Skocz do zawartości
Gość marek_marek

>zakleić szyberdach?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_marek

witam,

poczytałem wątki o przeciekających pasatach... no cóż ja też z tym walczę. jeżdżę jak furman. za siedzeniem kierowcy zawsze kupka gazetek na okoliczność zalania. już się przyzwyczaiłem :cwaniak:

zalewa mnie też od szyberdachu. przesmarowałem uszczelkę sprajem niby do uszczelek. dociągnąłem naciąg ale pomogło na chwilę. szyber nie jest oryginalny i stąd pewnie te kłopoty.

widziałem niedawno paska z szyberkiem zaklejonym szarą taśmą - to raczej wiocha - ale pewnie skutkuje. czy może jest jakiś cywilizowany sposób żeby zakleić? ale tak żeby nie na amen - ale żeby kiedyś może jednak móc go otworzyć? czytałem kiedyś o jakiejś uszczelce w płynie, może jakiś wosk, silikon. proszę o radę. nie mam zamiaru sprzedawać mojego paska więc nie zależy mi mega na estetyce. nie chcę żeby dzieciakowi nalało się za kołnierz w czasie jazdy :rotfl:

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

może potraktuj go silikonem - to powinno go dobrze uszczelnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj tego

jedną płaszczyznę posmaruj olejem albo tawotem ablo wazelinką techniczną tylko równo dość grubo i dokładnie a drugą siliconem i zawsze bedziesz mogl otwożyć. niby silicon tłuszczu się nie boi a jednak coś to daje nie wiem jak to wyjdzie z szyberdachem jo testowałem takie patenty na silniku od mojej 42 letniej SHLki pozatym możesz sprobować nie dociskać szyberdachu tylko zostawić uchylony na jakiś 1-2mm wtedy jak silicon wyschnie to będzie tworzył gróbszą uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

umnie przez jakis czas nie bylo uszczelki w szyberdachu bo wyjelem i myslelem ze dostane gdzies ale sie rozczarowalem, i niestety musialem jechac w czasie deszczu i musze przyznac ze nic mi sie nie lalo do srodka podsufitka byla suchutka ja bym proponowal sprawdzic kanaly odprowadzajace bo czssami moga sie wydawac drozne ale nie koniecznie moga byc lekko przypchane i nie zadarzaja odprowadzac tej wody i sprawdz weze moze spadly i stad te skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek_marek, odpływy od szybra masz drożne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokładnie skąd leci, sprawdź też odpływy, szyber jest tak skonstruowany że nawet jak wyjmie się tą "włochatą" uszczelkę co jest na brzegach to woda nie powinna lecieć do środka (zbiera się w korytku dookoła i jest odprowadzana odpływami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

u mnie szyber jest dorabiany - nie ma tej włochatej uszczelki. co do odpływów - kiedyś rozebrałem ten plastik osłaniający od środka mechanizm i nie widziałem nigdzie żadnych rurek, które mogły by odprowadzać wodę. w tej chwili na dachu między szybą a plastikową ramą stoi woda, w rynienkach w środku też - jak się w rynienkach przebierze to wylewa się na osłonę a stamtąt na siedzenia.

jak zrobi się ciepło to jeszcze raz to rozbiorę i wyczyszczę - ale spodziewam się że jednak wazelinka :hyhy:

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic innego nie wymyślisz. Tylko nie smaruj wazeliną od zewnątrz, bo przy hamowaniu w deszczu będziesz miał tęczową szybę :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

No to macie proglem ja plastiki a wy wodę w passku też bym stawiał na te węże odprowadzające wodę ze są zapchane.! :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Marek, może zrobisz sobie odpływy, jeżeli szyber takich nie posiada ?? Słupki są raczej do tego przystosowane w sensie, że mają zapewne włożone zaślepki tam, gdzie w wersjach z szybrem węże odprowadzające wodę przechodzą przez blachy i wychodzą pod autem - z przodu pod blachami nadkoli, z tyłu w bagażniku o ile pamiętam przez zagłębienia, gdzie są te plastikowe kieszenie (trzeba pozdejmować tapicerę i popatrzeć :/). Musiałbyś obadać sprawę, czy warto się w to bawić - na pewno byś się pozbył problemu wody zalewającej auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem posiadaczem paska z 94 roku (przejsciowka). Przy szybkiej jezdzie samochodem od 110 km/h w gore sluchac swist powietrza w szyberdachu. Jak najlepiej zakleic szyberdach silikonem? Jakiego silikonu najlepiej do tego celu uzyc?

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy szybkiej jezdzie samochodem od 110 km/h w gore sluchac swist powietrza w szyberdachu. Jak najlepiej zakleic szyberdach silikonem?

a woda przecieka?? czy tylko świst jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej wymienić uszczelkę albo to kwestia wyregulowania poziomu, silikon to jest dobry w łazience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej wymienić uszczelkę albo to kwestia wyregulowania poziomu, silikon to jest dobry w łazience.

 

do tego zmierzam ale chciałem dowiedzieć się o szczegółach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qdlik: Przecieka ale w troche dziwny sposob. Jak jade samochodem w deszcz to przez szyberdach woda do srodka sie nie leje, nawed podsufitka jest suchutka gdy pada na zewnatrz intensywnie. Ale jak umyje samochod Karcherem to zbiera sie woda w tych takich gumowych oslonach na podsufitce i jak ruszam to wylewa sie z nich na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim samochodzie miałem szyberdach, oczywiście nie był fabryczny i na początek było głośno od niego w samochodzie, potem była woda, do tego zerwałem gwint przy próbie dokładniejszego dokręcenia, a że kasy było szkoda.... Zdjęcie szybki, dokładne umycie, wyczyszczenie uszczelki, silikon, zamknięcie, pamiętam że przycisnąłem szybę czymś ciężkim na kilka godzin i podziałało. Jeździłem z zaklejonym jakieś dwa lata i było ok. Rodzaju silikonu nie pamiętam niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapchane odpływy, stara linka np hamulcowa i do roboty.

tak ja myślał... szybera nie mam ale po powtarzających się pytaniach doszedłem do wniosku że albo odpływy, albo krzywe prowadnice albo uszczelka...

 

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

 

W moim poprzednim samochodzie miałem szyberdach, oczywiście nie był fabryczny i na początek było głośno od niego w samochodzie, potem była woda, do tego zerwałem gwint przy próbie dokładniejszego dokręcenia, a że kasy było szkoda.... Zdjęcie szybki, dokładne umycie, wyczyszczenie uszczelki, silikon, zamknięcie, pamiętam że przycisnąłem szybę czymś ciężkim na kilka godzin i podziałało. Jeździłem z zaklejonym jakieś dwa lata i było ok. Rodzaju silikonu nie pamiętam niestety

ale o jakim samochodzie mówisz?? o b5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@qdlik: Przecieka ale w troche dziwny sposob. Jak jade samochodem w deszcz to przez szyberdach woda do srodka sie nie leje, nawed podsufitka jest suchutka gdy pada na zewnatrz intensywnie. Ale jak umyje samochod Karcherem to zbiera sie woda w tych takich gumowych oslonach na podsufitce i jak ruszam to wylewa sie z nich na mnie.

 

Sprawdź drożność odpływów, a co do "świstu" podczas jazdy, to mam to samo, ale jak zasunę przesłonę podsufitki to jest cisza.

Pozdrawiam Robuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź drożność odpływów

no przecież Święty napisał:

Zapchane odpływy, stara linka np hamulcowa i do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności