Skocz do zawartości
irek30

Zatrzaśnięte drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podobny problem. Drzwi nie da się otworzyć ani klamką wewnąŧrz ani z zewnątrz. Wcześniej działało otwieranie z wewnątrz, ale to dlatego, że spadła linka z klamki zewnętrznej. Rozkręciłem i zamontowałem ją, ale chyba za mocno naciągnąłem. Problem jest taki, że nie udaje mi się jej poluźnić. Wie ktoś jak do tego podejść?

 

Klamkę wyciągnij na max, cieniuteńki śrubokręt i grzeb w klamce od zewnątrz tuż przy zaślepce. Wystarczy podważyć tą blokadę z wielowypustem i ona przeskoczy o 2 - 3 ząbki i będzie już ok. Potem tylko zamykasz drzwi z pilota, otwierasz i działa. Daje radę - sam tak robiłem.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało się poluzować i się zaczęły otwierać z obu klamek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem

 

Nie mogę otworzyć drzwi tylnych za kierowca ani od zew ani od wew, rozebrałem tapicerke w kabinie samochodu, było ciężko ale udało się........ problem jest taki że wogóle zamek nie reaguje, proszę powiedzcie mi jak mogę awaryjnie otworzyć te drzwi.......kolega Slawek poinstruował mnie żeby puscić na krótko z akumulatora jak najbliżej zamka ......... może ktoś miał podobny problem.......

 

Muszę jakoś te drzwi otworzyć żebym mógł podziałać z zamkiem......

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak Mietek_85 w tylnych drzwiach od strony kierowcy. Boczek i blacha zdjęte ale nie mogę i tak otworzyć drzwi aby wymienić zamek a co najgorsze jest uwalona wtyczka od zamka dlatego juz zadnego napięcuia nie wpuszce a zamek jest zaryglowany...Co mam robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoj temat zamykam:) Problem rozwiązany...odkręcilem 2 malutkie śrubki w zamku do ktorych miałem dostęp i wyciągnąłem z zamka silniczek który był odpowiedzialny za ryglowanie zamka i drzwi otwarte;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc :) po wymianie zamka od tylnych drzwi w moim pasku wszystko jest ok poza jedną rzeczą a mianowicie gdy zamykam pilotem drzwi wszystkie sie zamykają oprócz tych w których był wymieniany własnie zamek(mechanizm chodzi bo słychac) i co najlepsze jak otworze auto wszystkie zamki sie otwierają a ten jeden sie zamyka :) wiec jest na odwrót -co moze byc przyczyna nie wiem moze ktos ma jakis pomysł z góry dziekuje i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i proszę o pomoc :) po wymianie zamka od tylnych drzwi w moim pasku wszystko jest ok poza jedną rzeczą a mianowicie gdy zamykam pilotem drzwi wszystkie sie zamykają oprócz tych w których był wymieniany własnie zamek(mechanizm chodzi bo słychac) i co najlepsze jak otworze auto wszystkie zamki sie otwierają a ten jeden sie zamyka :) wiec jest na odwrót -co moze byc przyczyna nie wiem moze ktos ma jakis pomysł z góry dziekuje i Pozdrawiam.
przełóż kable sterujące i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za tak szybką odpowiedz tylko o mile mi wiadomo nic nie było zmieniane oprócz zamka ( czy moze byc sytuacja ze podczas wymiany inaczej są podłaczone kable w zamku tym nowym ? ) a jak mozesz dopisac gdzie najlepiej jest zamienic te kable nie wiem w drzwiach przy wtyczce czy w srodku drzwi ?Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje za tak szybką odpowiedz tylko o mile mi wiadomo nic nie było zmieniane oprócz zamka ( czy moze byc sytuacja ze podczas wymiany inaczej są podłaczone kable w zamku tym nowym ? ) a jak mozesz dopisac gdzie najlepiej jest zamienic te kable nie wiem w drzwiach przy wtyczce czy w srodku drzwi ?Dzieki

a nie sprawdzałeś czy jest to ten sam zamek co potrzebowałeś tzn na te samą stronę auta i czy nie od angola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam angola :) przy próbie wymiany jeden zamek okazał sie lipny i mechanik załatwił drugi byc moze z innej strony ,ale co to ma sie do tego mysle ze to jest jakis bład w kablach ,albo wystarczy poprostu rozpiąc wtyk w drzwiach zamkąc pilotem i podłaczyc wtyczkę moze działa to na impuls a zamek był nie wiem podłaczony i moze był otwarty gdy wszystkie były zamkniete i teraz robi na odwrót tak mysle .Czy moze tak byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja mam angola :) przy próbie wymiany jeden zamek okazał sie lipny i mechanik załatwił drugi byc moze z innej strony ,ale co to ma sie do tego mysle ze to jest jakis bład w kablach ,albo wystarczy poprostu rozpiąc wtyk w drzwiach zamkąc pilotem i podłaczyc wtyczkę moze działa to na impuls a zamek był nie wiem podłaczony i moze był otwarty gdy wszystkie były zamkniete i teraz robi na odwrót tak mysle .Czy moze tak byc ?
tak też może być i dobrze kombinujesz z tymi kablami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie sprawdzałeś czy jest to ten sam zamek co potrzebowałeś tzn na te samą stronę auta

A da się założyć lewy zamek do prawych drzwi?? :-D;)

i czy nie od angola?

To akurat nie ma znaczenia przy zamkach drzwi tylnych. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie bardzo dziekuje za pomoc wg.mnie moze to byc dobry trop ze dostał impuls do zamkniecia a inne były otwarte pokombinuje i jak cos napisze jak było :) Dzieki Wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze pomóżcie mi Nie mogę otworzyć drzwi tylnych z lewej i z prawej strony, rozebrałem tapicerkę oraz ściągnąłem blachę i zamek w ogóle nie reaguje, proszę powiedzcie mi jak mogę awaryjnie otworzyć drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjzyj sie mechanizmowi zamka i zobacz za co ciagnie klamka jak nia ruszysz i zrub to reka i otworz drzwi

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

 

acha i wez je odrygluj bo pewnie sa zamkniete przez centralny i dlatego nie mozesz je otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tylnych drzwiach za kierowcą centralny działa bo otwiera i zamyka je ale gdy łapie za klamkę z jednej i z drugiej strony to nic się nie otwiera zaglądałem do środka na ten zamek i ruszałem linką od środka i wszystko tam chodzi jak powinno a drzwi się nie chcą otworzyć. A jeśli chodzi o te drugie to wydaje mi się ze elektryka w zamku siadła bo centralny nie działa, przy próbie pociągnięcia za rygiel to wraca on spowrotem do pozycji zamkniętych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze pomóżcie mi Nie mogę otworzyć drzwi tylnych z lewej i z prawej strony, rozebrałem tapicerkę oraz ściągnąłem blachę i zamek w ogóle nie reaguje, proszę powiedzcie mi jak mogę awaryjnie otworzyć drzwi.
Jezeli nie otworzyles tych dzrzwi to w ostatecznosci mozesz zrobic jak ja...tylko nie wiem czy po takiej operacji nie bedzie konieczna wymiana zamka, u mnie i tak juz lezal nowy zamek do zamontowania takze nie mialem nic do stracenia...post 45 (#45)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jak masz zatrzaśnięte drzwi a potrzebujesz je otworzyć to mam inny sposób, sprawdzony własno-ręcznie:D. Odczep tylnie drzwi. Będziesz miał wtedy idealny dostęp do tych przednich, a tam wystarczy odkręcić zamek(jest na Torx;tj. ten bliżej klamki) i drzwi same się otworzą;)...

powodzenia !!

 

 

Dokładnie tak zrobiłem u siebie z drzwiami pasażera i sezam się otworzył (poluzowałem linke)

 

Dzięki śliczne za podpowiedź :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności