Skocz do zawartości
kubotek

Lusterko wewnętrzne - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edomek

możesz wrzucić jakąś fotkę, jak to wygląda z tymi kablami?

sam zastanawiam sie nad tym ale te kable mnie rażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie wmoim lusterku sa 4 kable - zielony/ biały/ czarny/ szary - kto wie co do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - juz wiem że:

czarny to masa

biały - to plus

szary to plus z wstecznego

ale do czego zielony?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat - zielony to sygnał do lusterka zewnętrznego fotochrom.

A teraz oipi jak u siebie zamontowałem to lusterko

opisuje jak ja zamontowałem:

1. Kupiłem lusterko na allegro - koszt 50zł + 15zł przesyłka

2. w ASo kupiłem wtyczkę do lusterka (mój błąd że dokupiłem jeszcze kabelki w ASO co podrożyło koszt wtyczki do 50zł)

3. zamówiłem jeszcze maskownicę kabelka która idzie od lusterka do podsufitki - koszt 20zł

4. 3 kabelki po 2mb każdy - koszt 3zł

 

Najtrudniejszym zadaniem (poza ustalenie który kolor do czego ) okazało się dopasowanie systemu zapięcia do szyby - miałem do wyboru albo kupić szybę z czujnikiem deszczu (koszt 700zł) albo pociąć stare lusterko a raczej jego uchwyt i dopiąć do nowego - tak też uczyniłem. Najpierw rozwierciłem w starym lusterku w uchwycie nit mocujący blaszkę (wiertło 6mm) - dzięki temu mogłem po po odkręceniu blaszki uchwytowej w nowym lusterku zaznaczyć otwór i go wywiercić (metal twardy - sprężysty - trochę walki i wiertełek). dsc00504nr7.jpg

dsc00504nr7.d4dbe2d9e9.jpg dsc00505tf1.jpg

Szlifierka - tarcza do metalu i chlastamy uchwyt - celem dopasowania należy uciąć więcej - przyłożyć do nowego lusterka i po odmierzeniu z zapiętą maskownicą uciąć prawidłowo dsc00509dt4.jpg dsc00508ag8.jpg dsc00507cv6.jpg

W środku odciętego elementu robimy otworek (6mm) żeby na m śrubka przeszła - nastenie dopasowujemy do nowego lusterka (szlifierka znowu sie przydała - ja dodatkowo obciąłem nogi w nowym lusterku żeby było więcej miejsca - nogami nazywam metalowe elementy podstawy które są obok blaszki - zrównałem je z blaszką. Dokręcamy (w podstawie musiałem zrobić otworek 6mm + do tego podszlifowałem nakrętkę żeby miała miejsce) , wpinamy wtyczkę, zakłądamy maskownice dsc00510fg5.jpg dsc00511ss8.jpg dsc00512ti2.jpg

i idziemy z lusterkiem do auta - jeśli wszystko zrobiliśmy zgodnie z planem to efekt jest taki dsc00513jr8.jpg

dsc00513jr8.dc9280f65e.jpg dsc00515lr2.jpg dsc00516ts0.jpg dsc00517xj1.jpg

teraz wyjaśnienie działania - na dwóch ostatnich fotkach widzicie - małe otwory w lusterkach w nich są fotosensory, które porównują różnicę w naświetleniu przed autem i za - jeśli za jest jaśniej niż przed lusterko sie ściemnia - u mnie na kolor niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie temat we wtorek mam miec wymieniona przednia szybe,bo nie dziala mi czujnik deszczu,czy ma ktos moze zdjecie jak wyglada taka szyba? wyczytalem ze czujnik ma przylegac bezposrednio do szyby ,a z obecna moja szyba chyba bylo cos kombinowane bo czujnik nie przylega bezposrednio do szyby i chyba dla tego nie dziala, jest wstawiona miedzy szybe a czujnik jakas metalowa podkladka o grubosci okolo 3mm z dziurka na srodku.Czy tak ma byc? Pytam bo nie chce zeby mi zamontowali znowu jakas kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tmwl

Witam,

 

Odnowie watek, kupilem passata b5.

Niesprawdzilem lusterka wewnetrznego, chodzi bardzo luzno.

Okazalo sie ,ze metalowy pierscien lusterka znajduje sie na precie mocujacym do szyby.

Czy ktos moglby byc tak milym i napisac jak zdjac ten pret z szyby ?

 

Bardzo dziekuje za pomoc.

 

ps. nie chce majstroac przy tym kluczem, poniewaz boje sie ze cos urwe.

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, poszperał chwile i już teraz zgłupiałem

 

Czy B5 przed liftem założy się bez problemowo lusterko od B5 po lifcie? Chce wymienić na fotochrom. W omedze to zrobiłem i było git. Tu to wiem jakie sygnały trzeba doprowadzić, ale nie wiem czy lusterka popasują. Poratuje ktoś coś?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przekladce instalacji mam podprowadzona instalacje do lusterka fotochromatycznego + czujnik deszczu, posiadam takowe lusterko do zestawu, moje pytanko czy do tej szyby (ze zwyklym czarnym lusterkiem) czujnik deszczu bedzie pasowal? i ew. jak zdemontowac stare lusterko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i pytanie czy lusterko od angola się nada, czy trzeba przerabiać coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z anglikiem nie powinno być problemu-to mechaniczne lusterko, które się przestawia ręcznie. Ja swoje zwykłe mogę ustawić jak mi się podoba. Fotochrom też tak się ustawia Różnica była w omedze, bo tam lusterko fotochrom było sterowane elektrycznie przy korzystaniu z pamięci fotela i miało ono blokadę odchyłu, więc anglika trzeba było przerabiać

Co do tego czy z b5 podpasuje do b5fl. Powinno podpasować, z tym że na pewno będzie problem z mocowaniem, ale to już tak jak koledzy wyżej pisali, da się coś wykombinować. W omie było prościej bo lusterko do dachu przykręcone było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W omie było prościej bo lusterko do dachu przykręcone było

 

no jak :) - wcale nie było na szynie na szybie :D

 

dzięki za podpowiedź Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również pomyślałem że opisze swój sposób na montaż lusterka fotochromatycznego bez wymiany szyby:)

A wiec zaczynamy :)

1. Rozbieramy oba lusterka stare zwykłe i nowe z fotochromem, trzeba małył śrubokrętem podważyć najlepiej u góry bo najmniej widać ślady.

2. demontujemy oba trzepienie i oba gniazda kulowe.

3.podcinamy gniazdo od starego lusterka tak aby weszło w miejsce gniazda kulowego w lusterku z fotochromem:) (najgorsza cześć pracy) :))

4.przykręcamy mocno i wywiercamy otwór 6mm.

 

[ATTACH=CONFIG]68260[/ATTACH]

 

Może nie wygląda to ładnie ale działa:)

5. wywiercamy otwór przelotowy przez główkę starego lusterka ja to zrobiłem wiertłem 6mm. a sam czubek kulki powiększyłem 10mm aby przewód nie haczył o rant przy regulacji lusterka:)

 

[ATTACH=CONFIG]68261[/ATTACH]

 

Od strony uchwytu takrze trzeba powiększyć szczelinę wiertłem ok 4mm wtedy łatwiej przeciągnąć przewód:)

 

Ja przy okazji wymieniłem pojedyncze żyły na przewód w izolacji co ładniej wygląda i dodatkowo izolacja zapewnia ochronę przed zwarciem:)

Wykorzystałem przewód z czujnika indukcyjnego stosowanego w automatyce przemysłowej, ale można wykorzystać jaki kolwiek przewód 3x0,5mm2

 

Wtyczka zasilająca lusterko wewnątrz wygląda tak:)

 

[ATTACH=CONFIG]68266[/ATTACH]

 

Opis:

czarny = minus

biały = zasilanie lusterka

siwy = bieg wsteczny

 

6. przeciągamy przewód przez stopkę i składamy lusterko do kupy:)

7. w uchwycie od góry robimy rowek tak by wyciągnąć przewód robimy to wiertłem lub okrągłym pilnikiem:) Nie mam fotki ale mogę dodać jak ktoś będzie chciał:)

 

8. Montujemy lusterko na szybie:) Najprzyjemniejsza rzecz:)

9. Odkręcamy osłonę przeciwsłoneczną nad lusterkiem i odkręcamy lampkę oświetleniową

10. Przeciągamy przewód pod podsufitkę i przykręcamy osłone przeciwsłoneczną

11. Podpinamy przewody:) I tak minus znajdziemy w prawym przewodzie w wtyczce lampki oświetleniowej

 

[ATTACH=CONFIG]68282[/ATTACH]

 

Dwa kolejne przewody przeciągamy pod podsufitką w stronę słupka i dalej w dół do skrzynki bezpiecznikowej. (ja wykorzystałem do tego drut do którego przykleiłem taśmą przewody.

 

12. Przewód plusowy podłączyłem pod bezpiecznik od świateł postojowych

 

[ATTACH=CONFIG]68283[/ATTACH]

 

13. Odkręcamy osłonę supka przy podłodze tą pod wajchą od klapy, bo tam znajdziemy przewód wstecznego. Znajduje się on w niebieskiej wtyczce na 6pinie przewów Niebiesko-Brązowy

 

[ATTACH=CONFIG]68285[/ATTACH]

 

I to chyba wszystko :) Co prawda więcej roboty niż u kolegi forsius-a ale lepszy wygląd:) bo nie widać tej pustej przestrzeni w obudowie czujnika deszczu:)

Jutro dorzuce fotkę jak to wygląda u mnie:)

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś roz.....em swoje lusterko :debil wewnętrzne pękło szkło czy jest opcja rozebrania i wymien ienia samego lusterka czy lipa?? proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś sprecyzował jakie to lusterko.

W fotochromie to raczej samego szkła nie wymienisz, a nawet jeżeli istniała by taka możliwość to wątpię, żebyś dostał samo szkło do lusterka fotochromatycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest opcja rozebrania i wymien ienia samego lusterka czy lipa??

Nie wiem jak zwykłe bo nie miałem okazji rozbierać, fotochrom jest jak najbardziej rozbieralny. Trzeba delikatnie podważać ramkę naokoło szkła lusterka (od zewnętrznej strony jest widoczne łączenie odbudowy lusterka z ramka) jak puszcza zaczepy to lusterko jest praktycznie rozebrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy umnie lusterko fotochrom z tym ze polowa biała a polowa przyciemniona co morze być dodam ze nie widać żadnych uszkodzeń i nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś posiada rozpiskę pinów z lusterka fotochrom z oświetleniem dolnym ambiente ? wtyczka 6 pinowa 3 kable to masa plus po zapłonie i 3 od rozjaśniania lusterka przy cofaniu a jakie kable są od oświetlenia ambiente ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś posiada rozpiskę pinów z lusterka fotochrom z oświetleniem dolnym ambiente ? wtyczka 6 pinowa 3 kable to masa plus po zapłonie i 3 od rozjaśniania lusterka przy cofaniu a jakie kable są od oświetlenia ambiente ?

Brak kabli do oświetlenie. Podłączasz plus po zapłonie i masę i już podświetlenie się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy plus po zapłonie zamiast ciągnąć z bezpiecznika nie można np. z włącznika świateł albo z innego lepszego miejsca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć z "innego lepszego miejsca", aby był po zapłonie, i aby 12 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności