Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro widać masę łańcuchów, które są dobierane do rozmiaru opony, nie zaś "zaleceń" producenta. Pewag w ofercie (katalog) przewiduje tylko dla felgi 16 (6.5 nie wiem czemu) i opony 205/55 oraz dla felgi 17 (szer. 6 - też nie wiem czemu) i opony 205/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz enty napiszemy, że felgi z golfa stoją za wąsko i wygląda jak tramwaj. Ale wsadzić możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po raz enty napiszemy, że felgi z golfa stoją za wąsko i wygląda jak tramwaj. Ale wsadzić możesz...

 

Opony 205/55/r16 wyglądają ok i lepiej się na nich jeździ niż na 215/55r16 moim zdaniem.

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o felgach, a nie oponach. Lepiej to znaczy jak? Bo ja osobiście nie wyobrażam sobie jazdy na 205, no chyba że byłbym starszy o 20 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego nie wyobrażasz sobie? :? Ja latem jeżdżę na 235 zimą 205... No i jakoś jeżdżę :P A, że słabiej trzymają? Tak czy inaczej to wciąż zimówki i nie można nawet porównać z 205 letnią... Więc o co chodzi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w lato mam 235, w zimę 215 i ciągle mi miga kontrola trakcji :umm strach pomyśleć co miałbym na 205 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
strach pomyśleć co miałbym na 205

lżejsza prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy piszą że na 205 nie da się jechać, bo auto zrywa, a na 215 jest przyklejone... tak jak gdyby większość aut jakie mamy miało 500 KM i 1000 Nm... paranoja, ja mam 215 i 205, i różnicy nie widzę żądnej... być może potrafię obsługiwać sprzęgło? Nie wiem, ale coś mi się tak wydaje. Passat to nie F1 ani WRC i sprzęgło wcale nie działa dwu-stanowo, a te wywody że ten 1 cm opony trzyma całe auto można miedzy bajki włożyć. Normalny kierowca nie odczuje różnicy. Nie-normalny być może odczuje, ale co wy robicie na drogach publicznych ? Urodziliście się aby jeździć po torze i tam powinniście zostać. Kubica już drży. Poza tym większość z nas ma padaki w TDI przyszlapane z zagranicy o niebywałej mocy 140 KM, co w połączeniu z buda o wadze 1,5 tony w kombi sprawia ze to bolid F1... A u mnie prawie 1700 kg... pitolicie Hipolicie :) To auto to żółw. Pozdrawiam.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 1 cm nie robi różnicy to może wrzucić 195... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nawet jakbym wrzucił, to myślisz że bym się ślizgał na każdym skrzyżowaniu i nie ruszyłbym z miejsca na suchym asfalcie ? Nawet jakbym na mokrym zerwał przyczepność, to zanim opona 205 się zacznie ślizgać to popęka mi głowica i wymienienie 8 razy pompo-wtryski. To auto ledwie dojeżdża z punku A do punktu B a wy się martwicie o 1 cm opony :) Taka rajdówka, że asfalt się marszczy :)

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdarza się też zimą iść po suchym asfalcie 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zimą, na lodzie/śniegu/chlapie 1cm opony więcej, czyli około 5%, sprawi że auto wyskoczy jak z procy, a ta nieokiełznana moc passata pozwija asfalt... no comment :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym większość z nas ma padaki w TDI przyszlapane z zagranicy o niebywałej mocy 140 KM, co w połączeniu z buda o wadze 1,5 tony w kombi sprawia ze to bolid F1... A u mnie prawie 1700 kg... pitolicie Hipolicie :) To auto to żółw i nie piszcie takich bzdur. Pozdrawiam.

 

No widocznie twój to padaka. Mój też jest przywieziony z zagranicy i nie powiedział bym że to żółw. Dla mnie po przesiadce z Clio to istny szatan.

Jeśli chodzi o opony to mam 205 i da się na nich jeździć pod warunkiem że nie wykorzystujemy pełnych możliwości samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jakie jest oznaczenie felg alicante 16 cali 7 j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poniższe felgi występowały fabryczne w tych kolorach???(czarny???)planuje zakup 18" na wiosne

Fele od B6

2777162395_1.jpg

Fele od CC

2831381155_1.jpg

Fele od B7

2834624479_1.jpg

Zastanawia mnie czy te ciemne pasowały by do mojego Auta

2786512300_1.jpg

2766891249_1.jpg

2874487481_1.jpg

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój pasek poszedl w dół EIbach -30, na wiosnę planuję nowe obuwie. Mam okazję kupić felgi 19" firmy AZA (ASA) ZR2 tylko czy to nie będzie ocierało ? W sumie nastawiałem sie na 18', ale czasem to takie okazje pomagaja nam wybrać :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mój pasek poszedl w dół EIbach -30, na wiosnę planuję nowe obuwie. Mam okazję kupić felgi 19" firmy AZA (ASA) ZR2 tylko czy to nie będzie ocierało ? W sumie nastawiałem sie na 18', ale czasem to takie okazje pomagaja nam wybrać :)

 

pozdro

Jakie ET przede wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kolega zmienił autko i chce się pozbyć swoich alufeg 17" w dobrej kasce.

alufelgi.jpg

O to wszystkie nr ,które znajdują się na jego felgach: KBA 46352, 7Jx17H2, ET40, PxG15 z firmy Dezent. Stąd moje pytanko czy te felgi będą pasować do mojego B6 oraz czy rostaw śrub też będzie pasował ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy rostaw śrub też będzie pasował

 

Jak go podasz to ocenimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności