Skocz do zawartości
bodek89

130 km/h i więcej nie chce iśc :(

Rekomendowane odpowiedzi

jednak na 100% mam silnik 1.6, bo w 1.3 jest inaczej aparat zapłonowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

jednak na 100% mam silnik 1.6, bo w 1.3 jest inaczej aparat zapłonowy...
Niekoniecznie...w silnikach o kodzie EP i EU (1.3) byly montowane w bloku!!!
Sprawdz dokładnie na bloku silnika jaki masz kod
zobacz na to!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na bloku pisze ten numer co poprzednio podałem, czyli FY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skan ze stronki golfa, silniki

Coś mi mówi że masz silnik 1.3 :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy silniki 1.3 miały pompę wodną napędzaną przez pasek klinowy?? 1.3 miały pompę wodną napędzaną przez pasek rozrządu... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale dopiero teraz znalazlem Twojego posta ale byly silniki 1,3 litra o wygladzie silnika 1,6 1,8. wszystko to samo co w tych o wiekszej pojemnosci, a montowane byly w passatach B1 i to moglo cie zmylic . Byla to bardzo mala seria silnikow i ciezko taki znalezc ale ja widzialem taki (tylko jeden raz) ito byl napewno 1,3 bo gosc robil w nim remont kapitalny i w katalogach wszystkie czesci kupowal do 1,3. :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL skoro silnik 1.3 to niemozliew zeby miał taki sam wygląd jak wiekszy, chodzi mi tu np. o aparat zapłonowy, który w 1,3 i mniejszym jest montowany przy głowicy, a nie w bloku jak w przypadku wiekszych motorów. no i oczywisci pompa wodna. napedzana rozrzadem a nie paskiem klinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak, widzialem taki silnik o wygladzie wiekszego gdzie wszystko usytowane bylo jak w 1,6 czy 1,8 .i pompa wodna napedzana byla paskie klinowym. Wiem o tym Ze normalny silnik 1,3 wyglada calkiem inaczej pompa wody napedzana jest paskiem rozrzadu a aparat zapl. jest na walku rozrzadu. Pasek ma 108 zebow a 1,6 i wyzej ma 121 z. nie pamietam dokladnie ale srednica cylindra w tym silniku jest 75 mm.Wiem ze ciezko jest Ci w to uwierzyc ale jest taka jednostka napedowa w gamie VW a jak juz pisalem widzialem taki silnik tylko w jednym aucie a byl to pasek z 77 roku jeszcze wstarej budzie z metalowymi zderzakami. :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności