Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko. Mam małego FIS'a i podczas uruchamiania zapala się 5 kontrolek, według instrukcji brakuje kontrolki otwarcia pokrywy bagażnika. Czy możliwe jest, że jest wyłączona czy jej nie ma ( samochód miał uszkodzony mikrostyk, ale został wymieniony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie jest aktywowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie nie jest aktywowana

Czy można ją aktywować? Zapewne tak i zapewne Vagiem tylko jak?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnym Vagiem - zwykłym kabelkiem. Ciągniesz go z kostki z modułu komfortu do kostki w liczniku. jest o tym temat na forum. Poszukaj tematu: aktywacja kontrolki klapy bagażnika albo coś w ten deseń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu gdy temperatura na zewnątrz spadła, podczas odpalania (silnik AHL) na konsoli dwukrotnie pojawia się kontrolka, której towarzyszy sygnał dzwiękowy (2x). Dodam, że płynu jest max i nie ubywa.

 

5. [center:d7c12b1694]UKŁAD HAMULCOWY[/center:d7c12b1694]

*Lampka sygnalizująca zapala się po zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz jeśli ów hamulec jest nadal zaciągnięty przy pręd. >6km/h, to dodatkowo słyszymy pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz zauważamy info na komputerze.

*Lampka sygnalizująca zapala się przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego.

 

pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, parę dni temu kupiłem passata 1.9 tdi 130km z 2003 roku i mam taki problem, że po przejechaniu kilku kilometrów zapala się taka lampka 13.22se2.jpg

[center:d7c12b1694]*REGULACJA POŚLIZGU NAPĘDU ASR[/center:d7c12b1694] Co to może znaczyć?

Edytowane przez Stafikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, parę dni temu kupiłem passata 1.9 tdi 130km z 2003 roku i mam taki problem, że po przejechaniu kilku kilometrów zapala się taka lampka 13.22se2.jpg

[center:d7c12b1694]*REGULACJA POŚLIZGU NAPĘDU ASR[/center:d7c12b1694] Co to może znaczyć?

 

Kolego a przypadkiem nie zapala Ci sie ta kontrolka gdy jest ślisko i dodajesz więcej gazu? Najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie się do Vag-a i sprawdzenie błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro751

Nie zapala mi się kontrolka ABS ESP i AIRBAG po przekręceniu kluczyka. jaka może być tego przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stafikus jeśli ESP masz wyłączone to będzie świecić ciągle, ale jeśli masz włączone a świeci na okrągło (czyli nie miga na śliskim tylko świeci non stop) to możesz mieć problemy z pompowtryskami.

Musisz sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stafikus jeśli ESP masz wyłączone to będzie świecić ciągle, ale jeśli masz włączone a świeci na okrągło (czyli nie miga na śliskim tylko świeci non stop) to możesz mieć problemy z pompowtryskami.

Musisz sprawdzić

Kolego a od kiedy kontrolka od ESP sygnalizuje kłopoty z pompkami???? Od awarii pompowtrysków jest kontrolka podgrzewania świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym wyświetlaczu pojawia sie ikonka tempomatu jeśli sie nei mą go założonego a się go zamontuje?? czy trzeba nowy licznik zakladać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy mówią że to tylko dobrze ustawić pompę,

Jaką pompę?Przecież w tym są pompo wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak aktywowac kontrolke wlaczonych swiatel bo wiem ze u mnie jest zarowka jest dobra bo sprawdzalem ale nie pali sie kontrolka po zapaleniu swiatel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jej niema ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jej niema ;)

 

jest wystarczy wyjac licznik i od drugiej stronuy ja widac ja tam nie mialem zarowki i zalozylem ale nic sie nie swieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest wystarczy wyjac licznik i od drugiej stronuy ja widac ja tam nie mialem zarowki i zalozylem ale nic sie nie swieci ?

A kto ci powiedział że to jest kontrolka od włączonych świateł,bo o ile mi wiadomo fabrycznie żaden B5 nie miał kontrolki włączonych świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto ci powiedział że to jest kontrolka od włączonych świateł,bo o ile mi wiadomo fabrycznie żaden B5 nie miał kontrolki włączonych świateł.

 

nie wiem w jakich wersjach wystepuje ta kontrolka i na jaki kraj byl wypuszczany

 

licznika.jpg

 

 

u mnie po zdemontowaniu licznika tez sa dwa gniazda do zarowek tak jak na zdjeciu

 

licznikax5tn7.jpg

 

mam cos w podobie tylko zelone podswietlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem w jakich wersjach wystepuje ta kontrolka i na jaki kraj byl wypuszczany

 

[ATTACH=CONFIG]76771[/ATTACH]

 

 

u mnie po zdemontowaniu licznika tez sa dwa gniazda do zarowek tak jak na zdjeciu

 

[ATTACH=CONFIG]76772[/ATTACH]

 

mam cos w podobie tylko zelone podswietlenie ?

 

czyli ze jeśli wymontuje licznik i wkręcę żarówkę od kontrolki świateł to będzie działać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziamizia166

Witam, mam problem. Jestem w tej chwili za granicą (Dania) i nawalił mi samochód.

 

Wczoraj normalnie odpaliłam auto i pojechałam do sklepu, robie zakupy, przychodze, probuje go odpalic i slysze taki biiip taki dzwiek i pali mie sie kontrolka od okladzin hamulcow i miga kontrolka od immobilaizera...probuje go odpalic, to odpala i zaraz gasnie

 

kumpel przyszledl to odlaczyl mi akumulator i po tym wyzerowal mi sie przebieg, zegary miałam na 130 stopni temperatury i pelen bak paliwa (a mam ostatnia kreske prawidlowo) wiec cos nie tak.odpalil i jezdzil ale trzeba bylo go odpalac i przepilowac na 3tys i wtedy juz nie gasl

 

ale caly czas wyskakiwała mi kontorlka od temperatury (bo zegary niby pokazywaly ze mam 130 stopni ale to niemozliwe) i od immobilajzera nadal byla migajaca. znikla tylko ta od okladzin hamulcow

 

pytalam sie jednego kumpla to on powiedzial ze to wina komputera jest, bo ewidentnie zwariowal i w tym wypadku nalezy podlaczyc sie pod vaga i wykasowac bledy.

 

dzis sprawdzilam rowniez okablowanie w progach i okazalo sie ze kable byly wilgotne. wyjelam listwy i osuszylam kable suszarka tak jak moglam, ale samochod nadal nie odpala i jest to co na poczatku (migajacy immobilajser i okladziny hamulcow).

 

mój wniosek jest taki, że to kontrolka od okładzin hamulców jest winna, bo gdy znikła po odłączenia aku to przez chwilę było ok. Myślicie, że jak wymienię klocki to powinno być ok? Czy to możliwe, że komputer odcina mi zapłon z tak błachej rzeczy jak klocki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poprostu sprawdź akku,podładuj i zrób test czy jest ok.Jaki masz kluczyk?Skoro miga kontrolka immo to możliwe że poprostu wypadła pastylka immo w kluczyku i dlatego nie odpala-miałem podobny przypadek.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności