Skocz do zawartości
andrzejek111

Czy jest seryjnie montowana instalacja elek. do halogenów

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zamiar zamątowac w swoim pasku halogeny ale nie wiem czy jest tam juz położona oryginalna wiązka kabli czy nie. Proszę o pomoc bo nic nie mogę znaleśc w :mur::mur: Faq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem B4, teraz mam B5 - i w obu "pasiach były już fabryczne kostki do halogenów. Przełącznika tylko nie było. Poszukaj dobrze przy zderzaku :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zdejmując kratki w zderzaku ,od razu zobacz czy może masz włącznik dwustopniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik mam normalny czyli jednostopniowy kratki też wyjąłem dzisiaj i zadnych kosteczek tam nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma przy kratkach, to głębiej poszukaj - przy silniku gdzies może przy wiązkach - są przyczepione te "wolne kostki" :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody300

w moim pasku z 2001 r tdi nie ma instalcji ,sam zakładałem i halogeny świecą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć że są wyprowadzone kable jak pisze Danek75,szwaby nic za darmo nie wrzucają do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem chłopaki :kwasny: Mam juz drugiego "paska" i te kostki są :hurra: Kumpel już czwartą "fure" z Richu sprowadził (z rodziny VW oczywiście) i zarówno "pasie" jak i "golfy" - miały te wtyczki. Wiec nie wiem - czy to w końcu standard, czy opcja :zdziwko: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Mamy ten sam rok produkcji, mam bogate wyposażenie a mimo to, kabli żadnych na halogenki nie mam. A w B5 seryjnie montowano halogeny na dole w atrapie ? Były tylko chyba zintegrowane z lampami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie to nie. Ale jak chcesz założyć, to są atrapy od razu z halogenami do kupienia. A skoro piszesz, ze masz bogatą wersję, a tego nie masz :kwasny::kwasny: - to jednak nie jest ona aż tak bogata - jak sądzisz :evil:

Dodatkowo dziś u jeszcze jednego kumpla sprawdziłem i też ma takie kostki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Jednak VW mnie coraz bardziej zaskakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja halogenów nie mam założonych ale włacznik mam dwustopniowy a przewody z kostkami znajdują sie przy lefrektorach (bynajmniej umnie) jak kiedyś będzie luźna kaska to może założe sobie. Bynajmniej przewody są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś grzebałem przy moim pasku i takich kostek nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że przy braku halogenów mogą być kostki z przewodami (lub też ich nie ma) można tłumaczyć na dwa sposoby:

 

1. Kiedyś były tam halogeny ale po ich utracie w tajemniczych, najczęściej nocnych okolicznościach (czasami nawet niejednokrotnej) ktoś miał już dość zabawy i ich nie montował. Tym bardziej, że to co one dają to nie zwala z nóg.

 

2. Może być sytuacja taka, że tam gdzie ich nie ma to jest analogia do mojego braku podświetlenia nawiewów w wersji Comfort :dobani: , czyli po prostu jak wynika z kodu wyposażenia (wlepka w książce serwisowej) "X4J = national sales program Poland".

Wersja zubożona i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

A ja mam 2 stopniowy wlacznik w 3B i z ciekawosci az poszukam dzisiaj kosteczek! Te

2 stopniowe wlaczniki byly montowane do wersji ktore mialy chalogeny w reflektorach...

Ogolnie B5 przed liftem seryjnie nie byla wyposazona w relfektory - bynajmniej w EU.

Jak znajde kable i kosteczki to bez zastanowienia zakladam halogeny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam 2 stopniowy wlacznik w 3B i z ciekawosci az poszukam dzisiaj kosteczek!

 

No ale przecież B5 przed liftem miały halogeny przeciwmgielne (bo chyba o takich jest ten topic - no chyba, że nie załapałem ;) ) razem ze światłami drogowymi (długimi), była tam montowana wtedy żarówka H4. Jedno włókno było do długich, drugie do przeciwmgielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szafek

 

No ale przecież B5 przed liftem miały halogeny przeciwmgielne (bo chyba o takich jest ten topic - no chyba, że nie załapałem ;) ) razem ze światłami drogowymi (długimi), była tam montowana wtedy żarówka H4. Jedno włókno było do długich, drugie do przeciwmgielnych.

 

No tak tylko ze ja mam zarowki i kostki H7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności