Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

skuteczność maja zajebistą, ale mysle ze ze wzmacniaczem beda grały o wiele lepiej niż na samym radiu i duzo zalezy od tego jakie masz radio, grać by grały tylko pytanie jak

 

Alpine CDA-9887r

 

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

 

1/4 mocy na radiu w miarę czysto - dalej niestety porażka

 

I tu znowu nie kumam.. Miałem wczesniejszy model ALPINE CDA-9855r i na głosnikach 6x9 Jbl z serii power 110rms grało naprawde elegancko.. I nie na 1/4 mocy radia bo radyjo ma skale do 0 do 30 ja na maxa słuchałem na 21 ale to juz naprawde było tak głosno ze nwet gdybym mógł isc do 30 to bym nie poszedł bo nie dało sie siedziec w aucie.. I mówiąc głosno mam na mysli głosno .. bez uchylonych szyb wszyscy słyszeli z daleka co ja tam słucham .. wiec tu troche ta teoria sie nie sprawdza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu znowu nie kumam.. Miałem wczesniejszy model ALPINE CDA-9855r i na głosnikach 6x9 Jbl z serii power 110rms grało naprawde elegancko.. I nie na 1/4 mocy radia bo radyjo ma skale do 0 do 30 ja na maxa słuchałem na 21 ale to juz naprawde było tak głosno ze nwet gdybym mógł isc do 30 to bym nie poszedł bo nie dało sie siedziec w aucie.. I mówiąc głosno mam na mysli głosno .. bez uchylonych szyb wszyscy słyszeli z daleka co ja tam słucham .. wiec tu troche ta teoria sie nie sprawdza

 

No to ja kolego nie wiem jak ci pomóc bo tołkuję co wciąż to samo żeby ci jakoś pomóc ... rób jak chcesz tylko nie miej pretensji że ci to później beznadziejnie gra ....

 

Powiem tak: za te Infinity w cenie 829 zł to można już kupić zestaw Morela na zwrotnicy i do tego dobry wzmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. ale ja nie kupuje ich na allegro w PL bo niestety zdzierają bezdusznie polaków tam..

Jest stronka w uk i mają je za 88 funtów czyli około 400-450zł..

przemysle temat .. moze kiedys dokupie wzmacniacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak zakupię zestaw głośników Signat H16 na przód to nie będzie problemów z ich montażem w B5 (1998). Jak jest więc z jakością takich głośników? Będą grać lepiej od stockowych czy nie odczuję różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będą grać lepiej od stockowych ...?

Zdecydowanie będą.

... czy nie odczuję różnicy?

Tego nie wiemy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w doborze głośników

 

Obecnie w moim pasku B5 na przodzie mam fabryczne głośniki, z tyłu siedzą Clariony SRS1725. Ogólnie jest ok ale chcę więcej basu nie planuję wzmaka a moje radyjko to Pioneer DEH-P3630MP 4x50.

 

Przeglądając allegro wpadło mi w oko coś takiego

 

http://allegro.pl/boschmann-v6-al-350w-glosnik-woofer-i1575590909.html

 

Co o nich myślicie? Jest w ogóle sens patrzeć na te głośniki?

 

Chyba z tyłu zostawię te Clariony a na przód zalożę coś nowego ale co? Dużo dobrych opinii czytałem o tych Signatach H16 ale czy będzie jakaś znacząca różnica w basie od głośników fabrycznych? A może te Boschmanny z linku powyzej?

 

Nie jestem audiofilem, mój budżet to 200 zł, wiem że nie za wiele ale tyle posiadam i już. Chcę poprostu ładny i mocny basik, podoba mi się takie huczenie

 

Pomóżcie, doradzcie HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boschmanna omijaj szerokim łukiem !!!

 

Skoro nie planujesz wzmaka i chcesz coś dobrego pod samo radio to Signaty H16 z mocą znamionową 70 W raczej nie spełnią twoich oczekiwań. Radyjko niestety ni dostarczy im na tyle dużo mocy aby grały efektownie. Ostatnio proponowałem koledze kilka wariantów w tym temacie:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=103029

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Signaty H16 z mocą znamionową 70 W raczej nie spełnią twoich oczekiwań

 

Czyli mając radio 4x50W należy szukać głośników z mocą znamionową 50W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio ma ze 4x20 mocy znamionowej także wiesz... co nie włożysz i tak będzie za mało

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze szybkie pytanie, które głośniki będą grały lepiej? Te fabryczne które są w Pasku B5, czy te Clariony:

 

http://www.clarionworld.co.uk/car-audio.aspx/srs1725-speakers ?

 

Moje radio to Pioneer DEH-P3630MP 4x50W.

Edytowane przez POLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mając radio 4x50W należy szukać głośników z mocą znamionową 50W?

 

Mając radio trzeba przede wszystkim szukać głośników o dużej sprawności.

Nie patrz na moc - każdy przyzwoity zestaw będzie miał jej dość, a radio na pewno nie ma 50W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetnę się , odsłuchiwał ktoś lub ma zamontowane w passatcie Hertz DSK ? chodzi mi o midwoofer nie o tweeter, daje to rade pod radiem? Te zwrotnice co w zestawie są coś dają, czy tylko zamulają głośnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o midwoofer nie o tweeter, daje to rade pod radiem

 

Cieniutko pod samym radiem ...

 

Te zwrotnice co w zestawie są coś dają, czy tylko zamulają głośnik

 

Rozdzielają pasmo akustyczne, czyli służą do tego, aby głośniki można byłoby połączyć i żeby każdy z nich odtwarzał te dźwięki, do których został zaprojektowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul no nie aż tak łopatologicznie...

 

chodzi mi o to że mają teoretyczna skuteczność 93dB a to dużo, a co do zwrotnic wiem jak działają , tylko czy te które w zestawie dorzucają -spełniają swoją rolę, czy tylko są bo są ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność maja bardzo ładną ale moc 80 W a z radia wyciągniesz zaledwie około 20 W. Sporo brakuje, dlatego polecałbym jak najbardziej zastosowanie wzmacniacza. Jeśli chodzi o zwrotnicę, to jak najbardziej te w zestawie spełniają swoją rolę, choć zawsze możesz sobie wykombinować własną jak masz pojęcie na ten temat. Ale musi być zastosowana, żeby zestaw spełniał swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedwabnych philipsów z passata za nic bym nie wywalił, używałem ich wcześniej w peugeocie i pod lekko zmodyfikowanymi zwrotnicami pięknie , czysto i co ważne delikatnie grały. więc szukam tylko wooferków, zastanawiam się jeszcze nad phonocarem, miałem serię żółtą "Y-line" w mi16 i rewelacyjne były pod samo radio, tylko tam miałem JVC a tu mam padline ori :/

Wzmak nie wchodzi w grę nie chce ani tak inwestować w CA, ani tym bardziej dłubać , kable kłaść zabudowę do wzmacniacza robić.. Radio muszę znaleźć coś pod radio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem serię żółtą "Y-line"

 

U mnie do tej pory siedzą w tylnych drzwiach :)

 

jedwabnych philipsów z passata za nic bym nie wywalił,

 

a w życiu... chyba najlepsze tweeterki jakie słyszałem

 

Radio muszę znaleźć coś pod radio

 

HELIX BLUE 62C - dobra skuteczność i sprawdzone głośniki

 

albo

 

PHONOCAR TD-LINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad tymi TD, nie mam tylko gdzie odsłuchać, i pytanie kolejne czy przy ok 2cm dystansu(mdf-18 + klej akrylowy pod mdf 0,5mm + rama głosnika ) to nie zetknie się z tapicerką drzwi? Jakoś tak nie bardzo chciałbym spalić cewkę zaraz przyblokowaną membraną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pytanie kolejne czy przy ok 2cm dystansu(mdf-18 + klej akrylowy pod mdf 0,5mm + rama głosnika ) to nie zetknie się z tapicerką drzwi? Jakoś tak nie bardzo chciałbym spalić cewkę zaraz przyblokowaną membraną

 

Bez problemu - te głośniczki TD mają głębokość montażową 61 mm to tyle samo co moje PB CK6 także na tym dystansie bez większych utrudnień je zamontujesz, a z doświadczenia wiem że spokojnie mieszczą się nawet głośniki o głębokości montażowej 66 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógł bym odświeżyć temat sam stoje właśnie przed dylematem zmiany głośników chciał bym zamontować sobie HERTZ HSK-165 z tweeterami i zwrotnicą ,i tutaj pytanie jak zamontować zwrotnice tak by nie grzebać w całej wiązce kabli bo rozumiem to tak do głośnika leci + i - (bodajże niebieski i niebieski z brązowym paskiem) z głośnika (oczywiście mówimy tutaj o wooferz) wychodzą brązowy mały i czarny mały do tweetera czyli gdzieś po drodze jest kondensator , teraz zrobił bym tak odciął kabel przy wooferze niebieski podłączył jako plus i minus do zwrotnicy z zwrotnicy do woofera nowymi kablami i orginalnymi kablami do tweetera tyle że zastanawiam sie czy jeśli będe miał zwrotnice i kondensator to nie będzie sie to jakoś żarło ewentualnie ograniczało bądź zepsuło ,zastanawiam sie też dużo nad signatami h16 mam troszke za mało basu na radio które kupiłem http://allegro.pl/nawigacja-golf-4-passat-b5-sharan-bora-dvd-gps-i1678291325.html ale nie słucham też techna i popu więc zastanawiam sie czy aż tak dużo basu jest mi potrzebne ,bardzo dużo słucham rocka ,metalu dlatego szukam czystego dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności