Skocz do zawartości
Gość CBR

Spryskiwacze przedniej szyby - niedziałają

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się do tematu. Ile płynu do szyb wchodzi na max do zbiorniczka passat kombi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się do tematu. Ile płynu do szyb wchodzi na max do zbiorniczka passat kombi??

 

Pojemność zbiornika to 4,0 ltr, można również zamontować zbiornik o poj.6,5 ltr.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie, jestem lewy.

 

Spryski szyb niet :(

 

Przy pociągnięciu dźwigni wycieraczek nie słychać nic, jakby pompka nie pracowała.

 

Teraz pytanie następujące - bezpiecznik? Pompka? Jak to ugryźć, nie wiem nawet gdzie jest pompka :D

 

Prosze o pomocną dłoń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem nawet gdzie jest pompka
w zbiorniczku na płyn spryskiwaczy. Jak znajdę to wkleję fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę ją ewentualnie wymienić nie rozkręcając pół samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da radę ją ewentualnie wymienić nie rozkręcając pół samochodu?

Nie wiem bo nigdy tego nie robiłem, a pompka o ile dobrze pamiętam to widziałem ja na zbiorniczku od strony komory silnika.

 

PS

fotki niestety nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu:

 

Czy dużo rozbierania jest, żeby dostać się do spryskiwaczy xenonów?

Prawy wysuwa się, ale nie spryskuje światła...

 

 

Z góry dzięki za pomoc

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zbiorniczku na płyn spryskiwaczy. Jak znajdę to wkleję fotkę.

d75e7dc23cfc92f3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Odgrzeję kotleta... Otóż moje spryskiwacze przedniej szyby na letnim płynie pięknie robią mgiełkę ale pod raczej średnim ciśnieniem (ale wystarcza jest to skuteczne roszenie/spryskiwanie) natomiast na zimowym płynie, nieważne jaka temperatura, zawsze ledwie siurka powyżej wycieraczek pojedynczym strumieniem... Czy jest jakaś regulacja ciśnienia pompki? Kolego ma b5fl 130km i ma ciśnienie że mózg w poprzek staje... Nawet przy 160km/h ma w połowie szyby zasadniczy strumień... Napiszcie czy jest regulacja ciśnienia czy trzeba nową pompkę itd... W szukajce nie znalazłem podobnego problemu... Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyczyść spryskiwacze, bo pewnie ten płyn, który zalałeś - był z jakimś syfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyny różne głównie BP, orlen ale marka bez znaczenia. I ma to miejsce już kolejną zimę bez znaczenia jaki płyn. Zaleję zimowym ledwie siurka, zaleję letnim działa jak tralala... Więc czyszczenie ma się tu nijak... Raczej. Przecieków też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podgrzewacz sprysków kiepsko działa. No bo skoro to tylko zimą se dzieje to innego powodu nie widzę. Ja leje ciągle z ORLEN-u i nie mam problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie. Niezależnie od temp zawnętrznej. Zmienną jest tylko płyn. Zimowy źle, letni ok. Sprawdzałem... Dlatego pytam może jest jakaś regulacja ciśnienia podawanego przez pompę bo tu raczej jest ewidentnie sprawa wytwarzanego ciśnienia. Płyn zimowy jest gęstszy a letni bardziej wodnisty (odczucie organoleptyczne... zapewnie mało współmierne...) dlatego przy letnim jest o.k.

P.s. Podgrzewacz sprysków...?? Myślisz że jest u mnie cosik takiego???? Śmiem wątpić ale jeśli tak to super... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podmień na próbe silniczek od sprysków. A jak chcesz wiedzieć czy masz podgrzewane spryski to podnieś maskę i zobacz czy do nich przewody idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawy spryskiwacz przestał ładnie rozpylać płyn. Lewy elegancko rozpyla płyn w postaci mgiełki a prawy ,,leje'' węższym strumieniem. Da się coś na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy prawy spryskiwacz przestał ładnie rozpylać płyn. Lewy elegancko rozpyla płyn w postaci mgiełki a prawy ,,leje'' węższym strumieniem. Da się coś na to poradzić?
Pewnie sie przytkal. Wyciagnij rurki, przedmuchaj.

U mnie na dniach zamarzl mi swiezy plyn zimowy w trasie ;) Po godzinie stania zaczal znow leciec. Po nocy przestal mi podawac na tylna szybe. Trzeba bedzie dobrac sie do wezykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakiej zasadzie dzialaja te podgrzewane dysze? Czy one zalaczaja sie same, kiedy grzeja jak poznac ze grzeja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dolacze sie do tematu ogrzewania spryskiwaczy - czy to jest seryjnie montoane czy moze w wersjach lux,sport, brylantowa czy tez inna wymyslna nazwa lub tylko za doplata?? Wlasciwie jeszcze nie sprawdzilem czy dochodza tam jakeis kabelki. Jezeli sa seryjne to sie zepsulo (ostanie mrozy musialem polewac z zewnatrz by przeczyscic szybe) jesli za doplata to sadze ze ktos sie nie wysilil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności