Skocz do zawartości
bombamarek

Proszę o analizę logów silnik AWT 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie chodzi mi o przepływomierz. Od czasu do czasu pojawia się błąd o ubogiej mieszance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływka wskazuje za mało, przed wymianą sprawdz dolot czy nie ma nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mycie przepływki coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy złe wskazania przepływki mogą być spowodowane starymi świecami zapłonowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy złe wskazania przepływki mogą być spowodowane starymi świecami zapłonowymi?

nie. Stare świece będą powodowały wypadanie zapłonów (chociaż uszkodzony przepływomierz będzie miał podobny efekt ;) ).

 

Turbo pompuje jak trzeba (porównaj zadane i oczekiwane ciśnienie na kanale 115, ale patrząc po 118 oczekiwane jest takie jak trzeba w tym silniku - +/- 1500mbar do 5000RPM a później opada), za to przepływomierz wskazuje 20% za mało - zdrowa przepływka w tych 150 konnych silnikah 20VT pokazuje 120g/s przy 5000RPM. Tutaj mamy +/- 96g/s - więc sterownik tnie paliwo, auto jeździ na ubogiej mieszance, wpada pewnie w tryb awayjny i raczej nie przyspiesza jak trzeba... ?

 

Przepływomierza się nie czyści ani nie wymienia na "zamienniki od tego samego modelu". Jeśli chcesz mieć spokój, to tylko ten sam po numerach z BOSCHa, ewentualnie regenerowany ale tylko z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ile taka przepływka może kosztować mam Bosch 0280218100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz numer (VW/Audi) na obudowie przepływomierza i sprawdź tu: http://czesci.benepol.pl/sklep/

W sklepie nowy oryginał Boscha jutro będę miał za 350,- a w tym benepolu 1200,-. Jak wymienię to napiszę jakie są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sklepie nowy oryginał Boscha jutro będę miał za 350,- a w tym benepolu 1200,-. Jak wymienię to napiszę jakie są efekty.

zrób logi. I oby przepływomierz okazał się ten sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz wymieniony i lipa. Auto nie ma mocy jest gorzej niż na starym. Włożyłem dzisiaj stary i auto dużo lepiej jeździ niż na nowym. Numery przepływki takie same Bosch 280218100. W sklepie gościu powiedział że nigdy nie miał reklamacji na przepływomierze Boscha. Nie wiem o co chodzi z tą przepływką. Pomocy! Ato logi ze starej i nowej.

Grupy 115, 118: http://vaglog.pl/log-115_118_VXrtiH.html

Grupy 003, 020: http://vaglog.pl/log-020_003_38aF4.html

Grupy 002, 033: http://vaglog.pl/log-002_033_9oCD3.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Proszę o pomoc i wyjaśnienie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mnie się wydaje , że teraz pokazuje za dużo ale dlaczego to już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to auto nie miało jakiegoś chipa? Teraz przeplywka pokazuje za dużo jak na 150KM. Tu niech się wypowie ktoś od turbo ale na mój gust to kiepsko wstaje.

Czy autko to czyste pb? Czy logi były na pb?

Odepnij przeplywke, sprawdz czy 002 pokazuje przepływ, jeśli tak to zrób log

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto bez chipa z lpg ale logi robione na pb. Na starej przepływce turbo jakoś sobie radzi. A może być to skutek jakiejś nieszczelności lu jakiegoś zaworu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelność to podstawa trzeba sprawdzić... Ja się dziwię ze tego nie zrobiłes przed kupnem niej przeplywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelność sprawdza się od przepływki do kolektora?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I jak to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę można sprawdzić szczelność wszystkiego. Dolotu, wydechu, nawet kolektor może być nieszczelny (choć rzadko), przewody turbo, zaworki...

Metod sprawdzania tez jest mnóstwo. Mniej lub bardziej dokładnych. Najlepsza to kompresor z manometrem. Są też na dym (np. z papierosa). Duze dziury na oko, na sluch, na PLAKa. Wydech na oko, sluch, na papierek.

Ja bym chcial żeby ktoś kto się zna napisal ze to turbo jest ok (lub nie)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A wlasnie... Kupiles cały przepływomierz (z rurka) czy tylko wklad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie się jakaś doświadczona dobra dusza w sprawie turbo.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Turbo pompuje jak trzeba (porównaj zadane i oczekiwane ciśnienie na kanale 115, ale patrząc po 118 oczekiwane jest takie jak trzeba w tym silniku - +/- 1500mbar do 5000RPM a później opada), za to przepływomierz wskazuje 20% za mało - zdrowa przepływka w tych 150 konnych silnikah 20VT pokazuje 120g/s przy 5000RPM. Tutaj mamy +/- 96g/s - więc sterownik tnie paliwo, auto jeździ na ubogiej mieszance, wpada pewnie w tryb awayjny i raczej nie przyspiesza jak trzeba... ?

Tak napisał marecek po logach na starej przepływce.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cały z rurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w środku jest nie taki wklad... Choćby było dziwne. Wiem jak się porównuje ciśnienie tylko ze 6sekund zanim osiągnie to ciśnienie to chyba za dużo... Spróbuj poszukać gdzieś innych logow awt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa przepływka zawyża wskazania, stara zaniża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa przepływka zawyża wskazania, stara zaniża.

Zgadzam się z tobą ale jaka może być tego przyczyna. Czy w przypadku nieszczelności (nie sprawdzałem) mogą być takie objawy. Błędów żadnych nie ma.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy jest ktoś z okolic Łodzi kto umie sprawdzić szczelność dolotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności