Skocz do zawartości
tomaszw

Co onacza gwiazdka przy temp. na 1/2 MFA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, na wysiwtlaczu 1/2 FIS przy temperaturze pojawia sie gwiazdka i przy jej pojawieniu jest dzwiek. Nie jest on zalezny ze jak temp. ponizej 0 stopni, bo czasmi poajwi sie przy 2 stopniach, a nie zawsze jest w temp. ponizej 0. Jesli jest to informacja ze jest ślisko, to z kąd bierze tą informacje. tak mne to zacikawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga gołoledź

Temperatura gruntu jest niższa od powietrza,stąd ta informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Pojawia sie juz przy temperaturze 4 stopni i oznacza pewnie aby uważać bo być może juz przy takiej temperaturze pojawiaja sie jakieś miejscowe gołoledzie. Dwa dni temu był piękny tego przykład. Na zewnątrz 3 stopnie, a na polbrukach lodowisko. Takie jest moje zdanie. Ale gdyby jakiś znawca zjawisk meteorologicznych się wypowiedział to było by pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita. U mnie jest taka sytuacja, że przy około +4 stopniach zapala sie gwiazdka i miga prze pare sekund, jest też sygnał dzwiękowy i pózniej cały czas świeci, aż do momentu jak temperatura spadnie do -5 stopni, wtedy gaśnie i tyle ją widzieli.Czy to jest normalne w każdym pasku? Czy coś u mnie nawala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtedy gaśnie i tyle ją widzieli.Czy to jest normalne w każdym pasku? Czy coś u mnie nawala?

 

Normalnie bez paniki wsio ok. Jak koledzy zauważyli gwiazdka ta pokazuję się w pewnym przedziale temperatur informując nas że warunki drogowe przy podłożu uległy zmianie i można się spodziewać lodu, gołoledzi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż do momentu jak temperatura spadnie do -5 stopni, wtedy gaśnie i tyle ją widzieli.

 

U mnie ponownie jest sygnał dzwiękowy i miganie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ponownie jest sygnał dzwiękowy i miganie ;-)

 

Jeżeli z -4 na -5 ci przechodzi masz znów pong i miganie ??? To w AWX tego nie ma śnieżynka tylko gaśnie. A może jest tylko nie zauważyłem hmmm. Sprawdzę dziś potrzymam w garażu i wyjadę na miasto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli z -4 na -5 ci przechodzi masz znów pong i miganie ???

 

Dokładnie tak. Pierwszy pong jest przy przejściu 5 -> 4 a drugi -4 -> -5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam tak, że tylko mi mruga gwiazdka i nei mam sygnału dźwiekowego :(, chodź w sumie wszystko mi działa tzn. dźwięk przy rezerwie, światło w drzwiach itp. Czy to normalne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3B z MFA to jest normalne, nie ma drugiego sygnału dźwiękowego, aby ostrzegać przed takimi sprawami. Tak samo jak z zaciągniętym ręcznym. W 3BG lub też w pojazdach z szyną CAN (3B) przy prędkości powyżej >10 km/h jest sygnał dźwiękowy informujący o zaciągniętym ręcznym, ale w autach bez CAN nie ma.

Nie jestem pewien tylko czy w 3B z CAN jest sygnał, ale raczej tak, gdyż przy śnieżce z 1/2 FIS to jest sygnał dźwiękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Pierwszy pong jest przy przejściu 5 -> 4 a drugi -4 -> -5

Przy przejsciu z -6 -> -5 (czyli przy lekkim ociepleniu) tez odzywa sie dong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy przejsciu z -6 -> -5 (czyli przy lekkim ociepleniu) tez odzywa sie dong.

 

A tego nie doświadczyłem ;-). Bardzo możliwe, że w sofcie zaszyte są dwie temperatury graniczne ( + 4 i - 5 ) i każdorazowe pojawienie się którejkolwiek z nich daje sygnał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności