Skocz do zawartości
Gość krzysiek555

fabryczny alarm passat b5 - moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

a możecie mi podpowiedzieć gdzie jest syrena od fabrycznego alarmu ? czytałem na tym forum (bo już szukałem :P ) że jest w którejś "zaślepce" za haloggenami ( ja halogenów nie mam i tez nie ma tej syreny za tymi zaślepkami :/ . czytałem też że może być obok akumulatora :] i też nie ma ;/

 

ktoś by powiedział... "słuchaj skąd "trąbi"" ale sęk w tym że nie daje znaku życia :]

Vag nie może sie "dogadać" z syreną ... błędów brak. a w czasie testów brak jakiejkolwiek reakcji ;/

 

prosiłbym o jakieś foto gdzie ona jest ( ta syrena :P ) albo opis ;) tylko taki łopatologiczny bo już wszędzie szukałem. pewnie ktoś ją wyjął.... no ale gdzieś musiały zostać kabelki od niej ;)

 

mam SEDANA :)

 

pzdr

 

Czytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14600&highlight=syrena+alarmu

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73841&highlight=syrena+alarmu

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=63252&highlight=syrena+alarmu Powinno Ci wystarczyć...Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega przy próbie programowania domykania szyb z pilota wykasował alarm i nie wiem jak to przywrócić.Moduł komfortu o symbolu 3BO 959 796K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega przy próbie programowania domykania szyb z pilota wykasował alarm i nie wiem jak to przywrócić.Moduł komfortu o symbolu 3BO 959 796K

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20104&highlight=VAG+alarm Post #14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

 

Ostatnio dokopalem sie do syreny w alarmie fabrycznym. znajduje się ona u mnie w komorze silika koło aku. Chciałem to rozwiązanie troche przerobić. podpiolem zasilanie na krótko i chyba zrobiłem jakieś zwarcie bo syrena przestała działać. Zakupiłem kolejną i też nie działa po prostu samochód po włączeniu alarmu nie podaje sygnału na syrenę (tylko kierunki migają) I teraz pytanie gdzie idą dalej te kable od syreny? Mam nadzieję ,że nie bezpośrednio do komfortu tylko jest po drodze jakiś bezpiecznik który najprawdopodobniej przepaliłem. Czy ktos wie gdzie on jest? oraz czy do syreny idzie sygnał 12V?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczę sie do tematu bo "nawijacie" o alarmie.

Już drugi raz z rzędu (od przedwczoraj) w nocy załącza mi sie alarm w Passacie. Załącza sie tylko w nocy, tak o około godz. 1.00/2.00. Wyje i wyje, jak skończy to po kilku minutach znowu. Za pierwszym razem podleciałem do okna i ze sztucerem cziłem otoczenie (serio), a ostatniej nocy znowu załączał sie alarm, ale "sztucera" wziąłem już nie załadowanego:) Za każdym razem przestawiałem auto w teren trudniejszy do wyjazdu potencjalnemu nowemu nabywcy i po odpaleniu i przestawieniu w inne miejsce alarm nie załącza się. O co tu chodzi zanim nakarmie kogos ołowiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdz czy nie masz mokrych dywaników... dodatkowo sprawdz, tam gdzie masz bezpieczniki, czyli po lewej stronie kierowcy z boku deski, otwórz tą zaślepkę i zobacz czy Ci woda po kablach nie leci... to może być przyczyną :(

 

po drugie... może to się wyda smieszne ale u mnie elektroniczne urządzenie w schowku powodowało załącznie się alarmu... nawigację kiedeys zostawiłem i jak przyszedłem rano na parking to myslałem że mnie powieszą :P co poł godziny się włączał na parę minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie!

 

Ostatnio dokopalem sie do syreny w alarmie fabrycznym. znajduje się ona u mnie w komorze silika koło aku. Chciałem to rozwiązanie troche przerobić. podpiolem zasilanie na krótko i chyba zrobiłem jakieś zwarcie bo syrena przestała działać. Zakupiłem kolejną i też nie działa po prostu samochód po włączeniu alarmu nie podaje sygnału na syrenę (tylko kierunki migają) I teraz pytanie gdzie idą dalej te kable od syreny? Mam nadzieję ,że nie bezpośrednio do komfortu tylko jest po drodze jakiś bezpiecznik który najprawdopodobniej przepaliłem. Czy ktos wie gdzie on jest? oraz czy do syreny idzie sygnał 12V?.

 

A to ciekawe...Z moich informacji wynika że syrena alarmu (seryjnego/oryginalnego) w VW Passat jest z tyłu pod boczkiem (w bagażniku) nad nadkolem,obojętnie czy variant czy sedan.Najprawdopodobniej masz dokładany alarm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi sie oststnio uruchamia syrena po przekreceniu zapłonu , nie miałem tego wczesniej ale znajac zycie moze cos załączyłem pilotem ??? narazie wytaragałem bezpiecznik i nie mam sygnału ( a moze to jakieś zwarcie poprostu i to nie syrena tylko klakson mi sie załancza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz czy nie masz mokrych dywaników... dodatkowo sprawdz, tam gdzie masz bezpieczniki, czyli po lewej stronie kierowcy z boku deski, otwórz tą zaślepkę i zobacz czy Ci woda po kablach nie leci... to może być przyczyną :(

 

po drugie... może to się wyda smieszne ale u mnie elektroniczne urządzenie w schowku powodowało załącznie się alarmu... nawigację kiedeys zostawiłem i jak przyszedłem rano na parking to myslałem że mnie powieszą :P co poł godziny się włączał na parę minut.

Ok sprawdzę dzisiaj. Mokre napewno mam dywaniki i trochę fotele. Moja miła nie zankneła drzwi na noc pod domem, a w nocy (4 dni temu) lało jak cholera. Tak z ciekawości, co mają wspólnego mokre dywany z alarmem??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok sprawdzę dzisiaj. Mokre napewno mam dywaniki i trochę fotele. Moja miła nie zankneła drzwi na noc pod domem, a w nocy (4 dni temu) lało jak cholera. Tak z ciekawości, co mają wspólnego mokre dywany z alarmem???

 

zalane przewody, ewentualnie podmoczony modół komfortyu.

wtedy wszystko głupieje. jesli będziesz w stanie to wyjmij fotel, nie zapomnij jeśli masz poduszki w fotelach odłączyć akumulator!!!!!!! jak wyciągniesz fotel to wykładzina do góry i niech sie suszy. zobacz też jak wygląda wykładzina za siedzeniem kierowcy. w b5 jest spadek i raczej tam się zbiera najwięcej wody.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154

 

a tu więcej o tym i wogóle odnośnie zalewania vw b5. proponuję sie zapoznac z tematem i zadbać o paszczaka :)

powodzenia

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...Z moich informacji wynika że syrena alarmu (seryjnego/oryginalnego) w VW Passat jest z tyłu pod boczkiem (w bagażniku) nad nadkolem,obojętnie czy variant czy sedan.Najprawdopodobniej masz dokładany alarm...

 

Alarm napewno jest fabryczny. W modelach po lifcie ta syrena jest własnie koło akumulatora. Czy ktoś wie mogą być te bezpieczniki od syrenki bo mi nie dziala :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie u mnie nie ma z tyły w bagazniku dzis szukałem i nie ma wiec mam szukac koło akumulatora??? b5 fl 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mi sie oststnio uruchamia syrena po przekreceniu zapłonu , nie miałem tego wczesniej ale znajac zycie moze cos załączyłem pilotem ??? narazie wytaragałem bezpiecznik i nie mam sygnału ( a moze to jakieś zwarcie poprostu i to nie syrena tylko klakson mi sie załancza)

 

P{o wyjeciu bezpiecznika nie wlacza ci sie w ogole alarm czy tylko sama syrena nie wyje?? gdzie znajde ten bezpiecznik??

bo u mnie alarm sie wlacza ale nie wyje syrena - u mnie jest w bagazniku za boczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi mówił gosc co mi zakladal alarm w orginalnym alarmie nie ma syreny a sygnal dzwiekowy podlaczony jest do klaksonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam problem taki, mianowicie po zamknięciu drzwi z pilota i załączeniu alarmu nie mruga mi dioda w ryglu drzwi. Nieraz sie załączy ale to sporadycznie :( gdzie szukać przyczyny?? moduł komfortu ?? z góry dziękuje

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a ja mam problem taki, mianowicie po zamknięciu drzwi z pilota i załączeniu alarmu nie mruga mi dioda w ryglu drzwi. Nieraz sie załączy ale to sporadycznie :( gdzie szukać przyczyny?? moduł komfortu ?? z góry dziękuje

pozdrawiam ;)

 

NA początek zacznij od sprawdzenia zamków ;) Najlepiej podepnij VAG i zerknij jakie błędy wywali-bo wywali napewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu jest właśnie problem bo ostatnio był na sprawdzeniu błędów i wyskoczył tylko błąd lambdy. Były jeszcze inne błędy jak zwarcie tryskó z masą coś takiego ale po wykasowaniu juz ich nie było. Mechanik powiedział że musiałem gdzieś mieć zwarcie i dlatego tak sie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu jest właśnie problem bo ostatnio był na sprawdzeniu błędów i wyskoczył tylko błąd lambdy. Były jeszcze inne błędy jak zwarcie tryskó z masą coś takiego ale po wykasowaniu juz ich nie było. Mechanik powiedział że musiałem gdzieś mieć zwarcie i dlatego tak sie stało

 

Dziwne...Raczej bym obstawiał zamek,ale skoro nic...W takim razie dźwignij dywanik pod nogami kierowcy i zerknij w jakim stanie jest moduł,czy niema wilgoci,sprawdź wszystkie kable-pod izolacją też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to chyba coś z modułem bedzie bo dwa tygodnie temu czyściłem kanałyu odpływowe bo dywaniki były wilgotne :( posprawdzam to wszystko i dam znać co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to chyba coś z modułem bedzie bo dwa tygodnie temu czyściłem kanałyu odpływowe bo dywaniki były wilgotne :( posprawdzam to wszystko i dam znać co i jak ;)

 

Skoro były wilgotne to już wiesz gdzie szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności