Skocz do zawartości
SzalonyHarry

Cykające Hydro popychacze 1.9 Tdi 110km avg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zauwazyłem ze strasznie zaczęły mi cykać hydropopychacze . Na zimnym silniku zaraz po uruchomieniu chwile cykaja po czym przestaja , ale zaś na ciepłym silniku to juz cały czas tłuką . Co może byc przyczyną ? Akurat jestem przed wymiana oleju i szkoda było by go lać jeśli ten element jest do wymiany . Mam na liczniku 320 tys. km . jeżdżę na oleju Motul 6100 , 10w40. Na 10-11 tys praktycznie niedolewam oleju .

Nie wiem czy odrazu sie brac za wymianę "szklanek" czy może poczekać ?

np. zrobić płukanke i zalać nowym olejem , może np lepszym? nie wiem czy przy takim przebiegu wlewać syntetyka ? czy będzie to zdrowe dla silnika?

 

Mysle tez nad sprawszeniem ciśnienia oleju . Z tego co wyczytałem to należy wkrecić w czujnik ciśnienia oleju manometr .Tylko jakie wartości są prawidłowe ? Może kto wie jaki jest gwint na czujniku? to by odrazu jutro skoczyłpo pracy po manometr i weża i bym działał .

 

Może ktoś z Was już przerabiał ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne jest

zawsze chwile po porannym odpaleniu (czym zimniej tym kilka sekund dluzej) bedzie klekotac

jesli na cieplym silniku (a wlasciwie oleju) nie klekota to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale właśnie niepokoi mnie czemu cykaja na ciepłym silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może olej już jest spracowany i nie uszczelnia jak ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety cykanie na ciepłym silniku najczęściej oznacza zużycie popychaczy lub gniazd w których pracują. Proponuję przy wymianie oleju wymienić szklanki - ta czynność zajmuje okolo 3 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie na syntetyk popychacze zaczeły cykać na zimnym i to dość głośno na rozgrzanym jest ok ale nie wiem co było wlane wcześniej

Jaki orientacyjny koszt czesci popychacze i szklanki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklanki=popychacze

 

Cena - około 20-30zł za sztukę, potrzebne jest 8 sztuk. Do tego dolicz koszt uszczelki pokrywy zaworów (około 60zl) oraz symering walka (koło 15zł). Jak nie masz silikonu - masa uszczelniająca victor Reinz albo Elring Dirko za około 25-30zł.

 

W PD proponuję najpierw ściągnąć pokrywę głowicy i obejrzeć wałek - może zajść konieczność wymiany razem z popychaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko właśnie mnie to dziwi że na zimnym silniku po paru sekundach cichna popychacze a jak olej sie zagrzeje to juz cały czas cykają. Powiedz mi co ty na to jak bym najpierw zrobił sobie płykanke silnika i wlał nowy olej plus filter zbadał cisnienie pompy oleju. Tylko czy po takim zabiegu , jak by czasem nie pomógł to mogę zdemontowac wałek i wymienic szklanki bez ponownego zalewania olejem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Najwyżej uzupełnisz potem ubytek.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności