Skocz do zawartości
Gość dayv

chlapacze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayv

siemacie

ostatnio pisalem o skutkach rzadkiego mycia w czasie zimy soli blota posniegowego itp. Na karoseri od listwy w dol lakier byl bardzo porowaty w czarnych i rdzawych kropkach. udalo mi sie to z czysci tempem i jest cacy. ale na jak dlugo... z tad tez pytanie czy w

 

Passatach byly orginalnie montowane chlapaki? bo z obserwacji widze ze malo co ktore 3b ma je zalozone. Ile kosztuja na prrzod ile na tyl???? orientuje sie Ktos w cenach? wydaje mi sie ze brak ich u mnie w pasku to bezposrednia przyczyna tej wysypki:| za info wielie thx !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 zl na przód. Uniwersalne ale pasują b. dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Proponuję zakupić jakieś używki z Allegro. Przynajmniej bedziesz miał orginałki na niewielkie pieniądze. Można kupić uniwersalne lecz palstik ten jest wtedy torchę twardszy i bardziej podatny na pęknięcia.

 

Jakby nie było chlapacze sa warte zakupu. Ja mam od nowości ori chlapacze przód i tył i musze powiedzieć, że lakier poniżej listew drzwiowych mam idealny.

 

No i jakby nie było to warto myć samochód nawet w zimie. Jestem w lepszej sytuacji niż część osób bo mam garaż ale wczesniej póki go nie miałem tez myłem parę razy auto podczas zimy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne sa z plastiku? Nigdy ich kurcze nie macałem a nie widać po nich...

Uniwersalne mam z gumy. IMHO wyglad podobny a użyteczność większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Orginały są z takiego plastycznego tworzywa, że jak je zegniesz o 180 stopni to nie ulegną pęknięciu itp. Zaraz po puszczeniu powróćą do pierwotnego kształtu i pozycji.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ok spoko. wiem na czym stoje. przejade najpierw po jakis mechanicznych z akcesoriami . jezeli by byly ale drogie to jeszcze przejade na gielde i zobacze jakie one sa i za ile. Thx za info. pozdro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość necro

Mialem chlapacze ale zdemontowalem,nie podobal mi sie z nimi,a ze lakier srebrny...no coz,w lecie co miesiac pasta do reki i czyszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Też szukam tych chlapaczy,ale interesuje mnie tylko orginał.Czy do 3B i 3BG są takie same,chce tylko na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

wlasnie ja tez mam srebrny i myje na bezszczotkowych kerszerach. wierzchni kurz sie zmywa owszem sol tez zostanie wyplukana ale zeby domyc te progi i to co jest pod listwa to nie da rady nawet gabka z plynem i szorowanie:/ tylko pasta... dlatego pojezdze i popytam i te chlapacze to juz ie chodzi o wyglad ale kwestie zabezpieczenia lakieru. nie mam okazji aby czesto go myc nawet w lecie wiec przydadza mi sie chlapacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Ojciec miał takie oryginalne w swojej Xsarze i jakoś sie fajnie nie wyginały tylko pourywały mocowania :608:

Zastanawiałem się nad uniwersalnymi i po przeczytaniu tego postu chyba je kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i tak za wiele wam to nie da ;) bo jak sie jedzie w taka pogode jak dzisiaj to te błocko i tak leci wszedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błoto jak błoto. Jednak jak Ci lód zabiera zaślepki z listew progowych to już jest niefajnie :-)

Błoto też nie lata tak jak kiedyś. Już ta piekna smuga na drzwiach nie powstaje tak łatwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja w tej chwili napewno nie zrezygnowałbym z chlapaczy przednich i tylnych. PRzyzwyczaiłem sie do wygladu auta a idealny stan lakieru jeszcze bardziej mnie przekonuje, ze sa warte grzechu te chlapacze.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Te zaślepki na progach z przodu też mi lód zaczoł wyrywać,to je sobie przykręciłem malutkimi wkręcikami żeby sie nie urwały :641: trzymają sie super i nic nie widać,że je coś trzyma :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasiasty, Zanim się zorientowałem to już było po ptakach :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

No to będziesz musiał sobie coś wyrzezbić teraz :610: ja je uratowałem w ostatnim momencie teraz nic ich nie ruszy,chyba,że razem z progiem :559:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Prawie zgybiłem zaslepke od progu :639: .

Ale zmobilizowało mnie to i kupiłem chlapacze tzw. uniwersalne

wygląda to tak jak widać na foto,troche sie je docina ale ogólnie są ok. :urban: Kupiłem je na allegro za 25zł komplet przesyłka gratis,na tej aukcji.

I polecam innym!

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=90069444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

siema

 

ej a przykrecales je blachowkretami..? czy dostales gdzies spinki i na nich sie trzyma?

 

bo sie zastanawiam do czego tam sie je kreca czy tylko do nadkola..? czy do blachy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

ja mam oryginały założone w salonie przed sprzedażą i przód jeszcze o.k. ale tył to na pusto sprawdza się ale gdy masz coś w bagażniku cięższego to porażka , prawie dotykają asfaltu , fakt są bardzo giętkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wioze jakiegos nowego pasazera w samochodzie i wykonuje manewry typu zjazd z kraweznika to zawsze widze skrzywiona mine, jakby reakcje na urywajacy sie wydech :)

To jednak tylko chlapacze - non stop nimi gdzies zawadzam. Sa jednak pancerne (pewnie przez to, ze z dobrego materialu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności