Jump to content
wagen

Discover Media wymiana na Discover Pro

Recommended Posts

Wtyczka z DM nie pasuje do 8" ekranu dedykowanego dla DP - jako że nowszy 8" jest dla DM (a DP ma 9,2"), to do niego wtyczka pasuje bez przeróbek.

5F - adaptacje - confirmation of installation change - zaraz na górze listy adaptacji powinno być (ja mam apkę po angielsku, bo łatwiej idzie porównać zawartość z forami).

Edited by saper_wroc

chyba wszystko mi się udało ,nie ma błędu 😀

Edited by Vittoriok

Trochę z innej beczki.

Jak sprawdzić jakoś sygnału GPS/ilość satelit w DM?

Najprościej na ekranie navi włączyć dodatkowe okno w opcjach widoku i wybrać w nim dane GPS - będzie ilość satelitów widzianych i używanych oraz szer. i dług. geograficzna.

W menu Widok NAVI mam tylko: 2D, 3d, tryb: dzień/noc/auto.

W dniu 29.12.2019 o 14:09, Ranger napisał:

Mi odradzali instalowanie ekranu 8" z DP 2016. Nie dlatego, że ma problemy z mrozem itd a dlatego, że jest wolniejszy.
Zasadniczo szklane mają te bad pixele ale jeśli w ekranie z przed trzech lat ich nie ma to już raczej ich nie będzie.
Tutaj taki przykład tych bad pixeli. Widać je tylko na jasnym tle w w bardzo dużym przybliżeniu. Podczas normalnej eksploatacji można być nawet nieświadomym, ze coś jest nie tak.
Ja taki kreseczek nie mam.

sample.jpg

Patrząc na post z forum Arteona nt. tych nowych ekranów - KLIK 

Wolałbym jednak nie ryzykować ;)

Edited by saper_wroc

Mój stoi na dworze pod wiatą i na razie nic się nie dzieje. Zresztą te linie są tak mało widoczne, ze to bardziej problem ze świadomością istnienia tego niż z wyglądem i działaniem ekranu.
Z ciekawości zobaczę swój ekran na jakimś jasnym tle.

W dniu 30.12.2019 o 15:49, Ranger napisał:

Tak jakby. przeczytaj jeszcze raz :)

Ranger ja wywnioskowałem to samo.

Na 6 stronie sam piszesz

"Nic, nie trzeba kodować, adoptować. Tzn jeśli chcesz to możesz adoptować ekran do centralki ale nie jest to konieczne. Żadnych widocznych błędów nie będzie."

to jak to w końcu jest - trzeba coś kodować czy wystarczy kupić sam wyświetlacz, zamienić ze starym i działa?

Jeśli masz DM to nic się nie dzieje. Koledzy co mają DP mieli problemy z adaptacją ekranu i czasem (ale tylko czasem) trzeba go zaadoptować.
Ja nie mam z nim żadnych problemów.

• Like 1

Witam, walczę z błędem 1555,  po wejsciu w Confirmation of installation change mam kod 095d  , wpisuję w kalkulatorze, w oknie poniżej wpisuję 51666 , kod jaki mi przeliczył to 51f3b i niestety nie chce mi przyjąć tego kodu....czy ktoś może pomóc ?

55 minut temu, wiesiok81 napisał:

Coś źle liczysz, wychodzi c08f

Robię to pierwszy raz także gdzieś muszę robić błąd....jadę według tej instrukcji 

https://forums.ross-tech.com/showthread.php?18798-Case-Study-B201A-Check-Software-Version-Management

W kalkulatorze w pierwszym polu wpisuje 095d w polu niżej 51666 i obliczam to wychodzi 51f3b, gdzie mogę pełnić błąd ?

A wpisałeś to co ja podałem?

Nie zmieniłeś przelicznika w drugim polu z 16 na 10 , tu jest twój błąd 

Godzinę temu, wiesiok81 napisał:

A wpisałeś to co ja podałem?

Nie zmieniłeś przelicznika w drugim polu z 16 na 10 , tu jest twój błąd 

Dziękuję teraz już przelicza prawidłowo 

Pozd

Witam mam taki problem po zmianie wyswietlacza 6,5 cala na 8 cali.wszystkie opcje chodza ale wyswietlacz pokazuje cos takiego.foto w zalaczniku golf 7 rok 2013.KTOS POMOŻE CO MAM ZROBIC.

87693359_202723977500797_8557004102783991808_n.jpg

87828836_797881400709520_6132432220230516736_n.jpg

87877892_247016019648060_7884064409188827136_n.jpg

Powtórzę to co w PW napisałem:

"Naklejka na navi sugeruje że to DM MIB 1, z ekranem 5,7", a nie DM MIB 2 z ekranem 6,5". 

DM MIB 1 jest niekompatybilne z większymi ekranami (nawet na 6,5" nie można zmieniać), bo navi nie jest w stanie obsłuźyć tej rozdzielczości - efekt multiplikacji obrazu jak widać (choć te paski po prawej są niepokojące odnośnie samego ekranu).

W tym celu trzeba najpierw zmienić navi na MIB 2."

To samo koledze napisałem na PW. To jest forum Passata i numery ekranów są dobrane do niego.
Ja zapomniałem pochwalić się końcowy efektem. Srebrny do mnie zupełnie nie przemawiał i wyleciał na poczet czarnego piano black.

WP_20200110_14_03_37_Pro.jpg

Edited by Ranger

Panowie, 

Jak sprawdzić w jakim systemie działa media discovery. Czy jest to MIB 1 czy MiB2?

W pasku chyba tylko MIB 2 był od początku.

MIB 1 ma dodatkową błyszczącą czarną wewnętrzną ramkę między ekranem a matową ramką z przyciskami.