Skocz do zawartości
pobs

gwintowane zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

variant.a gdzie mozna go kupic bo ja teraz w angli jestem.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do varianta nie ma kitu Koni,kup sprężyny Eibacha i amory Koni razem ok 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie planuje zamontować Bilstein B12 Tuning Kit lub jak premia z pracy pozwoli to może B14 :) znalazłem taki sklepik: MTS 24 SKLEP

 

mają dodatkowo w ofercie tarcze Zimmermann Sport.

 

Ktoś może u nich kupował ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo osób kupuje w MTS mają w miarę ceny,czemu chcesz B14? nie za twarde? zależy co chcesz osiągnąć?B12 lub Koni KIT który jest tańszy też jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie zależy mi na możliwość regulacji :) ale prawdopodobnie będzie B12 ... jeździłem passatem z tym kitem i muszę powiedzieć że między seryjnym zawieszeniem a kitem B12 to jest ogromna przepaść na zakrętach, przy zachowania auta w dużych prędkościach i hamowaniu na ogromny plus dla bilsteina :) zastanawiałem się czy może nie iść bardziej do przodu i odrazu nie zainwestować w B14 - mówisz że może być za twardo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz gwint to gwint,zależy co chcesz osiągnąć,ja jeżdżę na Koni i jest ok mam -60mm z przodu,na gwincie pewnie będzie przy -60mm dużo twardziej,ja bym raczej się nie odważył,ale tak jak napisałem zależy co chcesz robić dalej z autem i jak chcesz jeździć,miałem gwinta FK ale nie założyłem go tylko sprzedałem ,bo kolega jeździł na takim samym to mówił że z tyłu żeby było nisko to zwoje sprężyn masz zciśnięte czyli 0 amortyzacji,jrździłem tym autem i jeszcze przód pół biedy ale na tyle trochę taczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo kolega jeździł na takim samym to mówił że z tyłu żeby było nisko to zwoje sprężyn masz zciśnięte czyli 0 amortyzacji,
czy aby napewno się nie pomylił? przy obniżaniu gwintem....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem ,bo wchodziłem pod auto,ściśnięte były prawie wszystkie zwoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artu
widziałem ,bo wchodziłem pod auto,ściśnięte były prawie wszystkie zwoje

To prawda , jak powiedzial tak robil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że z FK jest trochę dziwna bania, bo.... nawet patrząc na to zdjęcie : http://auto-tuning.pl/str/images/promocje/promocja_right.jpg to skręcając gwint w dół, sprężyna nadal powinna być tej samej długości/zciśnienia (a do góry powinna być "krótsza", bo trzymałby ją amor). Z tyłu w pasku są osobno sprężyny i amory, więc gwint jest na podkładce od springa (tak jest w KW), i żeby je zcisnąć, trzeba by było je podnieść, więc na odwrót... czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,sprężyna z tyłu jest po prostu miękka lub ma mało zwoi że stykają się,podkładka z gwintem pod tylną jest też przy każdym gwincie bez różnicy na firmę bo inne możliwości nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artu
czyli wychodzi na to że z FK jest trochę dziwna bania, bo.... nawet patrząc na to zdjęcie : http://auto-tuning.pl/str/images/promocje/promocja_right.jpg to skręcając gwint w dół, sprężyna nadal powinna być tej samej długości/zciśnienia (a do góry powinna być "krótsza", bo trzymałby ją amor). Z tyłu w pasku są osobno sprężyny i amory, więc gwint jest na podkładce od springa (tak jest w KW), i żeby je zcisnąć, trzeba by było je podnieść, więc na odwrót... czyż nie?

Mówiąc skrótem bendzie "taczka" w tylnej częsci ;) Ale jak załadujesz bagaznik to odczucia zmieniaja sie pozytywnie, tylek przestaje podskakiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiąc skrótem bendzie "taczka" w tylnej częsci ;) Ale jak załadujesz bagaznik to odczucia zmieniaja sie pozytywnie, tylek przestaje podskakiwac.

tyle, że w FK - jak piszą koledzy ;)

w KW tego nie odczujesz tak, a sprężyny są "rozwarte" ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo KW to KW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odgrzeję kotleta. Zakupiłem KW Inoxx , i potrzebuje fotkę założonego zawieszenie na tyle w kombi. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tez długo sie zastanawiałem nad glebą do paska. bo poprzedną octavie i bmw miałem obniżone. passata używam w pracy jako taksówke w poznaniu i to mnie troche hamowało. ale co tam... bedzie najniższą taryfą w PO. znalazłem używany gwint FK za nie całe 400 zł. tak apropo cen- ktoś pytał. montarz za ok 2 tyg. opisze potem i pokaze mój pojazd.boje sie troche potem jazdy ze starymi babciami żeby berecików nie pogubiły w drodze do koscioła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem ,bo wchodziłem pod auto,ściśnięte były prawie wszystkie zwoje

znaczy że były wysrane :]

wiec nie wyciągaj pochopnych opini...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy że były wysrane :]

wiec nie wyciągaj pochopnych opini...

jak nie masz co napisać to nie odgrzewaj kotleta z przed roku,a wysrane nie były ,może nie widziałeś jak wygląda sprężyna FK z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widziałem nie raz i nigdy nie była ona ściśnięta do takiego stopnia, żeby nie pracowała. owszem są one mocniej ściśnięte od innych ale zwoje się o siebie nigdy nie opierają. natomiast każda sprężyna (niezależnie od firmy) w drodze zużycia bardziej się zgniata stąd takie, a nie inne wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności