Skocz do zawartości
Gość odli

Oświetlenie wnętrza passat B3 jak podłaczyć lampki tył

Rekomendowane odpowiedzi

Gość odli

Chciałem się dowiedzieć jak pracują lampki tylne które sa nad drzwiami. tzn kiedy się zapalajaśi kiedy gasną a może ktoś ma schemat z opisem instalacji elektrycznej oświetlenia kabiny. Chciałem założyć sobie oświetlenie do tyłu i przed tą operacją chciałem się dokładnie dowiedzieć jak podłaczyć żeby wszystko pracowało tak jak trzeba. Za odpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączają się w zależności od ustawienia przełącznika - przy otwarciu drzwi (obojętnie jakich) lub na stałe.

schcb7.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo
Załączają się w zależności od ustawienia przełącznika - przy otwarciu drzwi (obojętnie jakich) lub na stałe.

 

A ja mam pytanie czy instalacja jest w kazdym modelu i wystarczy wymienić listwy i wstawic lampki, czy trzeba ciagnąc gdzies dalej przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość odli

Dzięki za tan schemacik! napewno będzie pomocny a czy może ktoś już zakładał lampki nad drzwiami z tyłu chodzi mi o jakieś rady. Czy plus przeciągnąć od lampki z bagażnika? jak się dobrać do plastików z tyłu nad drzwiami żeby niczego nie uszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ngdy nie widziałem passata bez tych lampek i nie wiem czy jest tam instalacja. Wydaje mi się że powinna być. Co do listew to trzeba na pewno odkręcić rączkę/wieszak i bodajże śrubę koło tylnej szyby. Musisz pokombinować, te plastiki są twarde ;)

Jeśli weźmiesz + z bagażnika to lampki będą się świecić jak otworzysz klapę, a chyba nie o to Ci chodzi.

BTW, te boczne lampki świecą raczej "symbolicznie", może lepiej wstawić jakiś pseudo-neon pod fotelem albo między listwami a dachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość odli

wydawało mi się że to zazwyczaj minus jest na przełącznikach od oświetlenia a nie plus na schemacie tego nie widać, chyba że coś przeoczyłem :) jak miałem montowany alarm to chyba nawet był podpinany ten przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stycznika koło drzwi idzie przewód od masy, nt dodatni musisz podciagnąć ze skrzynki bezpiecznikow (wtyczka L pin 7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak łopatologicznie, może przerabiał już to ktoś.

 

cqs1279830868p.jpg

 

3 kable.

Gdzie je podłączyć :?:

 

dodatni musisz podciagnąć ze skrzynki bezpiecznikow (wtyczka L pin 7).

 

Taka informacja mnie przeraża, więc proszę o coś w miarę rozsądniejszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz podłączyć do tego? :D

generalnie brązowy-masa, czerwony-plus, brązowo-biały-masa z krańcówki, czarny czy tam czarno-żółty-plus po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no bo myślałem, że to jest tak, że mogę włączyć tą lampkę pstryczkiem w przedniej lampce, ale z tego co piszesz jak trzeba podłączyć te kabelki to nie da rady tak :D

 

A po co podłączać do stacyjki:?: Jak i tak nie mam czwartego kabelka :D

 

A plusa to najszybciej chyba będzie z lampki przytargać co ?

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem co chcesz tam podłączyć:D 4 kabel jest do ściemniacza. Normalnie lampka (ta duża) gaśnie jakoś po 15 sekundach od zamknięcia drzwi. Chyba że jest włączony zapłon, wtedy zaawansowany scalony układ elektroniczny wyłącza lampkę od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 kable.

Gdzie je podłączyć

 

Witam

Ja również przymierzam się do montażu tych lampek , według schematu powinno być wejście na wpięcie tych lampek do instalacji oświetlenia centralnego z przodu (dwa gniazda) no bo tak na logikę , skoro w niektórych paskach lampek nie ma to jest to jakaś opcja więc musi być możliwość wpięcia tej "opcji" - np. na życzenie klienta. Schemat oglądałem na ETCE i wygląda mi , że są tam gniazda do podłączenia lampek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Schemat oglądałem na ETCE i wygląda mi , że są tam gniazda do podłączenia lampek.

Tam czyli gdzie? Bo też lampki leżą i czekają na montiren :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampki sufitowe.jpg

 

Proszę schemacik ..no chyba że ja coś żle czytam ale wygląda mi to na połączenie w kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe gdzie tego wtyku szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie mam nawet wtyczek do lampek ..., ale w ostateczności można się podpiąć przewodami pod lampkę centralną z przodu i powinno grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby sobie podłączyć lampkę tą dużą ze ściemniaczem oraz lub lampki z tyłu nad drzwiami trza mieć instalację do takiej lampki idą w niej 4 kable a nie 3 jak ma to miejsce w małej lampce.Wtyczka znajduje się z lewej strony pod deską koło skrzynki bezpieczników brązowa wtyczka 4 przewodowa i tu jeśli jest lampka 3 przewodowa idą 3 kabelki jeden zostaje we wtyczce a jeśli 4 no to 4.Od lampki środkowej idzie instalacja na wtyczki na tylne lampki.Nie wiem czy jeśli jest lampka duża to czy nie ma zostawionych wtyczek czy występuje tylko zestaw przód duża i lampki tylne.Krótko mówiąc pakiet oświetlenia przód i tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej nie wiem co chcesz tam podłączyć:D 4 kabel jest do ściemniacza. Normalnie lampka (ta duża) gaśnie jakoś po 15 sekundach od zamknięcia drzwi. Chyba że jest włączony zapłon, wtedy zaawansowany scalony układ elektroniczny wyłącza lampkę od razu ;)

 

Ale mi nie chodzi o dużą lampkę, bo tą mam podłączoną. Chodzi mi o lamki nad drzwiami z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B4 ale w B3 nie ma instalacji na lampki z tyłu. Najprościej jeśli chodzi o instalację, to + ciągniesz od lampki bagażnika podsufitce a - ciągniesz od włącznika w tylnych drzwiach(jak otworzysz drzwi to na karoserii jest włącznik, przewody biegną w progach więc zdejmujesz zaślepki i szukasz który to ;) Minusem tego podłączenia jest fakt, że tylne lampki zgasną tuż po zamknięciu drzwi bez opcji opóźnienia. Dla opóźnienia trzeba by wpiąć się w instalacje przedniej lampki ale tu już więcej rzeźby i mało miejsca.

 

Co do plastików. W B3 te nad tylnymi drzwiami prócz standardowych zatrzasków trzymają śrubki na rączce + śrubka pod plastikiem słupka centralnego, śrubka na słupku tylnym tuż przy fotelu poniżej poziomu okna.

 

Ciekawostka: Na plastikach bez miejsca na lampki jest zaznaczony z tyłu prostokąt, który trzeba wyciąć i idealnie mieszczą się lampki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka: Na plastikach bez miejsca na lampki jest zaznaczony z tyłu prostokąt, który trzeba wyciąć i idealnie mieszczą się lampki

 

No i właśnie ...sam nie pokusiłem się o odkręcenie plastiku ze słupka i biernie czekałem aż trafią się plastiki ori do lampek . Dzięki kolego Michał to wiele ułatwia.

 

Pozdrawiam i miłego łyk,endu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności