Skocz do zawartości
Robson75

Problem z odpaleniem po nocy

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 tdi 170 dsg - to jest magiczna przeszkoda :)

 

Serio :) mi odkad zaadaptowalem jak nalezy aku vcdsem pali pięknie.

 

Albo pomogla wymiana przekaznika świec zarowych.

 

Nigdy sie nie dowiem :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w końcu rozwiązałeś problem czy jak ? sam robiłeś adaptację ?? ja mam wymieniony aku rok temu przez niemca jeszcze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody_tm mi też pali piknie praktycznie od strzała ,mój problem z odpaleniem po tyg ,na pewno nie leży po stronie aku ,bo ten kreci jak szalony ,juz kiedyś pisałem ,co ,jak i kiedy należy zaadoptować akku ,powodem adaptacji jest tylko i wyłącznie rodzaj akku ,Ty masz dokładnie taki jak ja teraz i nic nie adaptowałem ,jeżeli kupujesz akku o podobnych parametrach (jak my) oczywiście AGM ,to nic nie zmieniasz (nie musisz przynajmniej) jeżeli kupiłbyś zwykły to już tak ,bo w obu przypadkach jest inny prąd ładowania (w AGM wyższy) skąd wiem ,ano od kolegi PinkFloyd (tak sie loguje na forach) jest to osoba o dużej wiedzy ,niestety mieszkająca już w USA i tam pracująca w ASO Audi od kilkunastu lat ,zna również chłopaków a Ross Tech i jest też kilka poprawek w programie VCDS jego autorstwa ,i jego właśnie pytałem jak to jest z tą adaptacją ,bo wszyscy o tym mówią ,ale nikt nie wie dla czego to robią ,przecież akku nie posiada żadnej elektroniki ,która komunikuje się po CAN-ie z czymkolwiek w aucie ,jedynie co to auto odczyta wartości akumulatora ,a te jeżeli sa podobne ,to żadnego wpływu na odpalanie i ładowanie nie maja ,podstawa to dobry akumulator ,nie popadajmy w paranoje ,to że niektóre warsztaty piszą że wymieniają i adaptują to tylko chwyt marketingowy.

Wracając do tego ,że mi nie odpalił to może też być przyczyną jakiejś nieszczelności na wtrysku i zapowietrzania się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to w końcu rozwiązałeś problem czy jak ? sam robiłeś adaptację ?? ja mam wymieniony aku rok temu przez niemca jeszcze :>

 

No mowie ze na razie smiga.

 

Ale teraz czesto swiece grzeje bo zimno.

 

Moze latem znowu bedzie lipa... oby nie....

 

Mimo ze juz kto inny bedzie sie martwil :):)

 

Aku mialem wpisany vcdsem 68ah

A moj nowy varta agm jest 70.

Mozliwe ze komp przez to nie dawal ladowania do konca, do pelna ?:)

 

Teraz juz wpisany jest tak jak ma byc.

Sam robilem.

 

Seba - kabelek mam wlasnie ross tech :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem ,że się nie da zakodować ,ale że niekoniecznie potrzeba ,a w oryginale miałeś 68 ,teraz 70 to nie różnica - doładuje spoko. Dobra to nie problem czy ktoś koduje czy nie ,ważne aby nie przekombinować z akumulatorami :luka

Ja teraz mam problem ,bo pacjent nie daje żadnych objaw choroby ,pali jeździ :ocochodzi ,ale pamiętasz jak Ci pisałem że po zgaszeniu go ,nie mogłem odpalić ,teraz po wymianie aku nic się nie dzieje z tych rzeczy ,tylko ten raz po tyg. stania ,obawiam się ,że kiedyś się odezwie ,bo dobijam do 200kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robson75 Srawdz jeszcze ładowanie alternatora, możliwe że aku nie jest doładowywany ( a zbliża sie okres zimowy) warto sprawdzić nawet kontrolnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Robson75 Srawdz jeszcze ładowanie alternatora, możliwe że aku nie jest doładowywany ( a zbliża sie okres zimowy) warto sprawdzić nawet kontrolnie ;)

 

Sprawdzę w piątek ładowanie jak będę wymieniał termostat bo mi się nie nagrzewa silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlumaczylem ze niedogrzewa ci sie z powodu termostatu DSG (pod filtrem powietrza obok filtra skrzyni DSG).

 

wymienisz głowny termostat i nic to nie da - tu sobie poczytaj moje problemy z tym związane.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/143620-Problem-z-Passatem-B7-i-temperatur%C4%85-cieczy/page15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tlumaczylem ze niedogrzewa ci sie z powodu termostatu DSG (pod filtrem powietrza obok filtra skrzyni DSG).

 

wymienisz głowny termostat i nic to nie da - tu sobie poczytaj moje problemy z tym związane.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/143620-Problem-z-Passatem-B7-i-temperatur%C4%85-cieczy/page15

 

Właśnie będę wymieniał ten termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze ,że ten ,bo ja najpierw wymieniałem główny ,a potem trafiłem na wątek kolegi Mlody_tm i dzięki Ci za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomne dziadow w aso lubin.... ze ma prawo sie nie dogrzewac :):) i ze to normalne... krew mnie zalewa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie pytanko- w zeszłą zimę zauważyłem że mi nie dogrzewa, jak na drodze robił się korek i trzeba było sie turlać to temperatura mi spadała i to sporo to normalne czy też uwalony termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat dsg jesli masz dsg,

W Twoim przypadku bym czujnik obstawial temperatury, w przypadku bluetdi mozliwe ze jest ich wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby to czujnik to komp pokaże ,a jeżeli nie ,to może być to również głowny termostat oczywiście jeżeli podczas jazdy temp. jest OK ,bo ten DSG objawy miał takie ,ze nie dogrzewał się silnik wcale ,to juz zgadywanka ,jednak wymiana tego DSG jest tańsza i od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy czujnika nie pokaze komp :)

 

przynajmniej nie temperatury... przerabialem to w poprzednim Superbie. wtedy padł mi czujnik temp i zero info na kompie... moze teraz to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej jak cos nawala w aucie to czlowiek sie męczy.... bo zero błedow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności