Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Dlazego chce poprawić producenta ? bo takie mamy drogi niestety ;) 225/45/18 będzie nieco wyższa od 235/40/18 a i spalanie i komfort jazdy powinien być troszke większy. mam rację ?

 

dla 170hp+ i momentu jaki masz w TDI ...opona 225 będzie miała mało trakcji, a co dopiero np. po Chiptuningu .. każdy mówi o szerokości profilu, pamiętajcie, że ważniejszych czynnikiem jest trzymanie się zalecanej ładowności opony. Jeżeli się nie myle to do b6 VW zaleca opony tylko Extra Load (index 95+)? .. dla b6 170hp albo TFSI z dużym nm to 235/40 r18 XL dla 18 cali albo 235/45 r17 XL dla 17 cali.

 

pamietajmy, że Passaty ważą 1500kg +.. a co dopiero zapakowane kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętajcie, że ważniejszych czynnikiem jest trzymanie się zalecanej ładowności opony. Jeżeli się nie myle to do b6 VW zaleca opony tylko Extra Load (index 95+)

 

No i temu trzeba polać, bo sensownie gada!!

A nie, że na 205/55/16 91V też pojedzie... :wmorde

Dlatego u siebie mam 235/45/17 97W, a zimą 215/55/16 97W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie, że na 205/55/16 91V też pojedzie...

Dlatego u siebie mam 235/45/17 97W, a zimą 215/55/16 97W.

 

co do opon 205/55 R16 91H to VW jak najbardziej dopuszcza takie opony, sam ma w swoim katalogu takie produkty np:

3C0 601 321 D RMI

3C0 601 321 RBS

3C0 601 321 RMI

3C0 601 321 RCO

 

a co ciekawe w 19" oponach 235/35 R19 ma 91 Y - 3C8 601 322 E RCO

wiec jakby coś było z indexem nośności 91 nie tak to takiego produktu VW by nie proponował w swojej ofercie.

Wiadomo że lepiej mieć więcej, ale jak VW dopuszcza takie opony to też go można mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Jestem od niedawna właścicielem B6, którą kupiłem na felgach stalowych. Chciałbym kupić alusy i już nawet wybrałem: http://ladnefelgi.pl/product-pol-1273-NOWE-FELGI-16-5X112-VW-POLO-CADDY-SHARAN-SCIROCCO.html. Moje pytanko jest takie, czy ktoś może kupował w sklepie ladnefelgi.pl ? Pytam bo ceny są stosunkowo niskie i nie wiem czy przypadkiem nie wiąże się to z niską jakością tych felg. Będę wdzięczny za każdą radę.

 

Pozdrawiam

 

Chińszczyzna. Osobiście omijałbym szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chińszczyzna. Osobiście omijałbym szerokim łukiem.

 

Dzięki za odzew:manga

Czy w takim razie jesteś coś w stanie zaproponować, oczywiście w sensownej cenie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odzew:manga

Czy w takim razie jesteś coś w stanie zaproponować, oczywiście w sensownej cenie?

 

Pozdrawiam

 

Nie. Niestety nie mogę nic zaproponować.

Ja kupiłem OE Chicago po doświadczeniu z chińskimi felgami. Od innego sprzedawcy, model na wzór felg z Audi S8. Felgi niby Made In Germany, g. prawda. Były ciężkie jak bębny z Mana i wrzucone na wyważarkę bez opon i wentyli tańczyły (skrajnie wołały o +60g). Sprzedawca bez dyskusji zwrócił $ (podobno często tak bywa, ale wypowiedzieć się mogę tylko o swoim przypadku).

Jedynie OE lub felgi renomowanych producentów. Nie "robione dla...", tylko konkretnej, znanej firmy. Ale nie mogę być wyrocznią bo od pewnego czasu mam alergię na różne badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co koledzy sadzą o felgach o poniższym wzorze :

 

3038305295.jpg

 

Niby są to oryginalne felgi VW 1K8 601 025 o parametrach 7.0J x 17H2 ET33

Może ma ktoś takie na Pasku B6 bo chętnie bym zobaczył jak wyglądają na aucie ... Czy podane parametry będą właściwe w ogóle do B6 ?? Jakie opony będą odpowiednie przy okazji ? Proszę o opinię :) Pozdrawiam :)

 

Coś mi to ET tutaj dziwnie wygląda ... nie za mało 33 ??

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie co sądzicie o rozmiarze opony 235/45 na felge 7,5 cala wcześniej miałem 225/45 i były idealnie równe z rantem felgi . Mówią że 235/40 to zamiennik wysokości 225/45 tylko czy nie będzie za wielki balon i nie będzie zdzierało środka opony.chodzi o felgi 18 cali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co koledzy sadzą o felgach o poniższym wzorze :

 

A to nie są felgi Milwaukee, w które często były wyposażone Passaty w wersji Comfortline? Tyle, że one chyba tylko jako 16" występowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie niema różnicy 225/45 w porównaniu 235/40 nie jest balonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na poprzednie pyt. nie uzyskałem odp. to może na to otrzymam :)

Wie ktoś co to za koła ?? Ma ktoś takie na Passacie ??

3071897496.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro na poprzednie pyt. nie uzyskałem odp. to może na to otrzymam :)

Wie ktoś co to za koła ?? Ma ktoś takie na Passacie ??

[ATTACH=CONFIG]98183[/ATTACH]

Ja mam je, w galerii dostałem zdjecia mojego cc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam je, w galerii dostałem zdjecia mojego cc.

 

Nie wiem czy dobrze szukam ale w galerii znalazłem tylko 1 Twoje zdjęcie i to z przodu auta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie ... brakowało mi tej nazwy ... Myślę że te Interlagos-y nieżle będą wyglądać na czarnym B6 ... Tylko jeszcze trzeba się dogadać co do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabber ma je na błękitnym... Ktoś na czarnym chyba też ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ... brakowało mi tej nazwy ... Myślę że te Interlagos-y nieżle będą wyglądać na czarnym B6 ... Tylko jeszcze trzeba się dogadać co do ceny

 

No tak, to nie Milwaukee. :hyhy Widziałem te felgi (Interlagos) dziś na spocie na czarnym Passacie i wyglądają rewelacyjnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, to nie Milwaukee.

 

Wcześniej pytałem o inny model feli więc może miałeś rację ;)

 

Ogólnie koleś chce za te fele 17' z oponkami Michelina jakieś 1800 zł Myślę że kwota do przełknięcia za takie kółko :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej pytałem o inny model feli więc może miałeś rację

 

Fakt. :D Ale też nie wiem, czy mam rację, bo na tym samym spocie widziałem Passata V6 FSI na takich felgach i były to 17". A Milwaukee nie robili w tym rozmiarze. Może jakieś podobne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności