Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiedz sprzed ponad roku od bart.b:

"77zł płaciłem w ASO. W opisie jest to nazwane "cz.serwisowa". 1,2cm.

zawieszenie sportline -15mm. kola 17x7,5 ET35; 235x45

założyłem tylko z tyłu bo tam tarło "

 

nr części: 000 071 501 A

 

czyli w aso vw :) nie wiem jaka cena bedzie teraz.

Ja u siebie za granica kupilem je w normalnym sklepie motoryzacyjnym z czesciami do auto tuningu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zajade do salonu i sie spytam. A jak myslisz jakie bede do mnie ( wielkosc w mm) przy parametrach felg 7Jx17 ET39?? Czy w salonie odpowiednie mi dadza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadza odpowiednie :) znaczy sa tylko dwa rozmiary z tych pojedynczych... z większą dziura w srodku i mniejsza, takze spokojnie :).

A z tego co pamietam z wyszukiwan googla wtedy gdy ja ich szukalem, to w pl sa w komplecie wlasnie dwa mniejsze i dwa wieksze w opakowaniu.

 

u mnie jak kupowalem bylo 8 krazkow w paczce wszystkie tego samego rozmiaru, ale to byl sklep z czesciami do auto tuningu wiec nie typowo pod VW.

 

Sprawdz w googlach jak to wyglada i sie zorientujesz.. to takie gumowe pierscienie wciskane, zabezpieczane drutem od zewnatrz zeby nie spadaly same.

Zreszta jest w necie katalog VW w pdfie, w ktorym sa one polecane dla wszystkich uzytkownikow z felgami 18".

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, zajade do salonu i sie spytam. A jak myslisz jakie bede do mnie ( wielkosc w mm) przy parametrach felg 7Jx17 ET39?? Czy w salonie odpowiednie mi dadza??

 

Kolego, nie dopijasz przypadkiem chlapaczem do ziemi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypowiedz sprzed ponad roku od bart.b:

"77zł płaciłem w ASO. W opisie jest to nazwane "cz.serwisowa". 1,2cm.

zawieszenie sportline -15mm. kola 17x7,5 ET35; 235x45

założyłem tylko z tyłu bo tam tarło "

 

nr części: 000 071 501 A

 

czyli w aso vw :) nie wiem jaka cena bedzie teraz.

Ja u siebie za granica kupilem je w normalnym sklepie motoryzacyjnym z czesciami do auto tuningu.

 

pozdrawiam

 

Juz nie ma w sprzedazy prawie od roku. Wycofane. Chcialem tez je kupic. Jak jedno ASO powiedzialo ze nie ma dla sprawdzenia zamowilem w drugim. Potwerdzili to ze nie ma juz w sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chlapaczy takze to nie to:) no nic w poniedzialek zadzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to w takim razie pozostaje Wam jedynie zamówenie z neta :).

 

Ja wtedy kupowalem u nich:

 

http://www.nlpower.com/Producten/tabid/41/CategoryID/91/Veerwegbegrenzers/Default.aspx

 

a dokładnie brałęm te :)

 

http://www.nlpower.com/Producten/Productdetails/tabid/64/ProductID/35977/CategoryID/91/Veerwegbegrenzers---Easy-Pro/Default.aspx

 

Także jak sie chce kupic to sie da trzeba poszukac :) od czego wyszukiwarki i internet :)

 

pozdrawiam

 

edit _______________

Wyszukujac w googlach wyswietlaja mi sie tez strony z archiwum allegro, wiec i tam zapewne czasami byly do dorwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pasujący do wszystkich modeli mających amortyzatory:

PRZEDNIE Ø 21mm "

 

tak o takie cos chodzi z tym, ze to sa na przod :) a Wam ociera tył :P wiec nie beda pasowac...

Przednie amory sa grubsze od tylnych..

I te sa najprostsze, znaczy bez zabezpieczen, wiec w razie duzego obciazenia auta i glebszego wyboju moga "wyskoczyc" gdyz te szpary do wsuwania maja dosc duze...

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to przod mi ociera:) bo bardziej slychac to z przodu niz z tylu. Czyli te 21mm nie pasuja, a te 13mm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21mm na przod jest , 13 mm na tyl wedlug opisu aukcji jeszcze najlepiej przedzwon podpytaj lub napisz @ do sprzedawcy jesli masz watpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tarcia to w pasku nie jest zle...ja mam u siebie 8j /19" 225/35/19 i dystanse z tyłu 15mm i nic nie trze.....dodam że mam gwintowane zawieszenie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

IMG_1337.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i zmieniam teraz opony na 215/35/19 żeby ładniej sie ,,naciągnęły,,IMG_1331.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

delikatne tarcie było o zaczep mocowania zderzaka z tyłu ,więc lekko zaklepałem młotkiem gumowym i jest lala.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

P6280311.jpg zastanawiałem się nad 20" szpulkami,ale jak patrzę na fotki pasków na 20kach to wydają mi się za duże.......teraz planuję zamienic te ze zdjecia na 19" model ,,rotor,, z audi rs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiałem się nad 20" szpulkami,ale jak patrzę na fotki pasków na 20kach to wydają mi się za duże.......teraz planuję zamienic te ze zdjecia na 19" model ,,rotor,, z audi rs.

Zgadzam się passat na 20" trochę za dużo, 19" jest idealna, rotory są zaje...te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GregoryTcz

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a więc witam wszystkich forumowiczy i pasjonatów marki.

 

Posiadam Paska B6 Variant w kolorze ShadowBlue w pełnej opcji chrom, chciałbym kupić alufelgi, które upatrzyłem sobie na aledrogo, ale nie jestem pewien czy będą pasować, jeśli zaś są dobre to jakie opony powinienem do nich kupić.

 

oto link do aukcji :

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-17-5x112-vw-audi-rotor-s-line-i4374476553.html

 

Zgóry dzięki za szybkie odp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich pytających się czy dane felgi będą pasować do passata.

Taka mała instrukcja

 

Oryginalna felga 18" Passata ma dane 5x112 18" szerokość 8" ET 44

wchodzimy na stronę http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

ustawiamy na górnej feldze dane powyższe a na dolnej dane felgi którą chcemy mieć w Passacie

 

offset.felgi.jpg

 

porównujemy co wyszło,

w tym przypadku jest 3mm bardziej odsadzona na zewnątrz, co może być ok, ale w niektórych przypadkach może trochę obcierać (załadowane auto ma max, 4-5 osób + bagaż) o tylne parciane nadkole.

 

Wszystko na ten temat.

Myślę że pytania typu czy bedzie pasować i obcierać nie będą już zadawane

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie ze tylko ja miałem ten problem :hmm

 

tylne parciane nadkole

Też. U mnie ocierało o blachę na wysokości spinki zderzak-błotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak u mnie....tak samo obcierało o ta spinke błotnik-zderzak ,ale ja zaklepałem i jest oki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na 8.5j r20 dać 225/35 czy 235/30??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, chciałbym tylko przypomnieć że jeżeli zakładacie felgi które nie posiadają homologacji do danej wersji auta robicie to na własną odpowiedzialność!! Znam przypadki gdzie ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, w momencie kiedy pękła opona po wjechaniu w dziurę, ponieważ były założone nie homologowane koła: rozmiar, szerokość i wysokość opony. Każde auto posiada coś takiego jak homologacja czyli coś co określa odpowiednie rozmiary do konkretnego modelu i auta.

Oczywiście wiem że wszyscy robimy zmiany i modyfikacje czy to kół, czy inne po to żeby zwiększyć komfort jazdy oraz warunki estetyczne pojazdu. Jednak nie zapominajcie o homologacji w skrajnych przypadkach może uchronić Was przed nieprzyjemnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności