Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.05.2021 o 21:22, lolekb6 napisał:

U mnie natomiast wszystko chodzi tylko czasem po 3-4 włączeniu wstecznego nie mam obrazu z kamery(chociaż słyszę że logo otwiera się) tylko czarny ekran i logo samochodu po lewej stronie z wizualizacją parkowania. Co to może być? 
Błędów żadnych nie ma. 

Teraz po przekodowaniu natomiast kamera się już zamyka ale nie reaguje na manualne właczenie przyciskiem. Co więcej podczas powolnej jazdy do przodu front assist zadziała tylko dźwiękowo...nie wyskakuje wizualizacja...upierdliwe to jest . Ponownie zapytam o sugestię jak to poprawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Riker napisał:

Teraz po przekodowaniu natomiast kamera się już zamyka ale nie reaguje na manualne właczenie przyciskiem. Co więcej podczas powolnej jazdy do przodu front assist zadziała tylko dźwiękowo...nie wyskakuje wizualizacja...upierdliwe to jest . Ponownie zapytam o sugestię jak to poprawić..

wg mnie to jest wina starego GW  , bo miałem tak samo w golfie 7 

po update + param   kamerę da się  włączyć guzikiem od PDC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Riker napisał:

Teraz po przekodowaniu natomiast kamera się już zamyka ale nie reaguje na manualne właczenie przyciskiem. Co więcej podczas powolnej jazdy do przodu front assist zadziała tylko dźwiękowo...nie wyskakuje wizualizacja...upierdliwe to jest . Ponownie zapytam o sugestię jak to poprawić..

Ja bym spróbował jeszcze w bloku 5F zakodować:

VCDS

blok 5F -> byte 19 -> bit 4  wybierz kamerę LOW (zaznacz fajką)

ODIS

[LO]_byte_19_Rear_View_Low:[VN]_active

 

reboot MIB  trzymasz przycisk power na MIB, aż pojawi się logo startowe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz trochę przystępniej dla mnie:) nie znam się na kodowaniu..bo to ktoś inny koduje.Staram się tylko szukac rozwiązania problemu..a;e czemu wizualizacja czujników się nie włącza z przodu tylko dźwięk...

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na pewno bzdura. U mnie po zakodowaniu [LO]_byte_19_Rear_View_Low:[VN]_active, przycisk od PDC zaczął funkcjonować. W wolnej chwili nagram filmik i wrzucę na forum. ???

 

@Riker

Dobrze rozumem, że wciskasz na kokpicie przycisk PDC i nic się nie dzieje? A ja wrzucisz bieg wsteczny to włącza się kamera. Ale jakbyś chciał podjechać przodem do przeszkody to tylko słychać a nic nie pojawia się na wyświetlaczu MIB - mam na myśli wizualizację czujników. 

 

to mam challenge, nagrywam wideo ???

Miałem dokładanie tak jak u Ciebie, przez to wywaliłem sobie kamerę w kosmos, a później musiałem kupić plik parametryzujący i w warunkach domowych kalibrować kamerę ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić upgrade gateway i po problemie. Mogę zrobić coś takiego od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten upgrage to software'owy czy hardware'owy?

Edytowane przez mkpol
ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne, byle wyższy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką najwyższą wersję wgrywasz/posiadasz do 5Q0 907 530 AF?

Edytowane przez mkpol
ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić jaką mam wersję softu? Pytałem wczoraj osobę która mi t ogarnia i mówił że zgodność gatewaya z kamera sprawdzna po VIN została...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2021 o 09:47, Eldar napisał:

Bzdura! 

Odpowiedź w filmiku, u mnie opcja Rear_View_Low: active,  działa. 

Moja kamera 

Adres 6C: Kamera wsteczna (J772)       Plik etykiet:| 5Q0-980-556.clb
   Oznaczenie elementu SW: 5Q0 980 556 B    HW: 5Q0 980 556 B
   Komponent: RVC Compact   H12 0231  

 

 

Edytowane przez raduss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Przekażę zaraz to osobie która mi koduje i może coś wywnioskuje. Widzę właśnie że u ciebie działa to co u mnie nie chce..włacza sie wizualizacja czujników przy dojeździe do przeszkody.. Jestem laik więc dopytam : opcja : "Rear_View_Low: active" to będzie odpowiednia dla kamery w wersji high? bo taką mam w aucie . Chdzi mi o to czy twoje ustawienie nie jest pod kamerę "low line" ?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Riker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raduss napisał:

Odpowiedź w filmiku, u mnie opcja Rear_View_Low: active,  działa. 

Moja kamera 

Adres 6C: Kamera wsteczna (J772)       Plik etykiet:| 5Q0-980-556.clb
   Oznaczenie elementu SW: 5Q0 980 556 B    HW: 5Q0 980 556 B
   Komponent: RVC Compact   H12 0231  

 

 

 

Spróbuj zmienić widok kamery na szerokokątny / widok na hak z opcją Rear_View_Low: active

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar

Nie mam Trailer Assist, nie potrzebuję tej opcji. Ale za to działa mi poprawnie kamera, PDC. Co nie?  Nie odpowiedziałeś na moje pytanie @Eldar. Przy jakiej wersji softu gateway'a poprawnie działa kamera?

@Riker

Linie skrętne działają.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, raduss napisał:

@Eldar

Nie mam Trailer Assist, nie potrzebuję tej opcji. Ale za to działa mi poprawnie kamera, PDC. Co nie?  Nie odpowiedziałeś na moje pytanie @Eldar. Przy jakiej wersji softu gateway'a poprawnie działa kamera?

@Riker

Linie skrętne działają.   

No działa Ci czy nie? :D Bo w pierwszym zdaniu piszesz że wszystko super działa a w drugim zdaniu pytasz przy jakim sofcie zaczyna działać? 
Poza tym widok szerokokątny, optyczny asystent parkowania ma się do Trailer Assist jak ...

Skoro już było napisane przez kilka osób, że trzeba zrobić update gateway to proszę nie wciskaj innymi kitu bo będąc precyzyjnym to nie działa Ci ta kamera w pełni prawidłowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar

Nie wciskam nikomu kitu, poza tym nie jestem mechanikiem. W każdym razie moja kamera 5Q0 980 556B nie ma rybiego oka. A pytam o wersję softu bo jeżeli jest dostępna do mojego auta to warto byłoby zaktualizować. 

 

20210513_150918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że @Eldar ma racje. Z prawej na panelu nie ma żadnych opcji z wyjątkiem zmiany parametrów obrazu. Jak będzie miał chwile to jadę na wymiane GW bo mam Mid i nie bardzo jest świeższy soft dostepny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba @pinelesss

zgadza się 

Tylko mając do wyboru dwie opcje:

1. Odwiedzić serwis Eldar'a

2. Sposobem gospodarczym

Wybrałem opcję nr 2, w przypadku mojej kamery 5Q0 980 556 ponieważ zrobiłem na miejscu i wszystko mi działa, brak błędów. Tracę jedynie tak jak napisał @pinelesss. Czytają nasze wypociny od pierwszej strony, wyciągnąłem wnioski. Gdybym miał kamerę 5Q0 980 568 bez problemu miałbym wodotryski z prawej strony. Dlatego proszę Eldar'a od jakiej wersji bloku 19 Gateway, kamera 5Q0 980 556 będzie działać. Pojechałbym wtedy do ASO u mnie na wsi i poprosiłbym o aktualizację softu w bloku 19. Do serwisu Eldar'a mam około 350km w jedną stronę ? 

 

 

 

Zrzut ekranu 14-05-2021 08.43.50.jpg

Edytowane przez raduss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności