Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, mam pytanko, czy komus udalo sie uzyskac stabilna prace interface pod ubuntu 10.04 LTS (vag-com 311.2 za pomoca wine)? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z moim Vag-com 311.2n. Mam do niego witaminke, ale jak wpisuje kod wyskakuje mi okienko, ze program zarejestrowany, klikam ok i dalej w stsusie mam ze jest niezarejestrowany. Może któryś z kolegów pomógłby swoim programem lub napisał co zrobić żeby było ok? mam kabelek jeśli się nie myle KKL. Mam również vag-com 402 taki gdzie w xstraterze ustawia się czas żeby co 5 sek kopiowało jakieś tam pliki z odpowiedniego katalogu, ale to działa tylko raz (na jedną operacje), a po tym program znowu zachowuje się jak niezarejestrowany:/. I jeszcze jedno pytanko do Was, czy pod tym kablem mogę używać programu vcds Lite, czy może się kabel uwalić? W razie gdybyście chcieli pomóc programem to mój mail [email protected]. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin sprawdź pocztę.

Wysłałem Ci Vag-coma już zainstalowanego i aktywnego.

Powinien działać.

Sprawdzony już na kilku kompach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kacper,

przede wszystkim dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedź, ale program u mnie nie działa. To znaczy działa generalnie, odpala się, ale biorę na "about" i wyświetla że niezarejestrowany, więc z dołączonego keygena wyrabiam kod aktywacyjny klikam żeby aktywować, znowu wyskakuje okienko że niby kod przyjęty, powracam do poprzedniego okna ("go back") i w statusie znowu informacja że nie zarejestrowany :/. Nie wiem może coś mam nie tak z komputerem. A jak program wygląda u Ciebie? Masz informacje że jest aktywowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpala się, ale biorę na "about" i wyświetla że niezarejestrowany, więc z dołączonego keygena wyrabiam kod aktywacyjny klikam żeby aktywować, znowu wyskakuje okienko że niby kod przyjęty, powracam do poprzedniego okna ("go back") i w statusie znowu informacja że nie zarejestrowany :/. Nie wiem może coś mam nie tak z komputerem. A jak program wygląda u Ciebie? Masz informacje że jest aktywowany?

A podłączyłeś ten kabelek pod autko? Zrobiłeś jakiś test? Czy wszystko na "sucho" bez podłączania?

Podłącz pod autko i sprawdź czy wszystko działa, jak przy próbie wejścia w jaką opcje wyświetli Ci że program jest shareware, to wtedy będziemy myśleć dalej, jak na razie podejrzewam że wszystko jest :ok: tylko brakuje podłączenia pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, popołudniu sprawdzę na aucie czy będzie działać, bo jak na razie ten programik rzeczywiście odpaliłem bez podłączenia do paska. Dam znać co i jak. Chociaż z druiej strony ja jest nowy program to w "about" jest informacja żeby najpierw potestować program, a w tym od Kacpra nie było takiego info, wyglądało to jakby program był już "przetestowany". Ale jak sprawdzę na samochodzie to odpiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo on jest już przetestowany.

U mnie pamięta klucz.

 

A na jakim systemie odpalasz VAGCOM-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odpalam na xp. Byłem przed chwilą w aucie i sytuacja ta sama. U mnie też wyświetla że jest przetestowany, daję na aktywacje, kopiuję ten serial co jest w programie, daje do keygen'a i mi wychodzi kod aktywacyjny. kopiuję, daje na aktywuj, program przyjmuje kod (wyświetla się że jest prawidłowy), więc daję na "go back" i tam wyświetla że "unregistered". Jak próbuję zrobić w klimie test wyjść, to wyskakuje okienko, że program jest shareware. Nie wiem o co chodzi, bo powinno działać normalnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to że może w rejestrze jest jakiś wpis, jakiś ślad po wcześniejszych wersjach i dlatego nie chce przyjąć kodu. Sam nie wiem. Natomiast wypróbowałem vcds lite i ten o dziwo chodzi bardzo ładnie. Tak więc zostanę chyba przy tym programie i nie będę więcej kombinować, chyba że macie jakieś pomysły, to mogę wypróbować:) Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, odpalam na xp. Byłem przed chwilą w aucie i sytuacja ta sama. U mnie też wyświetla że jest przetestowany, daję na aktywacje, kopiuję ten serial co jest w programie, daje do keygen'a i mi wychodzi kod aktywacyjny. kopiuję, daje na aktywuj, program przyjmuje kod (wyświetla się że jest prawidłowy), więc daję na "go back" i tam wyświetla że "unregistered". Jak próbuję zrobić w klimie test wyjść, to wyskakuje okienko, że program jest shareware.

Jak masz VCDS Lite i działa to nie kombinuj już z innymi VAG-ami.

Co do tej rejestracji myślę że jeszcze trzeba zrestartować system po tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie co zrobić bo mój interfejs VagCom działa, ale odczytuje tylko silnik i automatyczną skrzynię biegów (Touran 2004), testowane już na wszystkich możliwych latency time i prędkościach trasmisji USB, za każdym razem skrzynię i silnik da się odczytać a reszty już nie .

 

Pracuję z XP , testuję na 409,1 i VCDS Lite 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie ten kabel.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1802970133

 

I nie mogę się połączyć z samochodem. Sterowniki zainstalowane. W programie mam port COM 3 i po kliknięciu na TEST piszę po kilku sekundach:

Port: OK

Interface: nie wykryto..

Kabel podłączony i stacyjka też na ON, nawet na zapalonym też nic nie łączy.

I już nie wiem co robić. Wychodzi na to, że nie łączy z samochodem? Ta kontrolka na kablu się świeci.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie ten kabel.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1802970133

 

I nie mogę się połączyć z samochodem. Sterowniki zainstalowane. W programie mam port COM 3 i po kliknięciu na TEST piszę po kilku sekundach:

Port: OK

Interface: nie wykryto..

Kabel podłączony i stacyjka też na ON, nawet na zapalonym też nic nie łączy.

I już nie wiem co robić. Wychodzi na to, że nie łączy z samochodem? Ta kontrolka na kablu się świeci.

Z góry dzięki za pomoc.

jaki system na kompie i jaką wersją vaga robisz test ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Windows 7 32bit

Sciaglem wersje programu z tego linku:

http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15

 

Polski VCDS® (wersja 10.6.5)

No to na pewno na tym kablu ci nie pójdzie.Czytać,czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Windows 7 32bit

Sciaglem wersje programu z tego linku:

http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15

 

Polski VCDS® (wersja 10.6.5)

w aukcji masz napisane, że ten kabel ma iść na vagu 704, w co wątpię ;)

Ci sprzedawcy już cuda piszą i nie tylko ...

spróbuj coś z tego poniżej:

http://chomikuj.pl/jjacekkx/Dokumenty/Maga+paczuszka

Nie wiem, jak z W7 będzie.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciaglem wersje programu z tego linku:

Marcin, na tym kabelku to VAG-COM 311.2 albo VCDS Lite 1.0. Generalnie na kablu KKL (bo taki kupiłeś) najwyższa działająca wersja VAG-COM-a to 409.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Działa. :)

Zainstalowałem VAG-COM 311.2 i działa. :)

Tylko jest po angielsku i trochę nie ogarniam. Macie może link do tego progsa po Polsku? Albo wersję 409 po Polsku?.

Dzięki chłopaki za pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jest po angielsku i trochę nie ogarniam. Macie może link do tego progsa po Polsku? Albo wersję 409 po Polsku?.

Po Polsku jest tylko Polski VAG 4.9 albo 2.5. Jak spytasz wujka http://www.google.pl to coś Ci podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten Polski Vag 4.9 mam nadzieję będzie śmigał? :)

Lepszy jest od tego VAG-COM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ten Polski Vag 4.9 mam nadzieję będzie śmigał?

Lepszy jest od tego VAG-COM?

masz go w tej paczce (mój link wyżej - setup.exe), jeśli ściągnąłeś. Lepszy jest o tyle, że ewentualne błędy masz po polsku opisane, ale ich tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. Wszelkie logi i tak najlepiej wychodzą na vag com-ie (np. 311,2)

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności