Skocz do zawartości
mirekm11

Pomyłka ropa zamiast benzyny w volvo 440

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzynka córki nalała cały bak ropy zamiast benzyny do volvo 440 :/ . Co teraz zrobić ? Mówią, ze poproszą znajomego by wyczyścił układ paliwowy, ale nie jest to mechanik i boję się, ze coś zrobi nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbieg

Witam

Miałem taką przygodę z golfem 1300. Niestety Golf już wiekowy był 16 lat.

Nie zauważyłem tej pomyłki i przejechałem 1km i auto zaczęło strasznie kopcić na biało, straciło moc i stanęło. Skończyło się na wymianie uszczelki pod głowicą, czyszczeniu gaźnika, i przewodów paliwowych. Nie zazdroszczę tego doświadczenia.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bak oczyscic, przewody, swiece wymienic. modlic sie zeby wtryski daly rade przecisnac rope, bo jak nie to do wymiany. na garaz z nim zeby ropa nie byla gesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nim nie pojechała to spuść ropę, aż do silnika przed wtryskami czy gaźnikiem i wypłucz. Wymień filtry po drodze. Potem zalej benzyną :-)

Będzie dobrze, byle bez paniki :-)

 

A robią te inne oznaczenia, inne wlewy i inne "pistolety".... A tu dalej się zdarza...

 

Kiedyś spotkałem kumpla na stacji jak tankował swojego matiza benzyną. Popatrzyłem chwilę na niego, na samochód i krzyczę "Co Ty lejesz? Ropę zamiast benzyny?!!" Mało mu pistolet z drżących rąk nie wypadł :rotfl: Chyba przez minutę czytał wszystkie napisy i oglądał kolory zanim zaczął znowu lać :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirekm11, wylac wszystko

zalac wlasciwym i filtr paliwa wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcos

mój ojciec będąc w Irlandii zalał swojego Nissana (zwykły diesel '97) benzyną (ok 10 l) :krzeslem: gdy się skapnął co zrobił dotankował do pełna ON. Oczywiście autko jeździło jak ślimak ale jeździło :) Później mu chyba pompka poszła :P ale czy to od tego to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Autko już ściągniete ze stacji benzynowej, w najblizszym czasie będzie czyszczone z uwzględnieniem Waszych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tez zalal ropniaka benzyna i to auto firmowe ale nie pojechal wiec klopotu mniej. Skolei na oczy wodzialem jak 17-latek (synus tatusia) zalewa benzynka nowego C220CDI. Byl telefon, przyjechal tata swoim ML z laweta i gdzies pojechali hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tak zastanawia co by się stało jak np na jakieś 15l ropy wlać 1,5l benzyny stało by się coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przez pomyłkę wlałem prawie 5 litrów benzyny do polo. A, ze miałem głęboką rezerwę to dolałem do pełna ON, nic się nie działo, żadnych problemów również nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tak zastanawia co by się stało jak np na jakieś 15l ropy wlać 1,5l benzyny stało by się coś ??

 

stanie się :P parafina nie będzie się wytrącać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nie będzie, starzy kierowcy, specjalnie w zimie dolewają troche benzyny do ropy zamiast uszlachetniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. 10% benzyny w ropie nie zrobi nic silnikowi (osprzetowi). Nie wiem jak tam nowe CR, ale VP i PD radza sobie z taka mieszanka... no i parafina sie nie wytraca przy duzych mrozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość opek881

Witam, mam wielki problem. Kolega ostatnio zalewał samochód (Bmw e34 520 KAT) i zamiast benzyny zalał ropę po chwili jak ruszyliśmy samochód zaczął dziwnie pracować. Wylaliśmy ropę i zalaliśmy ponownie benzynę ale samochód dalej dziwnie pracuje i coś strzela w silniku. Co z tym zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam wielki problem. Kolega ostatnio zalewał samochód (Bmw e34 520 KAT) i zamiast benzyny zalał ropę po chwili jak ruszyliśmy samochód zaczął dziwnie pracować. Wylaliśmy ropę i zalaliśmy ponownie benzynę ale samochód dalej dziwnie pracuje i coś strzela w silniku. Co z tym zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Z tego co wiem to do benzyny nie zaleje ropy bo wezyk jest grubszy od roby i nie wejdzie we wlew paliwa. Ostatnio sam porownywalem weze od paliwa na stacji. Co innego do diesla mozna wlac benzyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys brat zalal do benzyny rope odpalil zaczol dziwnie chodzic spuscilem wezykiem tyle co sie dalo do fula zatankowalismy autko nie chcialo odpalic na poczatku jak silnik ostygl ale jak zalapal to juz smiga do dzisiaj . Gorzej jest zalac benzyny do ropniaka wtedy mozemy miec lekko bardziej nie milo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam wielki problem. Kolega ostatnio zalewał samochód (Bmw e34 520 KAT) i zamiast benzyny zalał ropę po chwili jak ruszyliśmy samochód zaczął dziwnie pracować. Wylaliśmy ropę i zalaliśmy ponownie benzynę ale samochód dalej dziwnie pracuje i coś strzela w silniku. Co z tym zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

 

Wymieniliście filtr paliwa ? Wyleciało w miare wszystko ze zbiornika tej ropy czy zostało w srodku coś ? Być moze on dalej chodzi na mieszance ropy i benzyny dlatego dziwnie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie to tak zastanawia co by się stało jak np na jakieś 15l ropy wlać 1,5l benzyny stało by się coś ??

 

Jeśli zalejesz do tego pojazdu co masz w awatarku, to myślę, że się coś stanie...złego. :P

Kiedyś może i był to jakiś sposób na poprawienie właściwości oleju napędowego w duże mrozy. Ale miało to zastosowanie do starych diesli. W dobie bezpośredniego wtrysku taka ilość benzyny w ropie będzie mieć katastrofalne skutki, jak odpalisz samochód.

 

Obecne układy wtryskowe są wrażliwe nawet na gorszą jakość samego oleju napędowego. Pomyś więc, co się stanie, gdy wlejesz benzynę zamiast ON...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności