Skocz do zawartości
JarekOgnik

Muzyka z bluetooth z RNS 300 (2009)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym w swoim samochodzie rozkoszować się spotify (muzyka odtwarzana przez bluetooth z telefonu) i zastanawiam się jak to zrealizować. Nie chcę zmieniać nawigacji na 5XX, bo drogo i niepotrzebna (używam raczej telefonu i google maps). Interesuje mnie natomiast zmiana utworu przyciskami na odbiorniku i automatyczne odtwarzanie muzyki po uruchomieniu pojazdu.

Z tego co wiem to mam 3 opcje:

#1. Zmiana radia na RCD 310/320 - z tego co czytałem mają bluetooth, cena akceptowalna, dodatkowo pogląd czujników parkowania, natomiast nie wiem czy nie będzie problemów z podpięciem i mikrofonem do zestawu głośnomówiącego? No i obawiam się, że kupię kradzione.

#2. U majfriendów można znaleźć urządzenia DOXINGYE, YATOUR oferujące podobną funkcjonalność. Cenowo podobne do radia, jednak trzeba rozbebeszać pojazd i nie bardzo jest jak ukryć mikroofon

#3. Fabryczne moduły bluetooth - ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Mam RCD310 i chciałbym słychać muzyki przez BT ze smartfona. Możliwe to w tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.08.2018 o 23:07, JarekOgnik napisał:

Zmiana radia na RCD 310/320 - z tego co czytałem mają bluetooth

Błąd/błąd. RCD310 to radio bez BT. RCD320 też (o ile się dobrze orientuję to chyba nawet taki model nie istniał oficjalnie - chińczyki). Jak chcesz mieć BT audio (A2DP) to musisz mieć przede wszystkim moduł Bluetooth pod siedzeniem. Moduły 3C8 i 1K8 to obsługują. Wszystkie, które mają "Yes" w kolumnie A2DP tutaj: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting. Z modułami 1K8 uważaj, bo widziałem ostatnio taki, co nie obsługuje zmiany utworów z poziomu radia, ale jeszcze nie rozgryzłem, czy to nie jest kwestia starego softu w radiu.
Jeszcze kwestia czy masz już białe zegary, czy jeszcze czerwone, bo na czerwonych to się chyba nie poszaleje.

Po dołożeniu (i zakodowaniu) modułu pojawi Ci się blutuch w menu "Media". 

RCD310 mam legalne z kodem (wyjęte z mojego Golfa VI), więc jak chcesz mogę Ci sprzedać ;)

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B6 z 2010, radio to RNS310  z modułem Bluetooth 1K8 035 730 D i niestety A2DP nie działa.

Problem jest szerszy bo mam iphone XS i w końcu połączył sie z tym modułem ale rozmówce słychać jak przez wiadro bardzo mocno zakłucony. Natomiast mnie słychać bardzo dobrze.

Teraz właśnie zastanawiam sie czy zmienić na modół 3C8-035-730-D / E ? Coś to pomoże, ktoś ma jakieś sukcesy z nowym iPhonem?

Alternatywnie zastanawiam sie nad modułem Fiscon plus  http://shop.fiscon-mobile.de/index.php/info/p4_fiscon_plus_for_volkswagen,_seat_and_skoda.html

Kolejna opcja to MIB STD2, da sie to uruchomić w B6 / B7? Ewentualnie co trzeba przerobić żeby to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, chachor napisał:

Bluetooth 1K8 035 730 D i niestety A2DP nie działa.

Ale 1K8035730D obsługuje BT audio! Tylko kilka warunków:

  1. Musi być ta opcja aktywna w module (kodowanie)
  2. Musisz mieć przewody stereo od modułu do radia (choć nawet jak masz mono to i tak będzie grało, ale na lewym kanale)
  3. Na module 1K8 nie jest dostępny BT jako źródło dopóki nie włączy się muzyki w telefonie. Jak telrfon zacznie grać - radio powinno samo się przełączyć na BT (przynajmniej tak jest w RNS510).
  4. Z poziomu radia nie da się zmieniać utworów itd. Dopiero na modułach 3C8 tak można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam  radio rcd310, biale zegary, sluchawke po lewej stronie kierownicy. 

W radiu nie mam opcji wyświetlone bluetooth. 

Pytanie co zrobić by to wszystko hulalo. 

Z tego co czytałem pod siedzeniem powinien być moduł? 

Każde te radio ma możliwość odbioru bluetooth? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu poczytasz co zrobić, żeby dzwonić i słuchać muzyki z telefonu. Zachęcam do lektury

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam,

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu z brakiem polaczenia bluetooth. Posiadam radio rcd310, jest opcja bluetooth w radiu ale po jej aktywacji tel nie znajduje urzadzenia. Pod fotelem jest zaslepka ktorej nie moge usunac, nie chce czegos uszkodzic i nie mocuje sie z tym. Zdazylem doczytac, ze w uchwyt ktory jest obok radia musze wlozyc adapter lecz nie wiem jaki kupic aby to zadzialalo. Auto mam dwa tygodnie i dop je poznaje. Prosze o sugestie/opinie/porady

IMG_20200523_171058.jpg

IMG_20200523_171050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie zrobił nie zadziała. Daj sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziala poniewaz ? Co nalezy zmienic, dokupic, sprawdzic ?

Skoro jest fabryczny uchwyt to raczej zestaw głośnomówiący działał.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić radio,moduł BT i wiązkę. Na tym co masz nie puścisz muzyki z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkpol napisał:

Co byś nie zrobił nie zadziała. Daj sobie spokój

A ty co scana jego widziałeś, że już wszystko wiesz. 

Przecież to auto 2010, więc okablowanie pełne i moduł na 90% 1K8035730 więc z Bluetooth audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu zakupiłem passata b6 i odkryłem problem podczas słuchania muzyki przez bluetooth. Mianowicie gdy jest telefon połączony z radiem przez BT działają tylko głośniki z prawej strony. W ustawieniach jest wszystko dobrze ustawione, a dodatkowo słuchając radia nie ma żadnego problemu i działają wszystkie głośniki. Co może być tego przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak kabli sygnałowych pomiędzy modułem BT pod siedzeniem pasażera a radiem. 

W starszych instalacjach nie było połączenia stereo bo moduł BT nie obsługiwał profilu A2DP. 

Pewnie ktoś wymienił moduł na nowszy a instalacja jest stara. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, nTomek napisał:

 

W takim razie co musze dokupić aby wszystko dobrze działało? 

 

Dodam, że podczas rozmowy poprzez bt normalnie słyszę na 4 głośniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinxx napisał:

co musze

Sprawdź czy masz wszystkie kable w kostce modułu BT. Chodzi o piny 4, 5, 8, 9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój post został dopięty do RNS 300, o ile się nie mylę posiadam RNS 510 (nie znam się zbytnio na tym)

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcinxx napisał:

nie znam się zbytnio na tym

Więc zaufaj innym i sprawdź co ci napisałem wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności