Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy kojarzysz firmę GMS, ale najczęściej w nagłośnieniach niskobudżetowych montuję midbasy 165mm w cenach około 90zł które grają lepiej od helixa i do tego zawsze dokładam tweetery sinuslive neo25 120zł taki zestaw wypada dużo lepiej od helixów.

na innym forum był to swoisty budżetowy hit swego czasu, ale ja osobiście uważam te woofery za gorszę od seryjnych z passata, które dla mnie sypią lepiej dołem, w gms był słabszy, takie subiektywne odczucie.

zresztą teraz one i tak już w niewielu sklepach do kupienia są

 

 

Pod jednym radiem niekiedy się testuje 10 różnych kompletów jak się trafi ciężki klient a chce mu się dogodzić, i nigdy w żadnym aucie hertz dsk nie wypadł gorzej pod względem basu jak helix a esk pod samo radio się już nie nadaje bo jest za sztywno zawieszony stąd można wysunąć wnioski czemu wcześniej pojawiają się zniekształcenia, a jak góra jest spora to się obcina na zwrotnicy a jeśli jeszcze to radiem stroi

ściszenie góry nie zawsze pomaga jak tweeter jest nie reformowalny, będzie ciszej lecz piach pozostanie, strojeniem radiem też dużo nie nadrobisz.

co do tweeterków neo25 grają przyjemnie, zdecydowanie lepiej od tych z hertza:)

w zestawie budżetowym dodałbym el-compy6 250 zł aktualnie a grają już na jakimś tam poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze da się wysterować raz lepiej raz gorzej ale i tak jest lepiej od fabryki a klient jest zadowolony w każdym bądź razie. A co do el-compów6 w miarę grają w przystępnej cenie ale ciężko do nich klienta przekonać nawet jeśli odsłucha i tak woli wziąć coś innego co zna, a powiem Ci bardzo dużo powerbassów s6c się sprzedaje i tez dobrze sobie radzą miękko zawieszone i tweeterek tez ładnie schodzi, w internecie jest sporo negatywów o nich, że się lubią rozklejać ale w mojej karierze tylko dwa razy się to zdarzyło a zamontowałem ich sporo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem pierwszy zestaw to byłem już prawie pewny na powerbasy S6C, ale nie chciałem ryzykować ze względu na negatywne opinie odnośnie urywających się kabelków, odklejających membran, pewnie teraz to już poprawili, bo trochę czasu minęło od kiedy wprowadzili je na rynek.

i wybrałem helixy db62.1 z początku fajnie, ale jak to bywa do czasu heh, i tak dalej zmiany i zmiany:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie problem z wyborem głośników na przód morel tempo 6 czy dls r6a ma to się zgrać z subem JL Audio 12W3v3 w przyszłości możne dojdzie drugi taki JL no chyba ze polecicie jakis inny zestaw odseparowany na przód w granicach 600-800 zł wzmacniacz bedzie dobierany po kupnie głosników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie już to chyba minęło wcześniej jak bym zliczył to kilka tysięcy włożyłem do wcześniejszego auta w nagłośnienie ale wtedy to były początki pracy, a teraz to tak skromnie carpower HPB-602 i do tego infinity ze starej serii reference a reszta oryginał bo bardzo dobrze się spisuję, a wszystkim steruje stacja multimedialna gms, a jak już jesteśmy przy wzmacniaczach jeśli chce ktoś mocny wzmacniacz bardzo dobrej jakości w dobrych pieniądzach to polecam carpowera za 250zł już można kupić najniższy model i nie ma lepszego w tej cenie wzmacniacza, do tego 2 letnia pewna gwarancja nawet w przypadku uszkodzeń z winy klienta wymieniają na nowy.

 

---------- Dodano o 15:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:58 ----------

 

Kolego 19Robi88 dwa zaproponowane przez Ciebie zestawy bardzo podobnie się zachowują tylko w dlsach tweeter ma ostrzejszą górę teraz zależy od Ciebie co wybierzesz osobiście bym raczej był przy morel ale ile ludzi tyle opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie problem z wyborem głośników na przód morel tempo 6 czy dls r6a ma to się zgrać z subem JL Audio 12W3v3 w przyszłości możne dojdzie drugi taki JL no chyba ze polecicie jakis inny zestaw odseparowany na przód w granicach 600-800 zł wzmacniacz bedzie dobierany po kupnie głosników

 

osobiście posiadam JL 12W3V3 i potrafi zrobić porządną robotę w aucie, oczywiście zasilony prawdziwymi W !!

 

co do przodu z tego co podałeś to oczywiście MOREL TEMPO6 lepiej się zgra z takim subem. DLSy same robią robotę i będziesz miał za dużo dołu w samochodzie a zabraknie środka nie wspominając o górze .. gdzie DLS R6A ma chyba jedną z najgorszych.

 

MOREL TEMPO 6 + JL 12 W3V3 i do tego porządny wzmak (o kablach nie wspominam bo to podstawa) to na prawdę zacny zestawik bardzo ładnie to będzie grało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19Robi88

a czym to będziesz chciał napędzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o wzmakach STEGA i kondensator braxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEG bardzo ładnie sobie poradzi z subem ale na przód poleciłbym coś innego :D coś a lepszym "brzemieniu" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mianowicie ?? co do wzmaków czekam na propozycje najlepiej w "miare tanio" a solidnie co polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nówka czy używka? do jakiej kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolał bym nowe klocki :) cena to zalezy wiadomo jak najtaniej sie da oczywiscie bez zadnych peingów itp. oraz bez przesady zeby audio nie przekroczyło ceny auta :P wzmaki w granicach 600-1000 zł

 

---------- Dodano o 20:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:35 ----------

 

plus minus oczywiście jak bedzie wzmak troche drozszy a duzo lepszy to wiadomo ze lepiej poczekac i kupic cos lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolał bym nowe klocki

 

wzmaki w granicach 600-1000 zł

 

jeżeli zależy na jakości a nie tylko na tym aby coś było to polecam używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzała Panowie.

Posiadam radio JVC KD-LX3R, czyli dość starszy sprzęt.

Jakiś czas już zastanawiam się nad głośnikami na przód, bo seryjne nie wytrzymały ...

Na przód chciałem wrzucić Hertze DSK 165 podpięte pod radio, a na tył za jakiś czas to samo tylko podpięte pod wzmak Boschmanna 200W dwukanałowy.

Czy te głośniki zagrają ładnie na przodzie bez wygłuszenia, czy w ogóle to jest dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hertze DSK 165 podpięte pod radio

 

Bez wygłuszenia i wzmaka nawet nie zabieraj się za te Hertze bo samo radio nie pociągnie

 

a na tył za jakiś czas to samo tylko

 

Wybrałeś najgorsze z rozwiązań z tymi głośnikami na tyle

 

podpięte pod wzmak Boschmanna 200W dwukanałowy.

 

Wybacz Pawle ale to co napisane na pudełku nie zawsze jest adekwatne do rzeczywistości. Ten wzmak to jedna z najgorszych firm bublowych na rynku. Szkoda tylko kasy że w to zainwestowałeś....

 

czy w ogóle to jest dobry wybór

 

Zły na całej linii - ale kombinuj dalej. Polecam poczytać wątki w tym temacie albo pytać o konkrety z podaniem niezbędnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem HSK165, wszystko spięte na nowych kablach, bez wygłuszenia, gra na prawdę czysto, tylko może bas jest twardy- to fakt, jednak mi w zupełności wystarcza, nie kombinowałem, bo dostałem HSK na prawdę w dobrej cenie.

Co do wzmacniacza... hm... kupiony za grosze więc nie czepiam się, narazie sobie leży w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, nie jestem maniakiem muzyki ale chciałbym troszeczkę usprawnić paska pd tym względem.

Posiadam oryginalne radyjko Individual produkowane przez Becker'a

Chcę wygłuszyć drzwi przednie i założyć w nich http://allegro.pl/rockford-fosgate-r1652-s-zestaw-165mm-promocja-i2355015617.html

Czy to się nie będzie gryzło i czy warto zapłacić za ten komplet tyle?

Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? jak sie ma gryzc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że radio ma na wyjściu tak samo jak beta 4x18w chyba(jeszcze sprawdzę) i czy mocą te głośniki będą pasowały no i czy warto wymieniać oryginalne dobrze działające na coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy czego sie oczekuje.

dobrze zrobione drzwi z glosnikami ori i wzmacniaczem nie sa zle ;)

a na moc radia bym sie nawet nie patrzyl bo wzmacniacze w radiach to przewaznie tyle samo maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności