Skocz do zawartości
Gość odli

Oświetlenie wnętrza passat B3 jak podłaczyć lampki tył

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli czerwony kabel to "+" a pozostałe dwa to "-" :?: Jeden podłączamy do krańcówki, a drugi gdzieś, gdzie jest minus :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH]33639[/ATTACH]

 

Proszę schemacik ..no chyba że ja coś żle czytam ale wygląda mi to na połączenie w kostce

 

patrzyłem i związki w , której idą kable do szyberdachu i lampki odchodzą po 2 kabelki i są one od podświetlenia słoneczników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wersji z tymi bocznymi lampkami, kable na tylne lampki idą z wiązki lampki przedniej i szyberka (jeśli jest), tylko w Edwardzie na rysunku nie jest to zaznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w wersji z tymi bocznymi lampkami, kable na tylne lampki idą z wiązki lampki przedniej i szyberka (jeśli jest), tylko w Edwardzie na rysunku nie jest to zaznaczone.

wnioskując, wynika z tego, że w wersji bez lampek bocznych nie ma tych kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, jak popatrzysz sobie w Edku to wiązki mają inne numery, więc na pewno się różnią. Ja bym ciągnął kabelki z lamki kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem możliwe, jak popatrzysz sobie w Edku to wiązki mają inne numery, więc na pewno się różnią. Ja bym ciągnął kabelki z lamki kierowcy.

 

I tak właśnie chcę zrobić. Najprościej jest po prostu podpiąć się pod "+" i "-" w kostkę do tej lampki. Tylko, że Ja nie lubię takich prostych wyzwań :D

 

Chciałbym, żeby było tak:

1. zapalam lampkę z przodu - zapalają się te z tyłu

2. wysiadam jako kierowca - otwieram drzwi- zapalają się wszystkie lampki

3. wysiadam z tyłu - zapala się tylko lampka nad drzwiami, które otworzyłem

 

Każdy z punktów jest do ogarnięcia , ale czy da radę tak połączyć wszystko, żeby działała opcja z każdego punktu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym, żeby było tak:

1. zapalam lampkę z przodu - zapalają się te z tyłu

2. wysiadam jako kierowca - otwieram drzwi- zapalają się wszystkie lampki

3. wysiadam z tyłu - zapala się tylko lampka nad drzwiami, które otworzyłem

 

Każdy z punktów jest do ogarnięcia , ale czy da radę tak połączyć wszystko, żeby działała opcja z każdego punktu

 

Da radę ale podejrzewam, że bez specjalnego układu elektronicznego się nie obejdzie. Światełka pasażerów mają przycisk z trzema pozycjami, pierwsza zapalanie drzwiami, środkowa - zgaszone, trzecia - zapalone na stałe.

 

1. zapalam lampkę z przodu - zapalają się te z tyłu

Rozumiem że chodzi Ci o ręczne zapalenie lampek przyciskiem.

Lampka z przodu o ile się nie mylę też jest sterowana masą a + jest stały.

 

Aby zrobić punkt 1 i 2, musisz się podpiąć pod wewnętrzną masę lampki przedniej. Wchodzą do niej dwie(od drzwi i stała masa) przełączane przyciskiem więc jedynym rozwiązaniem jest rozebrać lampkę i podpiąć się w tą masę która idzie już bezpośrednio na żarówkę w lampce, w tym momencie masa podana z drzwi jak i z przycisku będzie uruchamiać tylne lampki pasażerów(podłączasz tą masę z żarówki pod masę lampek pasażera odpowiedzialnej za uruchamianie z drzwi).

Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeci podpunkt nie jest możliwy do zrealizowania.

 

Aby wszystkie trzy podpunkty działały trzeba by się pobawić w przekaźniki ale według mnie to zbyteczne bo otwierając drzwi pasażera z tyłu zapalą się wszystkie lampki. A jeśli nadal Ci się marzy tak jak piszesz to można to zrobić przez prosty układzik elektroniczny :-)

 

Ewentualnie najprościej aby zrealizować wszystkie trzy punkty robisz tak jak wyżej napisałem tylko do tego będzie trzeba wstawić dwa przekaźniki, za dużo by opisywać więc jeśli jesteś zainteresowany to mogę Ci schemat narysować ale to jutro :) W razie w napisz pw to narysuję schemat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , w dziale giełda znalazłem foto zamieszczone przez giegiel

(poniżej link)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=84728

 

lampka2.jpg

(Zdjęcie zapożyczone od kolegi giegiel)

 

Wygląda ,że instalację można rozpiąc na kostkach , a co się z tym wiąże powinna być możliwość wpięcia do instalki bez fabrycznie montowanych lampek - sam już nie wiem ...

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka: Na plastikach bez miejsca na lampki jest zaznaczony z tyłu prostokąt, który trzeba wyciąć i idealnie mieszczą się lampki

 

No i po sprawie , lampki zamontowane (narazie jeszcze bez podłączenia).Otwory w boczkach wyciąłem sam za radą Michała.

Kilka fotek jak wyciąć otwór i gdzie przyciąć krawędzie.Otwór wycinałem nożykiem , takim jak do tapet , podgrzewając go do czerwoności.

Po wycięciu otworu z jednej strony trzeba przyciąć plastik pod skosem ,żeby zaczep (ten pojedynczy) ładnie się wpiął.

 

DSC01297.jpg

 

Pod te zaczepy też trzeba przyciąć plastik , ale nie za dużo żeby lampka nie była lużna

DSC01290.jpg

 

DSC01291.jpg

 

DSC01292.jpg

 

Efekt - wygląda jak nówka

DSC01293.jpg

I tyle może się komuś przyda, robota na 15 minut.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ja zrobilem to po swojemu ze tak powiem;) krancowki nie dzialaja mi od czasu jak kupilem passiora czyli jakies niecale 4 lata wiec ominolem to.

Ja mam lampki na tyl z 3 przewodami a lapka z przodu jest podwojna duze i male swiatelko.

Podlaczylem to tak ze z tylu mozna oswiecic sobie lapke lub zaswiecam wszystkie przyciskiem z szerokiej lapki i swieca 3 (przod i dwie tylnie)

Nowe przewody od lapmek tyl do glownej lampki z przodu zajelo pare minut a łączysz to tak:

oznaczenie 31 na lampce z przodu to +

30 to -

tr krancowka (ominiete)

do lampki na tyl potrzebne byly mi 3 przewody

Pierwszysm przewodem polonczylem + czyli srodkowy przewod w lampce tylniej do 31 na przodzie

drugi przewod na lampce tylniej brazowy polaczylem z 30 na lampce z przodu

a przewod od krancowki z lampki tylniej przylutowalem tam gdzie jest podluzna zarowka z przodu

A co do krancowki to mozesz podlaczyc sie pod lampke z bagaznika u mnie jak otworze drzwi to lampka w bagazniku swieci nie wiem jak jest u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie odkopać temat :) Teraz złapałem ochotę na to aby zrobić panele przeciw słoneczne podświetlane i właśnie lampki tylnie tylko czego będę potrzebował oprócz tych lampek i paneli przeciw słonecznych ? Będę musiał dokupywać jakąś wiązkę ? Wiem że bd musiał ciąć w plastiku aby umocować te boczne oświetlenia. Z tego co wyczytałem - mam podłączyć do lampki z bagażnika a + przeciągnąć do lampi z przodu ? Dodam że mam tylko jednoczęściową z przodu. I tak samo się tyczy paneli muszę kupić je z wiązką jak rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie pociągnąć wszystko z przedniej lampki. Masz tam co jest Ci potrzebne:

1. Stały plus (ktory jest cały czas na lampce)

2. Mase, która pojawia się po otwarciu drzwi (zapala lampkę, gdy otworzymy drzwi)

3. Mase, która jest stała (by można było zapalić lampkę, z zamkniętymi drzwiami)

 

Jeśli masz trochę pojęcia o elektryce, to sobie poradzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej będzie pociągnąć wszystko z przedniej lampki.

i tak to wygąda w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znam się na elektronice :) Nie tak wybitnie ale na zlutowanie i połączeniu tego powinno być ok czyli po prostu każdy przewód muszę podłączyć do przedniej i baja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do słoneczników ciągniesz z przedniej lampki czerwony i brązowy a do lampek z tyłu wszystkie trzy przewody. mam instalację do tylnych lampek ale wolałbym sprzedać z lampkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się trochę wyłamię ;) Jak zakładałem u siebie lampki z tyłu (ale tylko lampki, podświetlane słoneczka miałem więc tu nie musiałem dłubać) to nic nie ciągnąłem z przedniej lampki, aby uniknąć rozbierania podsufitki. Stały plus miałem jedynie wcześniej doprowadzony do progów więc stąd go sobie capnąłem. Masę włączającą lampkę podłączyłem z krańcówki a stałą masę spod jakiejś śrubki na słupku ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby uniknąć rozbierania podsufitki.

podsufitki nie trzeba rozbierać.. wystarczy zdjąć plastiki które ją podtrzymują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że jak otwieram drzwi kierowcy to zapalają się lampki: przód przy lusterku i 2 z tyłu nad drzwiami. Jak otwieram drzwi pozostałe to wcale się nie zapalają. Co jest nie tak? Dodam że jak włączę na stałe te tylne lampki nad drzwiami to wcale się nie włączają. Włączą się tylko jak otworze drzwi kierowcy

Edytowane przez Giacobbe91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krańcówki pozostałych drzwi do wymiany.

 

Dodam że jak włączę na stałe te tylne lampki nad drzwiami to wcale się nie włączają.

masa do nich nie dochodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krancówki czyli te przyciski włączające lampki przy otwieraniu drzwi? Te co mają gumowe nakładki? A jak one są przymocowane? Nie ma śruby a trzymają się jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności