Skocz do zawartości
aggressive

Woda w lampce podświetlenia tablicy - jak uszczelnić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zauważyłem dzisiaj iż spaliła mi się lampka podświetlenia tablicy.

Chciałem zajrzeć co tam się w środku dzieje i okazało się, że żarówka spaliła się na skutek zapewne jakiegoś zwarcia ponieważ w jednej z nich była woda. Powiedzcie mi proszę czy u was również ten problem występuje ?

Znalazłem parę opinii na ten temat ale na innych forach. Z tego co zauważyłem problem dotyczy głównie sedanów.

Którędy w ogóle wchodzi tam woda bo jakoś nie mam pomysłu którędy się ona dostaje.

Swoją drogą jedna była już dość mocno skorodowana, a druga dopiero co "napoczęta".

Jak sobie poradzić z tym problemem ? Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz kupić dwie nowe lampki. Stare mają na pewno skorodowane styki. Woda dostaje się przez słabe do kręcenia lampki co powoduje korozję klapy w miejscu łączenia lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz kupował lampki polecam Ci kupić używaną całą listwę z lampkami bo cena nowej lampki wychodzi tyle co cała używana listwa z dwoma lampkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polift, tam są same lampki bez listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To polift, tam są same lampki bez listwy

 

Dzięki za sprostowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz ;)

Masz kombi? A nie cieknie czasem ze spryskiwacza tylnej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To polift, tam są same lampki bez listwy

 

Dokładnie. W takim razie jakoś dodatkowo mam je jeszcze uszczelnić ? Jakbym jakiś cienki paseczek gumy dał dookoła (na obrzeżach lampki) to chyba by nie zaszkodziło ? Nie wiem czy przypadkiem nie dokręciłem kiedyś za mocno śruby i mógł ten plastik popękać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie to chyba taka piankowa uszczelka siedzi...ale moge sie mylić.

Warto by cos jednak podłożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie główne przyczyny :

-rdza na powierzchniach mocowań lampek

-niesprawny mechanizm wycieraczki/spryskiwacza (zatarta metalowa rurka/tulejka, przechodząca przez mechanizm )- wspomniany przez Marka

 

Pierwszy przypadek wymaga oczyszczenia powierzchni do "gołej/zdrowej" blachy, wyrównania powierzchni, położenia podkładu reaktywnego, podkładu akrylowego, lakieru.

Pamiętać należy o nie za mocnym przykręceniu wkrętów/śrub mocujących lampki(info, o momencie dokręcania dostępne w ELSIE (?) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady koledzy. Mechanizm wycieraczki można wykluczyć bo to sedan :)

tomnik niestety przez to "zalanie" lampki jeden z Twoich modułów (brałem komplet na całe auto) się spalił więc muszę wymienić obie, ale póki co wstawię jakieś chińczyki wraz z nowymi lampkami i zobaczymy co się będzie działo. Niestety delikatna korozja wokół lampek się już pojawiła ;/

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomnik niestety przez to "zalanie" lampki jeden z Twoich modułów (brałem komplet na całe auto) się spalił więc muszę wymienić obie
Moduł nie spalił się, a uległ uszkodzeniu na skutek przedostającej się do lampki wody. To przykłady takich uszkodzeń :

20150308_161847.jpg

 

Dlatego też każdy z klientów otrzymuje ode mnie informacje - "Zwróć uwagę na szczelność lampek ośw. tablicy rej. Jeśli dostanie się tam woda, uszkodzeniu ulegną moduły led."

LAPKA LED-1.jpg

121220144487.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie u mnie wyglądało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności