Skocz do zawartości
Zibo

Zaślepiony EGR :-)

Rekomendowane odpowiedzi

z nie dzialajacym EGR mozna jezdzic nic sie z tym nie dzieje ? Zauwazylem ze przy gaszeniu mocniej silnikiem zarzuca jak gasnie . moze wina zepsutej gruszki ze nie jest ciagle w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egr do gaszenia ma tyle co paliwo do diesla :> , nic się nie stanie jak jeździć będziesz z zaślepionym /zepsutym - lepsza opcja zaślepić n a stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
egr do gaszenia ma tyle co paliwo do diesla :> , nic się nie stanie jak jeździć będziesz z zaślepionym /zepsutym - lepsza opcja zaślepić n a stałe

 

Nie do końca.. jeżeli ktoś wywalał całego EGRa (tak jak ja) to wywalił również klapę gaszącą, której zadaniem jest łagodnie wygasić silnik. Ja wywaliłem i od razu odczułem trzepanie budą. Zaleca się gaszenie silnika bez klapy z wciśniętym sprzęgłem gdyż dwumasa dostaje po dupie.. Mimo wszystko, polecam wyrzucić EGR i wymienić przy okazji kolektor z AWX (wcześniej go wypalając) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówimy o wyrzuceniu manualnym całego tylko pisze o zaślepieniu, jak i słowa nie ma wspomnianego o klapie gaszącej silnik. Ale logicznym jest że z nią łagodniej silnik się gasi to każdy musi wiedzieć co decyduje się na wywalenie całej puszki egr i wstawienie tam łączki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaslepiłem przy wylocie z kolektora bo było mi łatwiej i w związku z tym pytanie czy tak moze byc czy nie zaszkodze tym silnikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczemu nie zaszkodzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam takie pytanie, czy u mnie zostal zaslepiony EGR? Znaczy jego przewod?

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sterowanie zaworu jest odłączone, a przewód zaślepiony żeby zachować szczelność w układzie podciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie może ktoś napisać konkretnie gdzie co i jak zaślepić ten EGR w silniku AFN 110KM???najlepiej na zdjęciu bo widze że są różne propozycje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, panowie może ktoś napisać konkretnie gdzie co i jak zaślepić ten EGR w silniku AFN 110KM???najlepiej na zdjęciu bo widze że są różne propozycje

 

Wątpię aby chciało się komukolwiek pisać to po raz "setny" skoro Tobie nie chciało się zerknąć w pierwsze posty tego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytając ten temat postanowiłem spróbować zaślepić w moim pasku EGR, pytanie czy dla testów wystarczy zdjąć przewód od podciśnienia egr i zaślepić go?czy wtedy zawór egr zostanie wyłączony? dodam że jest jeszcze kostka wpięta w niego,czy też mam ją odpiąć? czy wystarczy wypięcie wężyka ,zaślepienie go i położenie luzem. Pacjent to 1,6 ALZ 2001 jak to jest w benzyniakach ?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, jak to jest w ALZ? Czy zaślepienie EGRa coś poprawi? U mnie pojawiają się błędy

17831/P1423/005155 - Secondary Air Injection System; Bank 1: Insufficient Flow

oraz 16555

i czy one mogą się pojawić przez tego EGRa? Może usunięcie go pomoże? Albo zaślepienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zaślepiać EGR? Jakie są tego plusy i minusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzies wyczytalem ze w moim modelu b5fl 1.9 131 km avf wystarczy zaslepic wezyk od egr.I tak zrobilem.Jezdze prawie rok i roznicy nie czuje.Chcialbym sie dowiedziec co to za roznica zaslepic blaszka a zatkanie wezyka?cos tam czytalem ze w niektorych nie wystarczy zaslepienie wezyka bo blad czy cos tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zaworu EGR, jest to dopalanie spalin, które powinny isc do tłumika w 100%, a nie że 30% wraca z powrotem do silnika. Co do zaślepienia i czy coś to da? Napewno nie zrobi to z auta rakiety, napewno nie bedzie skutków ubocznych. Najlepiej jest całkowicie go wywalić i wstawic flansze zamiast niego, ew. zaślepić nie tracąc klapy gaszącej, ale bez niej auto gasnie praktycznie tak samo. Wiem, bo robie tak w każdym aucie jakie mam. Do tego pozbyć sie katalizatora i spokoj na lata. W nowszych rocznikach wyskakuje bład i trzeba go skasować przez usunięcie z mapy u tunera. Koszt rózny, wiec kazdy sie musi w swoim zakresie dowiedzieć. Jedno jest pewne, EGR to zło, które syfi kolektor dolotowy, co wpływa na prace silnika. Egr nie zrobi syfu w silniku po przebiegu 10 tyś czy 50 tyś. U mnie zaczło się po około 230 tyś (w poprzednim aucie). W aktualnym mam 115tyś km, jezdzone tylko po mieście, i wygląda gorzej niz ten poprzedni, dlatego decyzja jedna ;)

 

Mam nadzieje ze choc troche rozjasniłem umysły nowo pytającym sie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzies wyczytalem ze w moim modelu b5fl 1.9 131 km avf wystarczy zaslepic wezyk od egr.I tak zrobilem.Jezdze prawie rok i roznicy nie czuje.Chcialbym sie dowiedziec co to za roznica zaslepic blaszka a zatkanie wezyka?cos tam czytalem ze w niektorych nie wystarczy zaslepienie wezyka bo blad czy cos tam.

 

Żadna bo jedno i drugie daje taki sam efekt - spaliny nie wracają do układu dolotowego. Żadnej różnicy w mocy ani w jeździe nie odczujesz, poza minimalnie "twardszą" pracą na wolnych obrotach kiedy egr nie funkcjonuje. Co do błędu to jeżeli masz rocznik 2001 to problem Cię zupełnie nie dotyczy.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dzisiaj powalczylem z tymi silniczkami od klimy.Ten od odmrazacza szyb znajdujacy sie kolo pedalow ,wymontowalem przeczyscilem,jest ok.A dwa pod schowkiem zaraz za radiem tez przeczyscilem.I ten blizej radia jest ok.a z kolei ten blizej grodzi zachowuje sie dosc dziwnie,czyli jakby nie chodzil w pelnym zakresie ,od jednej strony do drugiej.Ale gdy go przelozylem do wtyczki to tego silniczka blizej radia to chodzi elegancko.I teraz pytanie?czy ma tak byc,czy cos klima nie tak?niby chodzi ale nie do konca.A do tego V71 nie dostalem sie iz dopadla mnie ciemnosc.Robie to na zewnatrz,pod blokiem. Niemam pojecia jak go wyciagnac.Wykrecilem ta 1 srubke ale to widocznie zamalo.Teraz mam inny problem,heh.Gdy probowalem zapalic auto to nie dalo rady bo bateria padla.Zapalilem na kable i pokazaly mi sie bledy,-: 1321 sterownik airbag, 476nie znany kod bledu magistrala can brak sygnalu,jezeli wejde w licznik. 18044 magistrala can zabezpieczenie-brak sygnalu brak osprzetu/nie zwiazany ze sprzetem(ten blad gdy wejde w silnik).1312 magistrala danych uszkodyenie-blad sporadzcynz,tu jezeli wejde w airbag.532 napiecie zasilania sygnal za slaby blad sporadyczny,tu jezeli wejde airbag.1312. Pomozcie nieda sie ich wykasowac.Poducha swieci na okraglo.Nic innego nie ruszalem,jak tylko wypinalem wtyczki od tych siniczkow.Pewnie to przez rozladowany akumulator.Czy moze sie myle?Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział.

A ogolnie to przejedz sie autem, powinny zgasnąć, o ile nic nie uszkodziłes itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejechalem 60 km i bledy nie zniknely.,ktory dzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sytuacja w 2003 ? Jak mam mieć błędy to niech się poci dalej.

jak zaślepisz to też będzie się pocić dalej, to dwie różne sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności