Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

kable w drzwiach mam sprawdzone ewidentnie jakis kabelek komfortu, zagladalem tam ale nic nie zauwazylem

 

To posprawdzaj wszystkie kabelki przy module komfortu,skoro tak działa jak napisałeś to jedyna możliwa rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałęm te kable ale wiązke mam tylko pochwytaną w paru miejscach tak ze poszczególne kabelki są widoczne. co z nimi można zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To posprawdzaj wszystkie kabelki przy module komfortu,skoro tak działa jak napisałeś to jedyna możliwa rzecz.
niebawem mam zamiar tam znów zajrzeć,poprzednio jak sprawdzałem ruszałem kablami i nic się nie działo,jak poskładałem wszystko to znów przygasało,czasami parę dni jest okej, jaka metoda odszukać uszkodzony kabel?? wizualnie wszystkie są okej Edytowane przez Buniek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niebawem mam zamiar tam znów zajrzeć,poprzednio jak sprawdzałem ruszałem kablami i nic się nie działo,jak poskładałem wszystko to znów przygasało,czasami parę dni jest okej, jaka metoda odszukać uszkodzony kabel?? wizualnie wszystkie są okej

 

Jedynie pomierzyć opór miernikiem,lub samo "pzrejście" na dwóch końcach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może być przyczyną tego ze gdy otwieram samochód z pilota to automatycznie otwierają mi sie szyby gdy zamykam same mi sie zamykają ? modół komfortu dzisiaj wyjąłem wygląda wszystko ok ale zapobiegawczo wysuszyłem. może mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być przyczyną tego ze gdy otwieram samochód z pilota to automatycznie otwierają mi sie szyby gdy zamykam same mi sie zamykają ? modół komfortu dzisiaj wyjąłem wygląda wszystko ok ale zapobiegawczo wysuszyłem. może mi ktoś pomóc?

 

:hmm zamek drzwi kierowcy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z szybami sobie poradziłem, przelutowałem 6 czerwonych kabelków idących z modułu które są odpowiedzialne za światła i światła wszystkie działają ale... gdy otworze drzwi kierowcy światło sie nie włacza a powinno tak samo światełko na spodzie drzwi która oświatla wejście do samochodu nie świeci przy innych drzwiach nie ma tego problemu nie wiem czy to jest z tym powiązane ale brzęczek od świateł takze nie działa.

a co do szyb to pogrzebałem troche przy centralnym zamku przeczyściłem wtyczke i teraz działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy otworze drzwi kierowcy światło sie nie włacza a powinno tak samo światełko na spodzie drzwi która oświatla wejście do samochodu nie świeci przy innych drzwiach nie ma tego problemu nie wiem czy to jest z tym powiązane ale brzęczek od świateł takze nie działa.
odpowiedzialny za to jest mikrostyk na dwoch kabelkach w zamku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że te kabelki to niebieski i czerwony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...jestem na forum nowy.I choć przegrzebałem temat,nie znalazłem nic na nurtujący mnie problem. Otóż: Mam pilota od alarmu CLIFFORD (zamontowany w salonie przy odbiorze nowego auta) i również zamek centralny mi świruje.

Zdarza się (przeważnie rano) ze po naciśnięciu przycisku otwierania, otwierają się tylko drzwi kierowcy.Reszta zostaje zamknięta. Nie pomaga nawet otwieranie przyciskiem na drzwiach od środka. Po kilku próbach otwiera resztę rygli. Wiem że na oryginalnym kluczyku/pilocie jest funkcja "klik pojedynczy-otwarte drzwi pasażera" , "klik podwójny- otwarte wszystkie drzwi" ale niestety z CLIFORD-owskiego pilota to nie działa. Zauważyłem też że czasami po zamknięciu pilotem mruga kontrolka w drzwiach, a innym razem nie. Zastanawiam się czy to jakaś wada, czy po prostu nie umiem tego ustrojostwa obsługiwać

Nadmienię tylko że moduł komfortu został sprawdzony i jest OK. A cała wiązka od modułu została jakiś czas temu wymieniona bo była w rozsypce z powodu zawilgocenia.

Pomorze ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarza się (przeważnie rano) ze po naciśnięciu przycisku otwierania, otwierają się tylko drzwi kierowcy.Reszta zostaje zamknięta. Nie pomaga nawet otwieranie przyciskiem na drzwiach od środka. Po kilku próbach otwiera resztę rygli.
Ja bym zaczal od sprawdzenia zimnych lutów w zamkach. Wszystko opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jericho....tylko ja pytam czy ktoś ma taki pilot od Clifforda i czy jest jakaś funkcja pojedynczego otwierania drzwi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pilota od alarmu CLIFFORD (zamontowany w salonie przy odbiorze nowego auta)
Skoro auto bylo nowe, to czemu bez fabrycznego alarmu tylko dokladka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. To auto kupował mój ojciec w 1999 roku w salonie w krakowie i wiem na 1000% że ten CLIFFORD był już zamontowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ja pytam czy ktoś ma taki pilot od Clifforda i czy jest jakaś funkcja pojedynczego otwierania drzwi....
Ja bym zagadal tutaj: http://www.clifford.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki....poszperam tam

 

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

 

Ale jak ktoś ma passata z tym alarmem ....będę wdzięczny za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie jak zamykam samochód kluczykiem szyby się domykają, ale jak zamykam pilotem szyby się nie domykają. Tak już to jest ? Czy po prostu trzeba zakodować pilot? Można to zrobić samemu?

Trzeba przekodować moduł komfortu.Robi to kilka osób na forum np.Charakterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Grand*

Mam takie pytanie jak zamykam samochód kluczykiem szyby się domykają, ale jak zamykam pilotem szyby się nie domykają. Tak już to jest ? Czy po prostu trzeba zakodować pilot? Można to zrobić samemu?

 

Trzeba przekodować moduł komfortu.Robi to kilka osób na forum np.Charakterek

Porada jest dostepna na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralny zamek świruje znam to ... jak otwierałem drzwi pasażera to się zamykały bagażnik również nie załączał podczas zamykania kluczykiem od strony kierowcy. Nie chciało mi się bawić w wymianę zamków to po prostu założyłem sobie auto alarm i zamykam z pilota przez komputer wszystkie drzwi koszt 500 zł ale było warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności