Jump to content
pobs

gwintowane zawieszenie

Recommended Posts

no właśnie widziałem nie raz i nigdy nie była ona ściśnięta do takiego stopnia, żeby nie pracowała. owszem są one mocniej ściśnięte od innych ale zwoje się o siebie nigdy nie opierają. natomiast każda sprężyna (niezależnie od firmy) w drodze zużycia bardziej się zgniata stąd takie, a nie inne wnioski.

jak widać nawet na allegro u sprzedających to te sprężyny tylne które są z podkładką regulującą są całe zerdzewiałe na zwokach bo są ściśnięte

ja o nowych w dobrym stanie, a ty o zajechanych padłach z allegro... heh, wszystko kupujesz używane?

ja o nowych w dobrym stanie, a ty o zajechanych padłach z allegro... heh, wszystko kupujesz używane?

dlaczego sądzisz że kupuje użuwane,stwierdzam fakty że nawet po niewielkim użyciu wszyskie springi mają ściśnięte zwoje ponieważ są bardzo krótkie np tu nie wiem czy są w/g ciebie zajechane http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1065962100 nie będę się z tobą wykłócał i bił pianę ,po za tym że ni z gruchy ni z pietruchy odgrzałeś kotleta :)

Edited by pawelb6

Wczoraj podnioslem zawias o 2cm bo opony tarly o ranty. Problem jest taki ze przod stoi wyzej niz tyl, wczesniej bylo rowno. Sa jakies zaleznosci ile podkrecic gwint zeby podniosl albo opuscil sie o np 1 cm?

Chyba nie ma sprawdzonego sposobu na taką regulację :( musisz się pomęczyć metodą prób i błędów ustawić jedną stronę , następnie przenieść to na drugą ;)

Panowie znalazłem zawieszenie gwintowane do B5, czy zawieszenie jest identyczne w sedanie i w kombi?

...a Kombi 4x4 vs FWD sedan? ;)

Zupełnie inny tył.

Ja jak kupiłem w używce KW, to było bez helperow, a nakrętki ustawione na 305mm oś amortyzatora-sprężyna, oś-nadkole wyszło 298mm, opona schowana 15mm w nadkolu, po odcięciu nakrętek i założeniu nowych podkręciłem 30mm do góry i nareszcie da się jeździć.  Nadal jest pełna gleba, ale nie jest twardo, komfort jazdy zdecydowanie wyższy=można atakować zakręty bez stresu o rolkę, czy oranie przodem, a fabryczne fotele itak zadbają, żeby nam kręgi nie klepały na nierównościach.

Lepiej w ogóle nie obniżać ;) Polskie drogi nie są do tego przystosowane ;) 

Dnia 11.10.2017 o 13:08, marcin_pesel napisał:

są są :lol 

Jak się umie jeździć to niemal wszystko się nadaje.