Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

bo to jest silniczek podnoszenia drzwi

wiem, że się czepiam, ale je też takie mam i mi się drzwi nie podnoszą naweto o centymetr:dolamam:dolamam:dolamam

Silniczek oczywiście od podnoszenia szyb, fakt faktem jest tam elektronika, mająca coś wspólnego z zamkiem, ale raczej nie jest przyczyną niedziałającego zamka.

 

darek25

 

weż zdejmij boczek drzwi kierowcy, dojdź do wiązki która wchodzi w ten właśnie silniczek, znajdź tam dwa przewody niebieski z szarym paskiem i niebieski z czarnym paskiem, weź żarówkę, przylutuj do niej dwa kabelki dotknij do tych przewodów we wtyczce, oczywiście wtyczka musi być podłączone do silniczka i wtedy zamnij sobie drzwi z pilota, jak żarówka błyśnie to znaczy, że z modułem jest wszystko OK, bo te dwa kabelki niebieskie z paskami doprowadzają prąd do silniczka w zamku.

Pozostanie Ci rozebranie drzwi i zrobienie lutów w zamku.

 

I chyba dobra rada: zmień mechanika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podłącze się pod temat i mam jedno pytanie jak ustawić moduł komfortu aby podczas otwierania najpierw otwierał przednie drzwi (jedno naciśnięcie) a po drugim tylne ?

 

Widziałem u kolegi w pasku i nie wiem jak to było zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam otóz mam problem bo nie moge zakluczyc tylnej klapy ani na pilota ani kluczykiem wszystkie dzwi sie zakluczaja i otwieraja...a klapa nie....pomozcie bo jestem w holandii a niechce zeby ktos dobral mi sie do bagaznika .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam otóz mam problem bo nie moge zakluczyc tylnej klapy ani na pilota ani kluczykiem wszystkie dzwi sie zakluczaja i otwieraja...a klapa nie....pomozcie bo jestem w holandii a niechce zeby ktos dobral mi sie do bagaznika .....

 

Nie wiem jak jest rozwiązane ze strony elektrycznej otwieranie klapy z tyłu w sedanie

\przed lifte, zresztą po lifcie też nie ;) , ale, żeby nie móc otworzyć auta z zewnątrz tzn kufra, to weź zdejmij obicie z klapy od środka, i rozłącz klamkę, którą podnosisz w celu otworzenia bagażnika z dźwigienki zamka, tyle, że wtedy już wogóle z zewnątrz chyba nie otworzysz... jakiś sznurek sobie za tylnym siedzeniem wyprowadź, to tak na chwilkę rozwiązanie dosłownie.

 

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

 

koledzy podłącze się pod temat i mam jedno pytanie jak ustawić moduł komfortu aby podczas otwierania najpierw otwierał przednie drzwi (jedno naciśnięcie) a po drugim tylne ?

 

Widziałem u kolegi w pasku i nie wiem jak to było zrobione

 

Bodajże dział diagnostyka VAG i tam jest Diagnostyka modułu komfortu i gdzieś w tym wątku czytałem o takich ustawieniach ;) Poszukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a idzie jakos naprawic samemu zeby tylnia klapa sie zakluczała tak jak wszystkie drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jadę pogrzebać w pasku takim jak Twój to zobaczę jak jest to tam rozwiązane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasne że idzie tylko kodowanie trzeba zmienić a i w tylnej klapie wkładasz kluczyk i w jednym położeniu aktywujesz domykanie klapy w 2 nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMASZEK-1234- mozesz dokladniej opisac jak aktywowac? wkładam kluczyk w klapie i co dalej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no są 3 pozycje <ilość przekręceń kluczyka w zamku>

1 klapa otwiera się razem z całą resztą

2 klapa otwiera się tylko poprzez przełącznik w kabinie

3 klapa otwarta ciągle lub zamknięta ciągle w zależności od kodowania w kompie

 

i to chyba na tyle jeśli by ci nie szło to podłącz vaga i sprawdź kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem passata b5 i mam taki problem, że generalnie aby zamknac drzwi trzeba bylo nacisnac guuzik dwa razy(czasami) bo najpierw zamykały sie wszystkie drzwi a pozniej kierowcy. W volkswagenie wyskoczyl błąd sterownika zamka drzwi kierowcy. Chcąc sprawdzić czy działa domykanie szyb z pilota pomijajac to ze ze uwięziłem kluczyk w zamku to teraz tak sie poprzestawiało że jak zamykam drzwi to zamykaja sie wszystkie oprócz kierowcy a przy drygim naciśnieciu wszystkie szyby sie otwierają po czym nie da sie zamknac ich z pilota tak jak i drzwi kierowcy. Czasami w ogole nic nie łapie i to nie chodzi o zasięg pilota. nie wiem czy to moze byc wina całego zamka w drzwiach kierowcy i jego muszę wymienić (był poluzowany) czy też wina modułu komfortu ponieważ przez uszczelke woda naleciała do auta i było jej tam dużo... Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem passata b5 i mam taki problem,

Swoje problemy masz

tutaj =&gt;

woda naleciała do auta i było jej tam dużo.

Zacznij od wyjęcia i wysuszenia modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od wyjęcia i wysuszenia modułu komfortu.

jeszcze go rozbierz i popatrz czy się luty nie poutleniały, albo nie spękały, no i obowiązkowo przejżyj wiązkę idącą do modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem passata b5 i mam taki problem, że generalnie aby zamknac drzwi trzeba bylo nacisnac guuzik dwa razy(czasami) bo najpierw zamykały sie wszystkie drzwi a pozniej kierowcy. W volkswagenie wyskoczyl błąd sterownika zamka drzwi kierowcy. Chcąc sprawdzić czy działa domykanie szyb z pilota pomijajac to ze ze uwięziłem kluczyk w zamku to teraz tak sie poprzestawiało że jak zamykam drzwi to zamykaja sie wszystkie oprócz kierowcy a przy drygim naciśnieciu wszystkie szyby sie otwierają po czym nie da sie zamknac ich z pilota tak jak i drzwi kierowcy. Czasami w ogole nic nie łapie i to nie chodzi o zasięg pilota. nie wiem czy to moze byc wina całego zamka w drzwiach kierowcy i jego muszę wymienić (był poluzowany) czy też wina modułu komfortu ponieważ przez uszczelke woda naleciała do auta i było jej tam dużo... Proszę o pomoc!

 

zgadzam się z kolegami ale ja jeszcze obejrzał dokładnie kodowanie w module i to na początku bo woda może być przyczyną ale nie musi ostatnio jak przekładałem moduł z innego auta to było podobnie dokładnie te same objawy może nawet jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamild0

Witam, a ja mam pytanie, jak rozebrać zamek ? Jest tam dużo mechaniki i nie wiem czy ją też trzeba ściągać aby dobrać się do elektroniki w zamku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Mam jeszcze pytanie czy może to być spowodowane tym że chciałem sprawdzić to domykanie szyb z kluczyka, mieszałem z zamkach i coś rozkodowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja mam pytanie, jak rozebrać zamek ? Jest tam dużo mechaniki i nie wiem czy ją też trzeba ściągać aby dobrać się do elektroniki w zamku ?

w warsztacie masz info jak rozebrać i naprawić zamki

 

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

 

w sensie tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za pomoc! Mam jeszcze pytanie czy może to być spowodowane tym że chciałem sprawdzić to domykanie szyb z kluczyka, mieszałem z zamkach i coś rozkodowałem?

 

miałes czy nie miałes to że chciałeś spróbować nie miało nic wspólnego z dolegliwością

Edytowane przez tomaszek-1234-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie a mianowicie jak to jest możliwe że przy wyjętym module komfortu szyby i centralny zamek zachowują się tak samo jak przy włożonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie a mianowicie jak to jest możliwe że przy wyjętym module komfortu szyby i centralny zamek zachowują się tak samo jak przy włożonym?

Czyli ze niby działają?? :hmm mam wrażenie ze wyciągnąłeś coś innego niż moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna skrzynka pod wykładnina kierowcy taka walizeczka nr. modułu 3B0 959 796. No własnie działaja i tego nie rozumiem. Tzn cały czas mam ten problem który wyżej opisałem ale nic sie nie zmienia niezależnie czy jest moduł czy go nie ma. o co tu chodzi?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności