Skocz do zawartości
sznikers23

Wycieraczki działają tylko jako te najszybsze

Rekomendowane odpowiedzi

Przełącznik wycieraczek działa z identycznym oporem, jak przełącznik kierunkowskazów, więc w nim nie upatrywałbym wady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak diabeł święconej wody unikasz odpowiedzi na temat przekaźnika nr 99/19.

Celowo?

 

Juz kiedys odpowiedziałem komuś, że od samego pisania nic się jeszcze nie naprawiło. Mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Ja obstawiam wersję następującą po wyciągnieciu mechanizmu wycieraczek zdjeciu osłonki z silniczka, nie bedziesz miał na 1 i 2 styku styku tylko 3 pokonujący najkrótszą drogę bedzie sprawna blaszka cała operacja zsjmie ci z godzinkę z złożeniem (o ile nie masz zapieczonych śrób) i sprytnie wyciągniesz cały mechanizm z silniczkiem (bo jest tam naprawdę ciasno) życzę powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

gacek, parę postów wyżej napisałem jak uporać się ze startym stykiem przy silniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie nagrzewnicy(przez mechanika) zauważyłem, że mam możliwość używania wycieraczek jedynie na najszybszym biegu. Przeczytałem ten temat na forum, poszedłem sprawdzić czy mam przekaźnik w dolnym drugim polu od lewej ... i przekaźnika nie ma. Czy "wolne" biegi oraz wycieraczki podczas spryskiwania nie działają właśnie z powodu braku przekaźnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i przekaźnika nie ma

Mechanik Ci skroił...?

Do momentu wizyty u mechanika było okey?

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą nagrzewnicy wycieraczki działały na wszystkich biegach. Czy skroił ... nie sądzę, prędzej zgubił. Mówił, że po przekładce nagrzewnicy sprawdzał i wszystko działało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przekładce nagrzewnicy sprawdzał i wszystko działało....

Hmm....jak poobrywał kable w skrzynce przekaźników to sam sprawdź od początku do końca czy wszystko działa...zwłaszcza światła stopu....nie zbyt przyjemnie będzie jak Ci coś w kuper wjedzie.

No i niech mechanik poszuka przekaźnika...miałeś duże oznaczenie 19 czy 99.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem światła - wszystko jest ok. Nie działają tylko wycieraczki na wolnych biegach i przy spryskiwaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nad przekaźnikiem wycieraczek był też przekaźnik...bo teraz nie mam pewności czy za same spryski nie odpowiada przekaźnik z poz. 2 w skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźnika nad poz. 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem a był odpowiedzialny był włącznik wycieraczek. A co do uszkodzenia przekaźnika to wycieraczki będą działać również gdy obejdziemy ten przekaźnik.Proponowałbym spróbować zrobić obejście przekaźnika i uruchomić wycieraczki. A mianowicie wziąć przewód wlutować w przewód bezpiecznik ok. 15A i podłączyć bezpośrednio pod włącznik. Jeżeli problem będzie występował to stawiałbym na włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada moja skrzynka bezpieczników/przekaźników

Zdjęcie0029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wyglada moja skrzynka bezpieczników/przekaźników

masz kombi czy sedana??

jeśli kombi to dwa przekaźniki Ci zakosił..

 

bo teraz nie mam pewności czy za same spryski nie odpowiada przekaźnik z poz. 2 w skrzynce.

przekaźnik na pozycji 2 odpowiada za spryskiwacz i wycieraczkę szyby tylnej klapy. a na 8 za wycieraczki, spryskiwacz szyby przedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasio to sedan i niestety nie posiada wycieraczki tylnej. A skoro sedan to przekaźniki są wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skoro sedan to przekaźniki są wszystkie ?

brakuje tego na pozycji 8 o oznaczeniu 19 lub 99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem przekaźnik z poz. 9 na poz. 8 i wycieraczki działają :) .... tylko teraz nie wiem czy czegoś innego nie odciąłem. Ale chyba jednak nie odciąłem bo sprawdziłem w schemacie i poz. 9 odpowiada za kontrolę zapięcia pasów bezpieczeństwa(moje auto nie ma tego w opcji). Czyli wychodzi na to, że mechanik włożył przekaźnik w niewłaściwe gniazdo...tylko szkoda, że oszukał mnie mówiąc, iż sprawdził po zmontowaniu wszystkiego między innymi wycieraczki i działały i tym samym nie tylko oszukał mnie ale i wprowadził w błąd :/ W każdym bądź razie dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełożyłem przekaźnik z poz. 9 na poz. 8 i wycieraczki działają

żeby na tym przekaźniku był biały numerek to byśmy do tego doszli, a tak to nikt nie zwrócił uwagi na złe miejsce przekaźnika.

 

Czyli wychodzi na to, że mechanik włożył przekaźnik w niewłaściwe gniazdo...

teraz pytanie... po kiego czorta on te przekaźniki ruszał wymieniając nagrzewnicę?? ;)

 

 

.tylko szkoda, że oszukał mnie mówiąc, iż sprawdził po zmontowaniu wszystkiego między innymi wycieraczki i działały i tym samym nie tylko oszukał mnie ale i wprowadził w błąd :/

teraz Ty go oszukaj, przełóż przekaźnik tam gdzie był, jedź do niego powiedz że wycieraczki nie działają. niech główkuje co zrobił nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz Ty go oszukaj, przełóż przekaźnik tam gdzie był, jedź do niego powiedz że wycieraczki nie działają. niech główkuje co zrobił nie tak ;)

Dobry pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności