Skocz do zawartości
misiek12345

Podłączenie radia Pioneer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam radio Pioneer mvh av270bt. Jest to nie fabryczne radio. Więc musiałem założyć przejściówkę do oryginalnej kości. Z przejściówki idzie przewód prądowy który muszę podpiąć osobno. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Wstępnie wpiąłem go do pierwszego lepszego wolnego miejsca w skrzynce bezpieczników w kabinie. W związku z czym radio gra tylko po włączeniu zapłonu. Czy jest możliwość podłączenia tego kabla w taki sposób żeby radio działało jak fabryczne ? Czyli że można je uruchomić bez włączenia zapłonu. Dodam tylko że jestem laikiem w elektryce. Dziękuję za odpowiedzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działać jak fabryczne. Albo podłączysz na stałe i wtedy nie będzie reagować na stacyjkę, będziesz włączał i wyłączał przyciskiem, albo podłączasz pod stacyjkę i nie masz możliwości uruchomienia radia bez kluczyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2017 o 08:49, jihad napisał:

Nie będzie działać jak fabryczne. Albo podłączysz na stałe i wtedy nie będzie reagować na stacyjkę, będziesz włączał i wyłączał przyciskiem, albo podłączasz pod stacyjkę i nie masz możliwości uruchomienia radia bez kluczyka. 

 Dokładnie tak. Albo będziesz musiał każdorazowo włączać i wyłączać radio, albo będzie działało tylko po stacyjce. Jak chcesz aby zostało po staremu to kup radio fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że połączenie pinu 7 z 4 powinno dać efekt ciągłego napięcia na radiu. Gdzie pin 7 to jest stałe 12V podtrzymujące pamięć radia, a pin 4 to pojawiające się napięcie po włączeniu stacyjki.  https://www.google.pl/search?q=kostka+iso+schemat&client=firefox-b&sa=X&dcr=0&biw=1366&bih=673&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ecfvnrEtCDMuRM%3A%2CLSWxEfM6ZtAI3M%2C_&usg=__OonPpXDMnnpIaUhAtmr2SNVQ4eg%3D&ved=0ahUKEwiQuK7tkJjYAhUEJpoKHfnpCzIQ9QEIMjAB#imgrc=0E2i7vjlQo3JyM:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 09:09, bbbb napisał:

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że połączenie pinu 7 z 4 powinno dać efekt ciągłego napięcia na radiu. Gdzie pin 7 to jest stałe 12V podtrzymujące pamięć radia, a pin 4 to pojawiające się napięcie po włączeniu stacyjki.  https://www.google.pl/search?q=kostka+iso+schemat&client=firefox-b&sa=X&dcr=0&biw=1366&bih=673&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ecfvnrEtCDMuRM%3A%2CLSWxEfM6ZtAI3M%2C_&usg=__OonPpXDMnnpIaUhAtmr2SNVQ4eg%3D&ved=0ahUKEwiQuK7tkJjYAhUEJpoKHfnpCzIQ9QEIMjAB#imgrc=0E2i7vjlQo3JyM:

Tak to wygląda w B5 i starszych. W B6 wszystko leci CANem. Sprawdziłem całą kostkę miernikiem i masz tam kompletnie odwrócone wartości napięcia na pinie 4 bo po nim chyba leci can. U mnie efekt był taki że radio odpalało się na wyłączonym zapłonie. A po włączeniu zapłony napięcie spadało do około 5v i radio gasło. Więc jak pisałem wyżej albo pod zapalniczkę, albo zmostkować na stało i włączać radio ręcznie.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności