Skocz do zawartości
Gość kamilds87

Czym grozi jazda passatem B5 1997 18 20v bez KATALIZATORA???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilds87

Chciałem sie zapytać czy ktoś wie czym może grozić jazda passatem bez katalizatora bo musiałem wyciągnąć wnętrzności z niego bo strasznie brzęczał co spowodowane było wybuchami gazu, moi właśnie nie wiem czy moge jeździć bez katalizatora czy muszę kupić i go założyć bo podobno nie wszystkie samochody przystosowane są do jazdy bez tego urządzenia. 18.20v 1997 r.+ LPG (sekwencyjny) proszę o jakieś wskazówki!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździj i się nie przejmój!Nic się nie stanie,może ew być odrobine głośniejszy i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak12

Przy cenacha katalizatowro w tym kraju ponad polowa straszych samochodow nie ma go lub jego stan jest taki ze... a z tego co sie oreintuje to jedyne co moze ci grozic to manadat za czystosc spalin ale nie slyszlaem zeby ktos dostal a jezeli jeszcze jezdzisz na gazie to nie zanieczyszczasz srodowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wpisane w dowód rejestracyjny katalizator, a napewno masz to na początek przy kontroli zabierają Ci dowód następnie mandat, kupno kata i przegląd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz wpisane w dowód rejestracyjny katalizator, a napewno masz to na początek przy kontroli zabierają Ci dowód następnie mandat, kupno kata i przegląd.....

 

No jeszcze o takiej kontroli nie słyszałem - a krokodyle osobówkami sie nie interesują.

Ja bez kata Vectra podjechałem na stacje diagnostyczną i wyszło im w pomiarach wszystko ok, znaczy w normach.

A nawet jeśli go zatrzymają - i nawet jeśli wpadną na pomysł żeby sprawdzić spaliny i okaże się że w normach się nie mieści (choć na LPG takiej możliwości raczej nie ma bo to najbardziej ekologiczne paliwo) to zrobić mu nic nie mogą bo.... ma ważny przegląd techniczny a to oznacza że ktoś dopuścił go do ruchu - więc owszem DR zabiorą ale mandatu nie mają podstawy wypisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw dobrze plecie. W razie kontroli masz smutno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiah, fakt, nie dopisałem ze przy kontroli z pomiarem spalin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności