Skocz do zawartości
comingsoon

Kłopotliwa temp silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytałem się że dsg ma jeszcze jeden termostat.może to być przyczyną nie dogrzanego silnika?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dziwi mnie tylko to że po wymianie dwa razy termostatu buło wszystko ok raz 9 dni a po orginale aż dwie godziny w dwóch przypadkach po jeździe autostradą i gdy zjechałem wskazówka i pomiar temp oleju zaczał spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony temat ;) ja oryginalnie nie mam termostatu DSG, wiec go zastosowałem :) wymieniłem termostat, założyłem osłony zimowe na przednią atrape, jeżdże z włączonym VCDSem. Trzyma temperature o ile nie używam ogrzewania :/ w każdym innym przypadku predzej czy później wskazówka opadnie na postoju :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak

Doczytałem się że dsg ma jeszcze jeden termostat.może to być przyczyną nie dogrzanego silnika?

 

dobrze doczytales... wymień i będziesz pan zadowolony.

 

temat tylko i wyłącznie naprawia problem w passacie b7. odpowiedni wątek masz tutaj:

 

https://forum.vw-passat.pl/threads/143620-Problem-z-Passatem-B7-i-temperatur%C4%85-cieczy/page22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mlody_tm pojade w poniedziałek do mechanika na wymiane termostatu dsg mam nadzieje że przerabiał już ten temat.

Dużo jest grzebania z tym i w któtym miejscu jest ten termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj mój wątek... wymiana 1 godzina.

 

znajdziesz go pod obudową filtra powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem sie rozwiazal... Okazalo sie ze jakis plastik odpadl od krocca i zablokowal termostat. Zalozylem nowy krociec termostat i jest git pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie problem sie rozwiazal... Okazalo sie ze jakis plastik odpadl od krocca i zablokowal termostat. Zalozylem nowy krociec termostat i jest git pozdrawiam

 

Ja przy pierwszym termostacie miałem to samo. Na termostacie był jakiś pęknięty okrągły plasticzek który niby jakoś miał się wpasować w termostat. Jendak po wymianie termostatu, poprawiło się ale to nie to co kiedyś, kiedyś było -25 i wskazówka stała na baczność jak k...s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to masz b6 ani wiem jaki tam jest termostat.natomiast w b7 termostat jest obudowany wiec to nie jest problem z plastikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze to masz b6 ani wiem jaki tam jest termostat.natomiast w b7 termostat jest obudowany wiec to nie jest problem z plastikami

 

No ja w sumie też nie wiem jak jest obudowany ale wychodze z założenia, że wiekszość audi, seatów, skód, vw i niektóre mitsubishi to jeden grzyb :) ale mogę się mylić :mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Vagiem sprawdzałeś temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisia z mechanikiem i dopiero jutro wymieni ten termostat dsg.

Powiedział ze jest jeszcze jeden termostat] w obudowie filtra powietrzaScreenshot_20170306-064336.jpg

Screenshot_20170306-064319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze na telefonie mi obrazka nie powiększa ale chyba wskazujesz własnie termostat dsg.

 

Poza nim i głownym wiecej nie ma :) bez przesady :)

 

 

Ale jest dodatkowy elektryczny silniczek wspomagajacy rozprowadzanie cieczy ? Dobrze mowie?

Ten od spodu zaraz pod oslona silnika. Jak on padnie to albo nie dogrzeje albo przegrzeje.... sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano jade do mechanika bo dzisiaj miał za duzo rob oty.

Wymienie termostat dsg i zobaczymy.jak nie bedzie poprawy to bede dalej główkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony i po kłopocie 90 stopni sztywno ja ch...... po wiagrze.

Duże piwo dla Mlody_tm.

Jak wyciagnalem termostat to juz wiedziałem ze to jest przyczuna.

Jak dmuchnalem w nowy to byl zatkany zamkniety a stary jak rurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) i gitara kolego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności