Skocz do zawartości
Gość sly30

nawigacja z laptopem - mocowanie laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sly30

Witam

MOze ktos pomysli ze to zbedne i wymyslam. Chodzi o to ze mialem od jakiegos czasu laptopa i potrzebowalem nawigacji poniewaz czasami zdarza mi sie dalszy wyjazd a ze nie oplacalo mi sie kupowac za 1500 kompletnej nawigacji a takowej w aucie nie mam i na tom tom czy cos w tym stylu nie chcialo mi sie wydawac kasy wiec pomyslalem o nawigacji z laptopa dokupilem odbiornik GPS na usb zainstalowalem w laptopie nawigatora i wszystko dziala ale jest jeden problem ktory mnie meczy od jakiegos czasu i moze ktos mi cos podpowie jak to mozna rozwiazac a mianowicie nie mam gdzie usadowic laptopa a pasazer jak daleko jade poprostu ma dosc trzymania go ona kolanach i wcale sie nie dziwie myslalem ze sa jakies fabryczne mocowania ale nieststy nigdzie nie znalazlem czy moze ktos kombinowal cos takiego aby zamocowac laptopa ponad kolanami np pasazera w ukosie w strone kierowcy byloby to idealne rozwiazanie taka ruchoma np poleczka ale zastanawialem sie czy jak sobie na jakies np dwie sroby przykrece czy to nie wyrwie mi tego. A moze chociaz kogos zainteresuje chociaz temat nawigacja z laptopa w aucie bo powiem ze zdaje to egzamin super tylko nawet na siedzeniu bez pasazera jest niewygodnie bo za bardzo na boku lezy i strach czasami siegac tam wzrokiem by cos sie przed auteo w tym czasie nie napatoczylo.

MOze jakies sugestie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk199

Witam

tez kupiłem odbiornik GPS do laptopa z rok temu ale faktycznie jest nie wygodnie jak jeździ na fotelu pasażera i nic do tej pory nie wymyśliłem nie wiem jak i gdzie go zamocować ale temat będę obserwował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Są takie specjalne uchwyty na laptopy za okoo 250zł. Patent rodem z amerykańskich radiowozów. Solidny obrotowy lecz zajmuje wraz z laptopem sporo miejsca i może utrudniać widoczność. Widziałem takie ustrojstwo na Allegro swego czasu. Wpisz w dziale komputerowym "uchwyt na laptop" itp.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

Szukalem na allegro juz dawno teraz tez i niestety nic takiego nie ma

Mam pewna koncepcje ale nie wiem jeszcze w jaki sposob to zrobie i z czego. Czekam na jakies sugestie

Pozdrawiam

Apropos laptop z PC Navigatorem 6 super sprawa nie trzeba nawet patrzec na niego bo sam ci powie co masz robic. Jestem pod wrazeniem tego programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MOze jakies sugestie?

Nie wiem jakbyś tego nie zamontował to i tak w passacie nie ma miejsca na laptopa. Sam przymierzałem się do tego i w końcu kupiłem Pocket PC + soft. W ciężarówkach czasem mają laptopy ale wiadomo miejsca też więcej.

Ja wiem że nie chcesz wydawać kaski na satnavi ale moim zdaniem zrobić się pewnie jakoś da ale użytkować będzie się strasznie niewygodnie.

Mio P350 Pocket PC 950 zł http://www.mio.pl/cennik.php#GPS%20Mio%20180 ma gps wbudowany a sofcik zawsze można z P2P. :evil:

Czyli wydałeś na odbiornik GPS, uchwyt koledzy piszą że był za jakieś 250 zł. Czy nie lepiej dołożyć i mieć wygodę?

Albo gdzieś używkę poszukać jak to: http://www.allegro.pl/item174563640_mio_168_nawigacja_na_gwarancji_caly_komplet_bcm_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hansior

(...)

Sam przymierzałem się do tego i w końcu kupiłem Pocket PC + soft.

(...)

 

I tutaj się zgodzę. Jeśli chce się mieć tylko nawigację to można załatwić sprawę jeszcze taniej. Ja kupiłem uzywanego PPC iPAQ 3630 z "pleckami" z kartą CF 256MB za 150zł a do tego odbiornik GPS i kabel zasilający do gniazda zapalniczki za drugie tyle. Jest to dośc stary sprzęt, ale Automapa chodzi bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się tu bo już nie bardzo wiem gdzie szukać :wstyd:

 

Prosiłbym o konkretną odpowiedź na pytanie - jaką mape kupić do laptopa i jaki odbiornik (antene) :niepewny:

 

Jestem zielony w tym temacie :wstyd:

 

Aha i jeszcze żeby po polsku gadało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem ze sa jakies fabryczne mocowania ale nieststy nigdzie nie znalazlem czy moze ktos kombinowal cos takiego aby zamocowac laptopa ponad kolanami np pasazera w ukosie w strone kierowcy byloby to idealne rozwiazanie taka ruchoma np poleczka ale zastanawialem sie czy jak sobie na jakies np dwie sroby przykrece czy to nie wyrwie mi tego.

 

Tu masz pomysl: raptem $29 USD + przesylka

 

http://cgi.ebay.com/6YEARS-ON-EBAY-Car-Laptop-Mount-Desk-Holder-Stand-Table_W0QQitemZ150113686909QQihZ005QQcategoryZ116346QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Pozdro

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha

Dobry pomysł z tą nawigacją z lapka :padam:

Właśnie zainstalowałem Mapfactor.PC.Navigator.6.4.21.europe( instalka działa bez problemu)

 

Muszę tylko GPS i Zasilacz do samochodu zakupić i cieszyć się Navi :hurra:

 

Dla zainteresowanych:

GPS na Bluetooth- ok 30GBP

Zasilacz samochodowy(uniwersalny)- ok 10GBP

 

Za tydzień zakupie i sprawdzę, czy działa wszystko sprawnie (na razie na terenie UK) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotlecika.

Skoro mowa o NAVI w aucie, czy ktoś może używa telefonu z symbianem i np. tomtomem + moduł GPS w aucie? Jeśli tak, prosiłbym o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę kotlecika.

Skoro mowa o NAVI w aucie, czy ktoś może używa telefonu z symbianem i np. tomtomem + moduł GPS w aucie? Jeśli tak, prosiłbym o opinie.

 

Używałem wcześniej E61 teraz używam N95 ale z Naviexpertem, którego polecam do nawigacji. Używam od ponad roku i jestem zadowolony. W razie dodatkowych pytań - jestem do dyspozycji

 

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odsmażę kotleta chodzi mi o mocowanie laptopa na oparciu fotela tak żeby dzieciak siedząc z tyłu ogladał bajki.Znalazłem tylko stolik na allegro ale czy są jakies inne "patenty?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności