Skocz do zawartości
robertgreenford

lipna książka serwisowa???

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie. troszkę mnie męczy temat rozrządu w moim pasku. wiem wiem szukałem już w szukajce i troche sie oczytałem. co mnie meczy to właśnie kśiążka serwisowa nie moge dojśc do ładu z tym kiedy był pasek ostatnio wymieniany.mianowicie autko ma silnik 1.9 tdi afn i ma niby przelatane 102000 mil (anglik) jest z rocznika 98 szperam w ksiązce serwisowej i tutaj jest zaznaczone ze pasek był wymieniany przy 30000 mil a potem przy 45012 mil i dalej przez 55 tysiaków nic nie ma wpisane odnośnie paska rozrządu a niby to ful historia serwisowa jest :zdziwko: wiec troszku mi to śmierdzi :mur: wertuje tą książke i tam na ostatniej stronie na okładce pisze cuś takiego :produced in germany C 2000 Volkswagen AG print status : 05.2000 wiec jeszcze bardziej mnie to martwi bo nie wiem czy ta notka nie oznacza że ta ksiązka została wydrukowana w 2000 roku a moje autko jest z 98 i ktoś mnie w konia zrobił jeśli ktoś wie co i jak prosze o pomoc

 

pozdro

 

kurde zapomniałem dodac że jeżeli ktoś ma paska w podobnej specyfikacji i ma do niego ksiązke serwisową to bede wdzieczny za luknięcie do niej i info odnośnie tej ostatniej strony bo troszku mnie ta sytuacja spokoju nie daje

:vw: rulez

 

//Scaliłem - Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ufal bym w ksiazke serwisową :dobani: kupic to zaden problem allegro. Wiec pasek lepiej wymien i bedziesz mial pewnosc ze sie nie wpakujesz w koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek zrobie ale chodzi mi o całokształt czy ta książka jest warta spuszczenia w klozecie :wpale: czy jednak jest ok bo to zawsze głowa spokojniejsza i ciekaw jestem czy jest sens dociekania u dealera czy faktycznie auto było u niego serwisowane?

dodam że wszystkie pieczatki są z aso :vw:

aha jeśli ktos zna jakiegos mechanika z okolic londynu godnego polecenia to prosze o kontakt

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chan

Tak przeglądam na allegro kto kupuje takie czyste książki po niemiecku. Niestety w wielu przypadkach trafiają się handlarze samochodów... przykre :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertgreenford, edytuj posty. Można podjechac do ASO i oni powiedzą co było robione i sytuacja sie wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli olać książkę i zrobić wszystko wg. przebiegu??? :niepewny :przestraszony::P

mam prożbe ludziska kochane luknijcie do swoich ksiązeczek i dajcie znać czy u was jest na ostatniej stronie (okładce) tak samo?

 

dzieki serdeczne za pomoc

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertgreenford, U mnie sie pokrywa. Ksiązka jest o 5 miesięcy starsza od auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko bo nigdy nie robiłem rozrządu w pasku: :padam:

-na jakie trudności można napotkać podczas tej operacji?

-czy jest gdzieś na forum kompletny opis jak tego dokonać w silniku tdi?

-jeśli pas przedni idzie aut to czy trzeba nabijać ponownie klime czy da sie ten temat obejść?

-co z układem chłodzenia w trakcie tej operacji?

 

i już szanownych panów nie męczę

 

pozdrawiam i dziękuję

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robertgreenford, U mnie sie pokrywa. Ksiązka jest o 5 miesięcy starsza od auta.

 

 

wiec dałem sie chyba zrobić w konia bo moja jest 2 lata młodsza od auta

 

mądry polak po szkodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertgreenford, słyszałem ze są metody i rozbierania pasa przedniego jak i jakies uchylanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku AFN można sprawdzić stan zużycia paska rozrządu poprzez zmierzenie jego szerokości sówmiarką :ok: - graniczna wartość to 22mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zdejme pokrywe paska i zmierze go wszystko powyrzej 22mm bedzie ok :hurra::ok: natomiast wartości dochodzące do tego wymiaru beda mówić że trza pasek wywalić i nowy wkładac? : :kwasny:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jesteś pewien kiedy był wymieniany to zmieniaj od razu i nie czekaj az pasek się rozpie$%^li i będziesz miał silnik do remontu (albo wymiany)

 

pierwszą rzeczą jaką powinno się zrobić po kupnie używanego auta to: zmiana rozrządu filtrów i płynów... chyba ze jesteś na 100% pewny kiedy to ostatnio było robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej metodzie wyczytałem w książce p.ETZOLD-a, ale jak naposał kolega ADAMS jak nie masz pewności to wymień dla świętego spokoju :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertgreenford, Też kupiłem passata z lewą książką, po prostu przebieg masz jakieś 200k mil na moje oko. TDI z 98 tak powinny mieć.

Ja kupiłem 2000r z 69k mil a faktycznie miał 169k.(sprawdziłem Hex-em).Nie panikuj czasem, bo to jeszcze nie tragedia a pasek dla świętego spokoju wymień.

Do wymiany nie zabieraj się bez blokady wału T10050

UZ0f7PAa.jpg

bo będziesz miał problemy z ustawieniem.

Ja wymieniałem sam u siebie tylko że mam inny silnik. W szukajce wpisz "rozrząd sam wymieniam" to sobie możesz poczytać.

Edit: masz linka http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/sam-naprawiamrozrzad-vt10162.htm?highlight=rozrzad+sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość litany

mam nowa ksiazeczke serwisowa (wydawnictwo 2006) wystawiona przez vw w southampton. poprzednia ksiazeczke, zawierajaca 10 wpisow serwisowych juz wykorzystalem. dealer vw w anglii rekomenduje przeglad (serwis) po kazdym kolejnym roku, lub jak w moim przypadku co 10000 mil. niewazne jest dla nich w jakim stanie jest caly rozrzad, wymieniaja co 60000 mil, oczywiscie za zgoda klienta.

mysle ze powinienes sie udac do dealera vw, do dzialu serwisu, podac numer rejestracji oraz certyfikat V5. dowiesz sie wszystkiego co robiono i kiedy byly wykonywane serwisy, oczywiscie przez vw, maja to w jednej bazie danych.

moja subiektywna opinia o serwisach w vw :mur::mur: i jeszcze raz :mur:

zabijaja cenowo, ostatni serwis: wymiana oleju, filtra oleju, powietrza, punkty smarne, zmiana wycieraczek na aero oraz tania !!! podkladka = L 228

auto kupilem po 5 przegladzie, wiec przy nastepnym wymienilem rozrzad (VW), cena L 315 po 5% rabacie.

proponuje jednak zaopatrzyc sie we wszystkie potrzebne czesci do serwisu i wszelkich napraw w rodzinnym kraju.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRA RADA......

 

 

nie zastanawiaj sie czy masz trefna ksiazke czy nie.

 

 

wymien rozrzad !!!

 

 

 

bedziesz zastanawial sie nad jakas pierdolowata ksiazka za 50 zlotych :krzeslem: a rozwalony silnik, przez zakatowany rozrzad, bedzie Cie kosztowal 3000 zl :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse ma rację, ja również jakoby miałem zrobiony rozrząd około 20 tys. km wczesniej (tak wynikało z wklejki na przednim pasie i książki serwisowej), jednak zrobiłem go, a jak się później okazało, to faktycznie był wymieniany ale tylko pasek, rolki miały znaczne ślady zużycia. A pamiętaj, że rozrząd musi przechulać kolejne 90 tys. km!!! Co prawda jestem lżejszy o ponad 700 pln, ale teraz śpię chociaż spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Książkę można kupić w ASO za ok. 150 zł. Razem z instrukcją. Ja kupiłem, bo mój przyjechał z Francji i tym samym książka była po francusku - nic nie kumam. Obejrzeli autko w ASO (Lellek Opole) i stwierdzili, że wpisy wyglądają dobrze, wszystkie nalepki się pokrywają i rzeczywiście wygląda jakby rozrząd miał tyle, co jest napisane. Pieczatki z książki, nalepka na przednim pasie, i w ogóle przebieg serwisów jest logiczny. 100% pewności chyba nigdy nie ma ale zdecydowałem, że poczekam jeszcze z rozrządem. Zadałem sobie dodatkowy trud i sprawdziłem, czy są takie serwisy z jakich były pieczątki i czy sa one w regionie gdzie autko było zarejestrowane. Więcej chyba nie można zrobić od strony sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności