Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, zmylna napisał:

Powiedz mi. PIN16 i PIN20 odpowiedzialne są za zasilanie tak ?

Tak, są

16 minut temu, zmylna napisał:

Jeśli u mnie panel jako taki działa to zmiana tego zasilania na co będzie miała wpływ ?

Będzie miała

16 minut temu, zmylna napisał:

Z tego co czytałem na innym forum zmiana zasilania (PIN16 / PIN20) wiąże się z ogrzewaniem postojowym (webasto?). U mnie go nie ma.

Przy webasto w przystarych panelach zasilanie jest tylko na pin 20, tak jak nowych panelach, dlatego przy webasto nie trzeba nic zmieniać w wiązce przy zmianie panelu

18 minut temu, zmylna napisał:

A masz jakieś przemyślenia odnośnie punktu 5 z mojego postu ?

Nie zastanawiałem się nad tym, zawsze jeżdżę na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfe, poprawka zrobiona. Wszystko działa aż miło :)

Zniknął błąd komunikacji z modułem. Zostały tylko dwa błędy "Ograniczenie działania z powodu braku komunikacji - U111100 Statycznie".

Klimatyzacja też wchodzi w tryb auto od razu po uruchomieniu samochodu czego wcześniej nie robiła :)

Serdeczne dzięki jeszcze raz. Nie wiem jak ja patrzyłem na schemat i widziałem dwie różne kostki - składam samokrytyke ;)

Edytowane przez zmylna
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy tylko u mnie jest taka przypadłość że na panelu z B7 po jakimś czasie paruje przednia szyba od góry. Dawno już to zauważyłem ale jakoś zawsze zapominałem podjąć temat. Są w adaptacjach jakieś opcje, coś w stylu nawiew na szybę zawsze w trybie auto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel zalozony wszystko działa az miło zero błędów.

IMG_20230121_105622.jpg

IMG_20230121_105629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat założyłem panel do passata b6  od nowszego  b7  z trzema pokrętłami i mam problem ze w nowym nie działa podgrzewanie przedniej i tylnej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skorzystałem z Pana @Bimbaszpomocy dot. Podłączenie panelu klimatyzacji z passata B7/CC do mojego passata b6.. zrobiłem krok po kroku wszystko tak jak Pan @Bimbasz napisał w komentarzu.. ogólnie brązowa wtyczka pin nr 7 i 8 były puste to brązowej nie ruszałem.. odciąłem pin 20 z kostki dużej czarnej i podłączyłem pin 20 z 16.. próbuje wykasować błędy ale vcds ma problemy z łączeniem się z sterownikiem klimy.. 

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności