Skocz do zawartości
Gość krzysiek555

fabryczny alarm passat b5 - moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

zalane przewody, ewentualnie podmoczony modół komfortyu.

wtedy wszystko głupieje. jesli będziesz w stanie to wyjmij fotel, nie zapomnij jeśli masz poduszki w fotelach odłączyć akumulator!!!!!!! jak wyciągniesz fotel to wykładzina do góry i niech sie suszy. zobacz też jak wygląda wykładzina za siedzeniem kierowcy. w b5 jest spadek i raczej tam się zbiera najwięcej wody.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154

 

a tu więcej o tym i wogóle odnośnie zalewania vw b5. proponuję sie zapoznac z tematem i zadbać o paszczaka :)

powodzenia

Dzięki za pomoc. Dywaniki i tapicerkę wysuszyłem, teraz śpię spokojnie:)

Dzięki za pomoc "ahcyram"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie zalape pod temat jesli mozna.

 

Znajomy VAGiem ustawil mi beep przy zamykaniu o otwieraniu samochodu i takze anti hijack.

 

Chodzi o to ze pare miesiecy temu musialem odpiac akumulator , jak juz zrobilem co mialem zrobic to podpialem zpowrotem, zamknalem samochod i fakt ze kierunki mrygly tak jak zwykle ale nie bylo beep, pomyslalem ze wsiade do samochodu, zamkne sie i sprobouje otworzyc drzwi, alarm sie wlaczyl ale bez zadnego glosu :zeco Sprawdzilem czy syrena jest podlaczona, oczywisicie jest, kupielem nowa od dilera, podlaczylem i tez nie dziala. Chcialem zobaczyc czy to moze byl bezpiecznik ale wtedy kalkson tez by nie dzialal bo to chyba ten sam bezpiecznik ?

 

VAGiem znowu sprawdzilem i syrena jest wlaczona. Dywaniki mam suche tak samo jak i modul komfortu :dupablada

 

Czyli podsumowujac, syrena przestala dzialas po odpieciu akumulatora, jakies pomysly ?

 

Dzieki z gory. :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak koledzy podpowie ktos gdzie znajduje sie ten bezpiecznik od syrenki alarmu fabrycznego w aucie po lifcie? Czy jest wogóle taki? Alarm się załaącza i tylko kierunki migają a syrenka ani pisnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak koledzy podpowie ktos gdzie znajduje sie ten bezpiecznik od syrenki alarmu fabrycznego w aucie po lifcie? Czy jest wogóle taki? Alarm się załaącza i tylko kierunki migają a syrenka ani pisnie.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32874&highlight=syrenka+alarmu

Wykaz bezpieczników i przekaźników: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=bezpieczniki+passat Jest możliwe że trzeba syrenkę aktywować VAG'iem bo jest wyłączona.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał ahcyram

zalane przewody, ewentualnie podmoczony modół komfortyu.

wtedy wszystko głupieje. jesli będziesz w stanie to wyjmij fotel, nie zapomnij jeśli masz poduszki w fotelach odłączyć akumulator!!!!!!! jak wyciągniesz fotel to wykładzina do góry i niech sie suszy. zobacz też jak wygląda wykładzina za siedzeniem kierowcy. w b5 jest spadek i raczej tam się zbiera najwięcej wody.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154

 

a tu więcej o tym i wogóle odnośnie zalewania vw b5. proponuję sie zapoznac z tematem i zadbać o paszczaka

powodzenia

 

Dzięki za pomoc. Dywaniki i tapicerkę wysuszyłem, teraz śpię spokojnie

Dzięki za pomoc "ahcyram"

 

super :)

a bardzo go miałeś zalanego? a bezpieczniki przy desce też sprawdziłeś?

ps. jak padnie Ci czujnik bocznej poduszki to się odezwij :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wszystko dziala tylko syrena jest strasznie cicha, jak sie siedzi w srodku to po uszach ostro daje z bagaznika ale na zewnatrz baaardzo cicho slychac, jak by mi sie wlaczyl alarm to bym go napewno w domu nie slyszal... Czy one tak dzialaja? czy cos jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem ale nie ze syrena (która działa) ale z kierunkami,otóż jak otworze auto z pilota lub z kluczyka mrugną dwa razy jak zamkne raz ale nie zawsze mrugają jaka może być przyczyna a i czy sygnał dzwiękowy ryglowania drzwi można ustawić za pomocą VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam podobny problem ale nie ze syrena (która działa) ale z kierunkami,otóż jak otworze auto z pilota lub z kluczyka mrugną dwa razy jak zamkne raz ale nie zawsze mrugają jaka może być przyczyna a i czy sygnał dzwiękowy ryglowania drzwi można ustawić za pomocą VAG-a?

Sygnał dźwiękowy pozostaje ten sam,chyba że zmienisz syrenkę ;) Jeżeli chodzi o resztę-błędu szukałbym przy module komfortu.Na początek-VAG

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów podpinam się pod temat a mianowicie ; Dzięki Waszym opisom aktywowałem dźwięk przy zamykaniu i otwieraniu autka i niby wszystko śmiga ale nie do końca .Otóż przy zamykaniu bądź otwieraniu autka syrena bardzo cicho to oznajmia a jej dźwięk przypomina raczej buczenie Dodam że po włączeniu alarmu i otwarciu bagażnika kluczem alarm wyje bardzo głośno i wyraźnie Czy w bagażniku są dwie syrenki ? lub czy powinienem dodatkowo coś załączyć vagiem ? Passat 2004 rok Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów podpinam się pod temat a mianowicie ; Dzięki Waszym opisom aktywowałem dźwięk przy zamykaniu i otwieraniu autka i niby wszystko śmiga ale nie do końca .Otóż przy zamykaniu bądź otwieraniu autka syrena bardzo cicho to oznajmia a jej dźwięk przypomina raczej buczenie Dodam że po włączeniu alarmu i otwarciu bagażnika kluczem alarm wyje bardzo głośno i wyraźnie Czy w bagażniku są dwie syrenki ? lub czy powinienem dodatkowo coś załączyć vagiem ? Passat 2004 rok Pozdrawiam

 

Jest tylko jedna,po lewej stronie nad nadkolem (z tyłu).Co do zgłośnienia-przy zamykaniu daje tylko krótki sygnał,może poprostu już się "kończy" powoli...Na 99% do wymiany,bo z tego co wiem pogłośnić się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie się kończy ale dlaczego w takim razie przy wyciu alarmu daje jak wściekła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może faktycznie się kończy ale dlaczego w takim razie przy wyciu alarmu daje jak wściekła ?

 

Przy słabszym sygnale (a taki jest-chwilowy-podczas zamykania) może być właśnie taki efekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borys8214

ja mam nastepujacy problem nie moge otworzyc swego pastora z pilota bateria jest ok gdzie jest centrala alarm taki ze skorpionem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam nastepujacy problem nie moge otworzyc swego pastora z pilota bateria jest ok gdzie jest centrala alarm taki ze skorpionem

 

Wrzuć jakieś dokładne foto tej centralki.Napewno nie jest to Ori alarm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobo4
Witam u mnie tez problem z fabrycznym alarmem ;/ , stara syrena byla zniszczona przez wylane baterie, zakupilem nowa a pozniej dorwalem sie do jeszcze jednej :D wiec mam dwie i te dwie nie dzialaja hehe . Pomyslalem ze poszukam gdzie te kable ida i w jakim stanie sa wtyczki , ta przy syrenie ma jedna koncoweczke delikatnie zasniedziala ( podajze od kabla ktory mialby wysylac sygnal ) i ten kabel nie wiem gdzie idzie jest on koloru czerwono zoltego a takiego przy module komfortu nie ma ( jest tylko zolto czerwony), w pozostalych dwoch kablach jest wszystko ok i wtyczki wyciagaja ok , wie ktos gdzie ten nieszczesny kabel idzie ? ? po schemacie nie moge dojsc ;/

 

Ok problem rozwiazany , kabel idzie od syreny z pod maski pod siedzieniem pasazera, zawija do pod strone siedzenia kierowcy i nastepnie znika za wszystkimi przekaznikami i bezpiecznikami . Okazali sie ze winowajca byl spalony bezpiecznik 10 amp gleboko schowany :/ . Przy okazji wymienilem 2 inne spalone bezpieczniki a niby wszystko dzialalo :D

 

A gdzie ten 10amp jest schowany? Bo u mnie to tez moze sie okazac problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak sprawdzić czy w ogóle w aucie jest alarm?( Próby z otwieraniem drzwi, maski itp nie pomagają)

1. Przy zamykaniu/otwieraniu auta migają kierunkowskazy

2. Przy zamkniętym aucie(miga czerwona dioda przy "rygielku") i otworzeniu maski nic się nie dzieje - kierunki nie migają i syrena nie wyje.

Samochód B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy w ogóle w aucie jest alarm?

 

Zobacz w bagażniku za tapicerką z lewej strony (ewentualnie z prawej) - tam powinna być syrena fabrycznego alarmu. A sprawdzałeś czy masz dobrze podpięty mikrostyk przy zamku klapy silnika? Albo może go tam w ogóle nie ma i dlatego nic się nie dzieje po otwarciu maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzic-po zamknięciu otworzyc mechanicznie kluczem bagażnik,powinien wyc oryginalny alarm no chyba że jak już kolega wyżej napisał,uszkodzony mikrostyk klapy bagażnika albo faktycznie coś nie tak z alarmem.

w naszych modelach były już chyba montowane standardowo fabryczne alarmy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość banit90

Witam mam problem z zamykaniem z pilota wszystko chodzi dobrze tylko nie mogę zamknąć i otworzyć auta z pilota próbowałem wszystkiego i bez rezultatu ;( czytałem również że moze to byc przyczyna modułu komfortu czy to może być to :) Proszę o pomoc;) z góry dziękuję;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM poszukuje schematu do alarmu WV Passat B5 2002r 1,9 TDI 130 km (mail ( [email protected])

Syrena mi sie nie zalancza jak otworze drzwi tylko migaja migacze.

Mechanicy nie zamkli okna i zalalo modul przez trzy miesiace stal w wodzie, wymienili modul ale czy dobrze kabe powpinali w piny?

Syrena mi zawyla gdy powypinalem wszystkie kable z kostki i ktores sie poloczyly i syrena wyla :) czyli wiem ze mam . ( syreny z tylu w bagarzniku niemam bo zdejmowalem boczek zeby zobaczyc kabel idacy do syreny .czy mam dokladana?)

wpinajac kable w modul to brakuje mi kabli ( T15 pin 12 TO wedlug schematu zasilanie ) (T15 pin 11 wedlug schematy kabel idacy do syreny) wspomne jeszcze ze kolory kabli sie nie zgadzaja do konca.

Kabli dochodzacych do modulu jest 27 ,w antenie ida dwa kable ta wtedy piny liczymy 28 .

 

Pare dni temu znalazlem syrene z lewej strony akumulatora pow werzami cieczy do nagrzewnicy.

Z tego co sie dowiedzialem to alarm jest cyfrowy

kostka ma trzy piny + aku i - aku i trzeci idacy do modulu komfortu przejscie jest po kablu wiec raczej niemam bezpiecznika po drodze.

wlorzylem syrene na miejsce i podpiolem wtyczke i sprawdzilem miernikiem i sie okazalo ze napiecie idzie z syreny do modulu , myslalem ze modul komfortu daje znac syrenie zeby sie wloczyla.

zakopilem nowy modul z wtyczka i kabelkami w module i okazalo sie ze we wtyczce brokuje dwoch kabli wsamochodzie mam 28 pinow a modul zakupiony ma dwa kable mniej i w dodatku inne kolory sa niektore.:sciana

Edytowane przez Sobek800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności