Skocz do zawartości
longboy

Brak komunikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Niestety mam problem z komunikacją. Po zainstalowaniu ster. USB i wgraniu softu VAG-COM Release 311-2, wszystko z płytki, nie chce się komunikować na porcie USB

7cbd20906c6f3c96m.gif

a komunikuje sie na porcie COM3. Po przyciśnięciu przycisku "Test" wywala taki komunikat

7f3978a06d8fa9c0m.gif

Dlaczego nie chce się komunikować? Czy powinienem zmienić coś w ustawieniach, jeśli tak to co? Dodam jeszcze że jak podłącze fejs do auta to dioda świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda mi na to ,że to nie jest 311.2 nie jest to też 409 ,z każdym innym miałem też ten problem.wersję programu masz na pierwszej stronie po włączeniu w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5e1a3d1dc7259a57m.gif

Taka oto wersja, na 311.2 to samo było. Z ciekawości zainstalowałem VAG'a na domowym kompie i jest to samo. Czyli fejs i soft jest ok, może nie ma napięcia lub czegoś innego w wejściu wtyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy, test robisz w aucie jak masz całość podłączoną, inaczej zawsze tak będziesz miał.bez podłączenia do auta ,ale z kablem możesz zrobić LED,s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wszystko podłączone do auta, test pokazał że port ok, ale interfejs nie jest ok.

VWTool tez nie mógł sie połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
longboy, test robisz w aucie jak masz całość podłączoną, inaczej zawsze tak będziesz miał.bez podłączenia do auta ,ale z kablem możesz zrobić LED,s.

c1cf03987d0e30d9m.gif

Zrobiłem test LED's. Co jest nie tak że niema komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych wersjach VAG COM'a pojawiły sie takie błędy

6f7f2fdb7b699d22m.gif

be78e728f14ba556m.gif

887b9d15b4bd4a7dm.gif

be0ee26140ce91bcm.gif

4c02b1438347fd00m.gif

Podłączyłem USB do kompa, podłączyłem fejs do auta włączyłem zaplon, odpaliłem program VAG COM, ustawiłem COM3 bo tylko na nim działa i nic. Nie wiem co jest. Jak sie połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna tkwi w źle ustawionym com-ie u ciebie w komputerku. Też tak miałem - a wszystko opisane jest na forum :ok:

Zerknij na "device amnager" tam będziesz miał: ports (COM&LPT)i tam szukaj przyczyny :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyna tkwi w źle ustawionym com-ie u ciebie w komputerku. Też tak miałem - a wszystko opisane jest na forum :ok:

Zerknij na "device amnager" tam będziesz miał: ports (COM&LPT)i tam szukaj przyczyny :ok:

pobsdecorators czy mógłbyś jaśniej, nie bardzo wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym:; U mnie teraz nie ma kabla podpiętego to go na -com-ie nie widać. Jak do jutra wytrzymasz to ci print screeny zrobię z instalką, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest taka akcja, że próbowałeś na com1, com2, com3, com4, usb i nic....?

Prawdopodobnie dany "com" jest przypisany do innego urządzenia. Jak włożysz kabel, to ci wyskoczy na jakim jest com-ie (u mnie był jakiś 16 czy coś) i musisz go przestawiś na 1,2,3 lub 4. I wtedy zadziała :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na notebooku nie mam COM'a mam 3x USB. Próbowałem na dwóch.

0c2fc8d45c1533edm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznę od początku; może komuś pomoże:

:))

18646457si2.th.jpg

Na koniec zastosuj lub ok jak wolisz i po sprawie

Jak będziesz miał jakieś pytania wal śmiało, jak nadal będziesz miał problem to w sytuacji kiedy nie widzi interfejsu możesz mieć coś z kablem. Tyle że na 99% będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi sie połączyć. Miałem źle wpisany port COM, dzięki pobsdecorators ustawiłem wszystko jak trzeba i fejsik działa super. Na scrinach od pobsdecorators jest trochę inaczej niż na Win XP Home, ale zasada ta sama. Wielkie dzięki dla pobsdecorators, kolega Yaasek też sporo przyczynił się do rozwiązania mojego problemu, szkoda ze nie mogę przyznać punktu. Dzięki raz jeszcze, również dla tych którzy starali sie mi pomóc. Teraz pozostało nauczyć sie obsługi VAG COM'a i poznać wszystkie dostępne funkcjie, tylko tak aby nic nie popsuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj zrobić ci z oknami od xp-ka, ale jak mnie wczoraj wkręciło to już nie mogłem odejść.

Ja miałem jak pisałem podobny problem, i nie potrafiłem zrozumieć jak com może być jako usb...

No i wyjaśniło się. Cieszę się że dało radę. Nie zapomnij, że w zależności od kabla oprogramowanie jest inne i czasami pod dany kabel dany soft nie zaskoczy.

:ok::vw::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przydało.Dzięki !!! :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś przegapiłem, ale wydaje mi się, że nie został rozwiązany problem kiedy nie ma żadnego portu COM. Mam na myśli notebooka. W menadżerze urządzeń mam VAG-Com Compatible USB Interface. I nie ma tam możliwości konfiguracji portu Com... A tak bardzo chciałbym skorzystać z Motordiag... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fejs Ci śmiga pod USB, to przecież programem Motordiag możesz zrobić domykanie poprzez USB. Aby program łączył się z autem, jeżeli wcześniej to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej proszę... Fejsik działa bez problemu z VAG 504.1 i VAS... W setupie Motordiag są tylko Com1... Więc nieśmiało zapytam JAK to zrobić? Przy próbie testowania portu oczywiście wyskakuje komunikat Port not ready!

Edytowane przez Przem735

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś przegapiłem, ale wydaje mi się, że nie został rozwiązany problem kiedy nie ma żadnego portu COM. Mam na myśli notebooka. W menadżerze urządzeń mam VAG-Com Compatible USB Interface. I nie ma tam możliwości konfiguracji portu Com... A tak bardzo chciałbym skorzystać z Motordiag...

 

jest założony temat ciut wyżej- jak com-y (wirtualne ;) ) mają się do portów usb w naszych laptokach :D i wszystko jest poisane krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności