Skocz do zawartości
Gość KonopTM

[3M] Szyba czołowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KonopTM

Witam Szanowne Grono :)

 

Jadąc rano do pracy, otrzymałem strzał z "meteoryta" w szybę i jestem obecnie właścicielem wypasionego odprysku o wielkości mniej więcej znaczka vw na kluczyku.

 

Zastanawiam się w związku z tym, co robić - wymieniać czy wiercić. Dodam że posiadam już kilka odprysków na szybie ( łącznie z tym kolosem 4 ) z czego jeden to odprysk z pęknięciem około 2 mm, pozostałe dwa to mini odpryski które spokojnie mozna nawiercic. Oprócz tego szyba pod słońce wyglada jakby była wypiaskowana - mini kropeczki na całej powierzchni, poprezdni własciciel jezdził do Niemiec i z powrotem w interesach, więc zapewne TIRy są odpowiedzialne za taki stan rzeczy.

 

Pytanko do ludzi z 3M - jeżeli wymieniać szybę to gdzie najlepiej ( serwis odpada ), jeżeli wiercić to proszę o namiary na dobrą i solidną firmę.

Skłaniam się ku wymianie, ale jestem otwarty na inne opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno bym wymieniał koszt ok. 450-500zł. A naprawa może by się opłacała przy nowej szybie i jednym odprysku ale mając zniszczoną wybrałbym wymianę. Dobry fachowiec nawet naklejkę z nr rejestracyjnym przełoży na nową szybę.

Jak byś chciał wymieniać w Warszawie to dobry załad jest na Połczyńskiej :ok: w 3mieście też na pewno podobny się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM
Ja napewno bym wymieniał koszt ok. 450-500zł. A naprawa może by się opłacała przy nowej szybie i jednym odprysku ale mając zniszczoną wybrałbym wymianę. Dobry fachowiec nawet naklejkę z nr rejestracyjnym przełoży na nową szybę.

Jak byś chciał wymieniać w Warszawie to dobry załad jest na Połczyńskiej :ok: w 3mieście też na pewno podobny się znajdzie.

 

Tez mi się tak wydaje. Niestety do wawki się nie wybieram takze zostaje 3m.

450 - 500 zł to koszt z montażem i uszczelką tak ? Jak wygląda montaż i demontaż - może powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zaraz po wymianie szyby (oczywscie jak bedzie juz wszystko wyschniete a tasma ochronna zdjeta) jedz na automyjnie lub poprostu zlej auto. Czesto nowe szyby sa niestety nieszczelne :( Jak Ci nikt nie pomoze gdzie mozesz wymienic szyby to dzwon do tune-up w gdansku do Roberta i jego zapytaj - mysle, ze Ci kogos poleci.

 

Aha a jak masz troche czasu i szkoda Ci takiej kasy to podzwon po zlomach moze gdzies beda mieli nawet oryginalna szybe za grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM
Czesto nowe szyby sa niestety nieszczelne

 

Jak to nieszczelne ?? Szyba sama w sobie nie może chyba być nieszczelna .... :zdziwko:

Rozumiem że proponujesz mi sprawdzenie jakości i fachowości montażu szyby po całej akcji tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KonopTM, eh przeciez wiadomo, ze nie ma w szybie dziurek ale na punktach styku gdzie sa uszczelki i taki specjalny klej (w zaleznosci tez od techniki wkladania szyby) moze byc miejsce przez ktore bedzie dostawala sie woda. Widzialem juz taki przypadek dlatego proponuje Ci taki zabieg. Nie chcialbys chyba po jakiejs ulewie wchodzic do basenu zamiast do auta (wierz mi paskudne uczucie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM

Dzwoniłem do AutoGlass Jaan - 450 zł z wymianą ( wersja bez sensora i wypustu na VIN ) Czas montażu około 2 h - chyba się skuszę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz. Ale jesli Ci sie bradzo nie spieszy podzwon po zlomach. Mozesz to zrobic znacznie taniej na oryginalnych czesciach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM
Jak chcesz. Ale jesli Ci sie bradzo nie spieszy podzwon po zlomach. Mozesz to zrobic znacznie taniej na oryginalnych czesciach ;]

 

Oryginalnych, ale używanych ..... Chyba wolę nową sztukę .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh szyby sie nie zuzywaja tak szybko jak np plastik. Ale jak chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM
heh szyby sie nie zuzywaja tak szybko jak np plastik. Ale jak chcesz ;)

 

W sumie racja - teraz pytanie co wybrać .... . :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić używaną to trzeba jeździć po szrotach, szukać, potem wozić wybraną szybę a na koniec się dowiesz, że gwarancja obejmuje tylko montaż a nie szybę. A po drodze jeszcze Ci się potłucze albo tapicerkę potnie. A wszystko za 100 max 200zł oszczędności. Kiedyś wymieniałem w astrze to mi wstawili tego samego producenta co oryginał. Wolę jednak nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM
Żeby kupić używaną to trzeba jeździć po szrotach, szukać, potem wozić wybraną szybę a na koniec się dowiesz, że gwarancja obejmuje tylko montaż a nie szybę. A po drodze jeszcze Ci się potłucze albo tapicerkę potnie. A wszystko za 100 max 200zł oszczędności. Kiedyś wymieniałem w astrze to mi wstawili tego samego producenta co oryginał. Wolę jednak nową.

 

Podpinam się pod tą wypowiedź. W cenie mam 2 letnią gwarancję na zniekształcenia, taką samą na rozwarstwienie szyby i dożywotnią na montaż. Za dodatkowe 45 zł mam ubezpieczeni e na rok od wszelkich odprysków itp. Jeżeli w ciągu roku ktoś mi potraktuje tą szybę cegłą to mam darmową wymianę. Także chyba wolę dołożyć 200 plnów i mieć spokój. We wtorek jadę na wymianę - zdam relację co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem we wrocku koszt uzywki w bd.stanie 250zl orginal + 100zl montaz,nowa nie orginal 320zl z montazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wolałbym używkę w dobrym stanie - wsadziłem Pilkingtona (Securita przerabiałem w Vectrze - to samo)- po 50tys szyba wygląda jakby była piaskowana - wiele minimalnych ale widocznych gołym okiem śladów po kamyczkach.

Pęknięty oryginał po 200tys km nie miał 1/10 tych śladów które mam obecnie - oczywiście mam tu na myśli oryginał pochodzący z pierwszego montażu - a nie oryginał zamówiony w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM

Narazie wstrzymuję akcje wymiany na kilka dni - bardzo możliwe że uda mi się wstawić nową oryginalną szybę w serwisie VW. Przypomniało mi się że mam AC :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie wstrzymuję akcje wymiany na kilka dni - bardzo możliwe że uda mi się wstawić nową oryginalną szybę w serwisie VW. Przypomniało mi się że mam AC :krzeslem:

 

A nie szkoda tracić zniżek. Zabiorą Ci kilka procent, a szyba w dobrej firmie może kosztować 400 - 600 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM

 

A nie szkoda tracić zniżek. Zabiorą Ci kilka procent, a szyba w dobrej firmie może kosztować 400 - 600 pln.

 

Niby tak - ale z drugiej strony nie po to płacę sporą kaskę na AC żeby takie rzeczy opłacać z własnej kieszeni. Obniżą mi o 5% - to zapewne nie będzie 400 - 600 zł drożej w skali roku, a szybka będzie nowa i oyginalna, no i wymiana będzie udokumentowana coby kiedys przy sprzedazy,nikt sie nie czepiał ze auto było bite itp... Tak myśle ..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Tak między nami powiedz w ubezpieczalni, że idioci włamali Ci się przez szybe czołową, rozbij ją w drobny mak a potem, np. rozbebesz schowek i wtedy nie tracisz zniżki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to ciekawe. Bo żyłem w przekonaniu, że każda naprawa z OC to utrata zniżek oraz obniżenie wartości ubezpieczenia pojazdu (odpowiedzialności co do wysokości kwoty) o koszt naprawy.

Napisz, w jakich jeszcze sytuacjach nie traci się zniżek i o jakiego ubezpieczyciela chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności