Skocz do zawartości
Gość kudłaty

tylna wycieraczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kudłaty

cześć, mam taki właśnie problem drobny - po włączeniu tylnej wycieraczki działa ona sobie załączając się regularnie co kilka sekund. jak ją wyłączyć :638: :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij jeszcze raz - tak jak włączyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73

Witam

 

A ja mam problem z wyjęciem tylniej wycieraczki w KOMBI.

Poodłączałem wszystko co się dało, poodkręcałem wszystkie śruby.

Nie mogę wyciągnąć wycieraczki z klapy bagażnika.

 

Jeśli ktoś wie jak to zrobić to proszę o radę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby ją wyjąć to czasem trzeba się napocić. trzeba od środka odkręcić śruby, od zewnątrz polać WD 40 i próbować ją okręcać. U mnie tak poszło. Powodzenia! ( i ta srubę zewnętrzną też trzeba wykręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
żeby ją wyjąć to czasem trzeba się napocić. trzeba od środka odkręcić śruby, od zewnątrz polać WD 40 i próbować ją okręcać. U mnie tak poszło. Powodzenia! ( i ta srubę zewnętrzną też trzeba wykręcić)

 

Od strony zewnętrznej po odkręceniu nakrętek, jest taka gruba guma/tworzywo wygląda jak by się dało to odkręcić - czy ją trzeba jakoś odkręcić czy to ma wyjść razem z wycieraczką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

chcesz wyjąć cały mechaniz wycieraczki?? czy tylko "to" na zewnatrz (ramie wycieraczki??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73

Sprawa załatwiona - niestety nie obyło się bez mechanika.

Wycieraczka była bardzo "zastana"

 

Na szczęście już działa.

Muszę tylko kupić kawałek rureczki którym wylatuje płyn ze spryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę tylko kupić kawałek rureczki którym wylatuje płyn ze spryskiwacza.

I tu prawdopodobnie będzie problem.U mnie też był złamany tylny spryskiwacz i niestety jest w sprzedaży TYLKO z całym mechanizmem.Czyli silniczekiem. :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty
Naciśnij jeszcze raz - tak jak włączyłeś :)
:583: niestety to nie pomaga, chyba wyłącznik jest zrąbany. Jak naciskam ponownie to ona nie przestaje działać wcale, drapie i drapie po tej szybie :647: Powiedzcie mi jeszcze, czy ten wyłącznik powinien "wskakiwać" w inną pozycję, czy tylko działa tak "na styknięcie" :644: :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Naciśnij jeszcze raz - tak jak włączyłeś :)
:583: niestety to nie pomaga, chyba wyłącznik jest zrąbany. Jak naciskam ponownie to ona nie przestaje działać wcale, drapie i drapie po tej szybie :647: Powiedzcie mi jeszcze, czy ten wyłącznik powinien "wskakiwać" w inną pozycję, czy tylko działa tak "na styknięcie" :644: :638:

 

działą "na stykniecie" ;) tez kiedyś dochodziłem do tego jak się ta wycieraczke wyłącza :)

ale skoro ja właczyłes jakos to i wyłączyć powinno sie dac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tpolo

zdechł ci na 99% przekażnik sterujący tylną wycieraczką.

w nim jest styk zapadkowy i może się skleił od przeciążenia i niechce rosłączyć wycieraczki.

jeśki przełącznik ją włączył to jest sprawny bo to tylko źrudło impulsów, niezmienia położenia tylko wraca do pierwotnego położenia po wciśnięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kudłaty, cześć, już gdzieś tego avtara widaiałem :D POZDRO.

 

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 22:50 ]

Zgadnij gdzie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
kudłaty, cześć, już gdzieś tego avtara widaiałem :D POZDRO.

 

taa... też zwróciłem na to uwagę ;)

 

Zgadnij gdzie :D ?

 

a było tam wiecej takich fot?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty
kudłaty, cześć, już gdzieś tego avtara widaiałem :D POZDRO.

Zgadnij gdzie :D ?

 

cześć, hmm...nie mam pojęcia :596: może jakaś podpowiedź :638: :608:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty

nie mam pojęcia, myślałem że widziałeś na innym forum, na którym używałem go przez półtora roku - kumpel mi kiedyś przesłał i już tak zostało :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wycieraczki. to o ile pamietam wyłączyć ją się da. trzeba po prostu popchnąć dźwignie [przy kier. nie wiem jak to nazwać ;D] w momencie gdy wycieraczka "wraca" do swego standardowego położenie. osobiście mnie to męczy i trzymam przez pare sekund dźwigienke [czyli spryskiwacz]. pomacha pare razy pod rząd i jest spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty

acha, czyli w tą mańkę może jeszcze być powiadasz - jutro spróbuję - mam nadzieję, że zadziała bo już szyba sie robi cieńsza od szorowania tą wycieraczką :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
Muszę tylko kupić kawałek rureczki którym wylatuje płyn ze spryskiwacza.

I tu prawdopodobnie będzie problem.U mnie też był złamany tylny spryskiwacz i niestety jest w sprzedaży TYLKO z całym mechanizmem.Czyli silniczekiem. :619:

 

Kupiłem końcówkę - dyszę spryskiwacza - koszt 25zł oczywiście w serwisie, niegdzie indziej nie spotkałem takiej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly2rafcio

Panowie, a moja wycieraczka działa ale za to bardzo głośno. Jak ją włącze to jak ktoś jedzie ze mną pierwszy raz to o mao zawału nie dostaje. Jestem już po etapie wymontowania silniczka. Rozwierciłem nity i przesmarowałem cały środek. Niestety to nie pomogło. Tak się zastanawiam, że jak ją zdejmowałem to widziałem że silniczek razem z obudową jest bezpośrednio przykręcony go metalowej części klapy bagażnika. Czy pomiędzy silniczkiem a klapą nie macie czasem jakiejś uszczelki, np. gumowej? Może to dlatego tak głośno pracuje. A jak nie macie uszczelki to co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności