Skocz do zawartości
Gość CBR

Spryskiwacze przedniej szyby - niedziałają

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CBR

Witam. Zglaszalem ten problem wczesniej na forum ale jako odp w innym watku. Moze teraz ktos zauwazy i podpowie, co robic. Ostatnio w zasadzie przestaly mi dzialac spryskiwacze przod i tyl pomimo pelnego zbiorniczka plynu zimowego. Przy sciagnieciu do siebie manetki spryskiwaczy spod maski dochodzi tylko pisk jezeli dluzej przytrzymam to plyn siknie na szybe ale jakos tak niemrawo. Nie mam pojecia co sie dzieje. Pisk swiadczy raczej o tym, ze pompa działa. nie zauwazylem zeby w widocznym miejscu przerwane byly w wezyki, nie widzialem rowniez rozlanego plynu pomimo tego ze probowalem na postoju takie manewru. CO jest grane??? help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś podobne objawy w innym aucie. W wyniku uzywania różnych płynów do spryskiwacza, wytrącił mi się w zbiorniku osad taki jasny jak kreda tylko trochę twardszy. Używałem wtedy koncentratu który rozcieńczałem 1:200 (letni). Ten osad przeszedł przez pompkę i pozapychał dysze - efekt jak w poprzednim poście. W tym przypadku wystarczyło rozpięcie przewodów i ich przepłukanie, problem był tylko z wyczyszczeniem dysz. Łatwo to sprawdzić, wystarczy rozpiąć przewody i włączyć spryskiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Może pompka ma jakieś nieszczelności i za dobrze nie zaciaga płynu. Musiałbyś rozpiąć przewód spryskiwaczy na pierwszym łączeniu za pompką spryskiwacza. Zobacz jak mocno pompuje wodę. Jeśli dobrze to oznaczało by jakiś korek na dalszej drodze do spryskiwaczy. Jeśli słabo to trzeba by wyjąć zbiorniczek i sprawdzić jego stan i stan pompki.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78

a pytanie z innej ciut beczki:

czy spryskiwacz mozna jakoś ustawić? Prawy pryska troszkę za nisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. U mnie wystarczy palcami przesunąć dyszę do góry lub na dół. Pociąga się za taką plastikową poprzeczkę na dyszy. Przynajmniej w moim modelu tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy wezyk nie jest zagiety ja tak mialem u siebie i po kazdym otworzeniu maski i pozniejszym zamknieciu spryskiwacze umieraly:( obkleilem grubo tasma izolacyjna i uwazam zeby przy zamknieciu maski nie zagiac wezyka.

pozdr michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78
Oczywiście, że można. U mnie wystarczy palcami przesunąć dyszę do góry lub na dół. Pociąga się za taką plastikową poprzeczkę na dyszy. Przynajmniej w moim modelu tak jest.

dzięki za info, jak dotąd w poprzednich samochodach, trzeba było szpileczką podziubać i ustawić a tu nie wiedziałem jak sie za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni model spryskiwacza w porównaniu do juz opisanego regulowało się kręcąc odpowiednią krzywką na której opierała się "dupka" spryskiwacza. Zwykle z tego powodu ludzie rozwalali sobie dysze bo nie wiedzieli gdzie podłubać żeby je ustawić. Jak poszukasz to znajdziesz tu nawet zdjęcie które wstawiłem z nim w roli głównej.

 

Teraz mam dwa różne. Jeden nowszy od drugiego. Stwierdzam ze starsze są lepsze :-)

-nowszy łatwiej się reguluje

-starszy ma dyszę wyżej /pod maską/

-starszy dokładniej rozprasza

-starszy nie przestawia się przypadkowo od odgarniania śniegu i lodu zimą.... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urwałem zaczep spryskiwacza przedniego, zakupiłem nowy lecz mam problem z wymianą. Do końcówki dochodzą dwa przewody i nie wiem jak je wyjąć, boję się użyć siły żeby nie popsuć. Na końcu wężyka jest coś jakby mała cewka , co to jest, do czego służy i czy to ją trzeba zsunąć ze starej końcówki? Może ktoś ma wiedzę i chciałby się ze mną podzielić.

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cewka, to pewnie podgrzewanie dyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passtat 1,9 tdi 4 motion

Mam ten sam problem z tymi przewodami, jak można je bezpiecznie wyjąć i podłączyć do nowego spryskiwacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem z tymi przewodami, jak można je bezpiecznie wyjąć i podłączyć do nowego spryskiwacza?

 

Należy zakupić odpowiednie spryskiwacze wyciągnąć dwie wtyczki, zamontować nowe spryski i podłączyć wtyczki.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passtat 1,9 tdi 4 motion

Czyli kupiłem zwykłe spryskiwacze bo nie mają tego mechanizmy :( dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli kupiłem zwykłe spryskiwacze bo nie mają tego mechanizmy :( dzięki za info.

 

Dysza spryskiwacza podgrzewana nr kat 6E0 955 986 . Pozdrowienia .;)

 

b5dyszaspryskiwaczafn0.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej kosztują nowe spryskiwacze na klapie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozłączyły mi się dwa przewody od lewego spryskiwacza przedniego(maska) po ponownym połączeniu zauważyłem, że dosyć lekko wchodzi jeden w drugi czego użyć aby zapobiec ponownemu rozłączeniu, jakaś opaska zaciskowa co by złapała mocniej te przewody?? macie inny pomysł?

Edytowane przez PiotrDrago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to sa te w klapie - to tam powinien byc taki plastyk (opaska) na jednym z wezykow - po podlaczeniu tych przewodow wystarczy go przekrecic (chyba o 90 stopni - nie pamietam) i gra muzyka ;)

Edytowane przez Lestat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ten w klapie tylko z przodu auta w masce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) chodzilo mi o maske... zle wyspecyfikowalem. Zeby byc bardziej obrazowym - zdjales te plastykowe zaslepki i z tamtad wyjales te wezyki. Na jednym z nich powinna byc taka opaska - w moim byla.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam maske w aucie i trafila mi sie z podgrzewanymi spryskami. Jak je i najlepiej do czego podlaczyc.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności