Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj bo teraz to ja czegoś tu nie kumam. Czy prócz tego czegoś co umieściłeś na wcześniejszym zdjęciu masz jeszcze zwrotnice? Jeśli tak to to jest filtr HPF do tweetera, a wtedy podłączasz to tak jak na dolnej części tego schematu, który załączyłeś powyżej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Najlepiej wklej zdjęcie całego zestawu rozłożonego np na stole to wtedy Ci napisze jak to prawidłowo podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o to że woofer sam w sobie jest zwrotnicą. Inaczej. w tym zestawie woofer jest głośnikiem szerokopasmowym który nie radzi sobie z wysokimi częstotliwościami, więc dołożyli do niego tweeter. Podłączasz woofer bez żadnej zwrotnicy pod wzmacniacz, a równolegle do niego podłączasz zwrotkę tweetera razem z tweeterem. Jak na drugim zdjęciu w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto fotka mojego "wypasionego" zestawu DSC_0367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweeter podłączasz do zwrotnicy(wsuwki). A zwrotnicę równolegle do głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękowania dla kolegi Przemka i reszty za pomoc w ogarnięciu tematu:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co podłączali zestaw przedni pod oddzielny wzmak niż sub...

gdzie montowaliście wzmacniacz? czy z przodu gdzieś pod deską znajdzie się wystarczająco dużo miejsca?

bo lecieć z zasilaniem bo bagażnika a potem spowrotem sygnałami w drzwi niebardzo mi się widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie ma aż takiej tragedii z położeniem kabli do przednich głośników z bagażnika. Pod fotelem pasażera jest raczej mało miejsca. A pod deską będzie ciężko potem cokolwiek regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może gdzieć upchnę pod boczkiem w bagażniku.

A jeśli chodzi o regulację to wzmak który kupiłem ma tylko jedno pokretło więc nie ma co za dużo regulować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowany z przodu pod schowkiem nad nogami pasazera. nic nie przeszkadza i widac go dopiero jak sie mocno schylisz. fakt ze wzmak nie jest wielki - macrom 2A2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wrzuciłem z tyłu w lewy boczek. A kable to nie problem, może komuś manual się przyda dla przypomnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje w okolicach schowka, jak sie nie zmieści to idzie w lewy boczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolna obudowa schowka, ten taki dosc elastyczny plastik opiera sie z tylu nad nogami pasazera o taki jakby schodek. Ja ten schodek wykorzystalem - opiera sie na nim tylna czesc wzmacniacza - jest on po prostu wcisniety miedzy schowek a schodek. Przod wzmacniacza jest z kolej przykrecony od dolu do schowka ale tak zeby wkrety nie weszly na wylot do schowka. W ten sposob wzmak sobie wisi nad nogami pasazera. Uwazam ze na nieduzy wzmak nie ma lepszego miejsca. Aku jest tuz nad wzmakiem, do radia tez bardzo blisko i wystarczy krotki kabel sygnalowy. Do glosnikow tez bardzo blisko a wiec latwo wszystko podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmak 2x70W w RMS jakie glosniki najlepiej zastapia oryginaly przednie ? slyszalem jak graja Hertza DSK i szalu nie ma.. czy ESK sa juz o niebo lepsze ? czy szukac czegos innego i czego ?

 

Przedzial cenowy do 1000zl dodam ze lubie glosno sluchac muzyki a nie chce tracic na jakosci. Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zestawów znajdzie się w tym budżecie. DLS R6.2, U-dimension ProZ Comp6(takie mam u siebie), HELIX HXS 236, FOCAL PS165V, Audio Systemy, Rainbowy. Jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jakieś rady co do proporcji rozkładania audio w samochodzie? chodzi mi o stosunek przód - tył. bo ja mam teraz tak, że przednie mam słabsze,i w ogóle ich nie słychać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wycisz tył i zostaw tylko przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie działają mi głośniki z prawej strony i w związku z tym mam takie zapytanie do znawców tematu;

jakie głośniki polecacie dla przeciętnego użytkownika? nie jestem audiofilem, nie szukam zestawu który będzie grał zajebiście głośno, po prostu szukam przyzwoitych głośników w dobrej cenie które długo posłużą (wyznaję zasadę że jeśli już coś robić to dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem audiofilem

 

Jak ja tego nienawidzę jak ktoś tak pisze. Też nie jestem audiofilem mimo że mam ponad 3 tysie w audio wpakowane. A w życiu widziałem tylko jednego prawdziwego audiofila.

 

Jak zdechły ci oryginalne głośniki. I nie masz parcia na poprawę brzmienia. To kup używane oryginały. Najmniejszym kosztem przyzwoicie grające zestawy to GMS 1765N. Ma dużą skuteczność więc obejdzie się bez wzmacniacza. Ale musisz jeszcze do tego doliczyć koszt dystansów z MDF'u. I oczywiście proponuję, a wręcz nalegam wygłuszyć przednie drzwi, wystarczają do tego maty miękkie bolla po 6 zł sztuka na allegro. 10 mat starczy na parę drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/focal-access-165a1-jak-nowki-i4648297550.html

http://allegro.pl/hertz-esk-165-200w-i4661248481.html

http://allegro.pl/u-dimension-jr-comp-6-jak-nowki-i4648297576.html

 

któryś z tych zestawów jest wart uwagi za ta kasę?

jestem niby juz zdecydowany na nowe u-Dimension el comp 6 ale jeszcze te wpadły w podobnej cenie, i raczej o półkę wyzsze.

Napedzane to bedzie z sony xm6020.

i pod muzyke typy trance, house, pop i inne techno podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz masz dobry. Nie wziąłbym ani Focali ani u-Dimension. Ze względu na brak tweetera. A szukanie tweetera z tych zestawów może nie być aż tak proste. Zresztą u-dim z twojej aukcji to w zasadzie poprzednia wersja mojego zestawu ProZ Comp 6.

Na twoim miejscu kupiłbym Hertze. Powinny nadać się do takiej muzyki. Ale tweeter może być głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności