Skocz do zawartości
klakiersss

[b6] Ulepszenie audio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pacjent b6 z 2007 roku,  stacja rns 510 sprzegnięta z dynaudio, głośniki już trzeszczą przy głośnym graniu więc chciałbym  je wymienić i przy okazji wygłuszyć drzwi i tu pytania:

1. Jakie parametry mają głośniki dynaudio, żeby wymienić je na nowe innego producenta i żeby ori wzmacniacz dawał radę?

2. Czy może lepiej wywalić dynaudio i zastąpić to nowym wzmacniaczem i odpowiednimi pod jego moc głośnikami? 

Czytałem gdzieś, że przy dynaudio sygnał z rns 510 jest przekonwertowany pod wyjście rca? Czy może to nieprawdziwe info?

3. Mój moduł bluethoot nie obsługuje nowych telefonów i nie działa streaming muzyki a w radiu wyświetla się taką opcja tylko nie można jej wybrać(poprzedni właściciel zaktualizował soft), czy da radę wrzucić nowszy moduł bt żeby to działało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio mają 8 Ohm + gwizdki mają po 4 Ohm. Pytanie jaką wersje masz modułu Blu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 i ad2 jeśli chodzi o dynaudio to jednak został bym przy oryginalnym wzmacniaczu dyna i jedynie wymienił glosniki, orginalne to orginalne ale dobre zamienniki powinny dać radę. 

Ad3. Jeśli chcesz miec muzykę z bluetooth na rns 510 to tylko wymiana modułu bluetooth. Ale pewnie masz jeszcze czerwone zegary do których ciężko dobrac moduł który obsługuje android bez rsap i będzie się wyświetlał na czerwonych, ja wymieniłem czerwone na białe zegary i wymieniłem stary moduł bluetooth na moduł 3c8035730D i mam muzykę  bluetooth na rns510 i obsługuje android bez rsap alanogicznie mój telefon też huawei p9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jaką moc mają ori głośniki te woffery 8ohm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 ohm to jest impedancja głośnika, poszukaj na zdj z dynaudio może pisze ile mają ,W, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic niepisze tylko 8ohm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety polecane tam głośniki mają 4ohmy, więc są zapewne do zwykłego nagłośnienia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry:
- głośniki niskotonowe: 120 W @ 8 Ohm
- głośniki średniotonowe: 30 W @ 8 Ohm
- głośniki wysokotonowe: 15 W @ 4 Ohm

Ale to tylko część parametrów głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności