Skocz do zawartości
Defetysta

Wyciek oleju spod kolektora 1.8t AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj rano po odpaleniu auta i przejechaniu 1km zaświeciła się kontrolka oleju więc wróciłem do domu dolać olej, po dolewce oczom okazała się kałuża oleju pod autem. Mam wrażenie jak by pod kolektorem puściła rurka jakaś, nie znam się ale widać było jak by olej z niej wypływał, tym bardziej, że chyba pod kolektorem wszystko w oleju umazane. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy dobrze myślę odnośnie miejsca wycieku

IMG_0655.jpg

IMG_0649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie leci czasem z podstawy filtra oleju ? :) Chyba że z pod pokrywy zaworów i tak widać jak by z kolektora leciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z podstawy filtra oleju. Pokrywa wzorów jest tylko zapocona a nie mokra od oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, jutro będę wiedział co i jak. To już 3 wymiana oleju w tym roku mnie czeka.

Edytowane przez Defetysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem bo posiadam silnik AWT i przy napinaczu mi leci olej po silniku i nie wiem od czego czy od tego napinacza czy od EGR czy ktoś mial taki problem gdzie to moze leciec ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

posiadam ten sam silniki ale moje pytanie brzmi , czy ktoś ma zdjęcia z rozpieszczeniem elementów auta z przodu ?

dokładnie mi chodzi przód lewy przed lift kombii , ostatnio zostawiam zaraz pod zderzakiem kilka kropli , no własnie tylko nie wiem czego

nie jest to olej , wygląda na płyn chłodzący ale też do końca nie jestem przekonany bo mi nie ubywa .

Zawsze jak wyłącze silnik to jest kilka kropli , może ktoś ma na myśl co to może być ? , nie jest to od klimtyzacji bo jak mam wyłączoną to też mam a poza tym klima leci za kołem , tutaj śladu mam od razu przy zderzaku po lewej stronie jak by opisac z 20cm od lewej strony ...

Może jest tam jakiś węzyk do chłodnicy czy coś ? , mógł by ktoś podrzucić fotki ? albo podać jakas stronę gdzie można popatrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności