Skocz do zawartości
RAMA

Zmieniarka B6 (3C) jak, gdzie, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyposażeniu NAVI fabryczna.

 

Jaka zmieniarka pasuje do tego modelu?

Gdzie się ją montuje w samochodzie?

Jak ja podłączyć?

 

Zadano mi te pytanie, a że się chwaliłem że znam forum na którym wszytko wiedzą to teraz muszę się wykazać, mimo że niewiele na ten temat u nas znalazłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pasuje np. originalna :D ale od starszych modeli też będzie obsługiwana. W 3C zmieniarka siedzi wewnątrz schowka pasażera. W środku schowka od góry jest otwierana kieszeń wielkości DIN gdzie montuje się zmieniarkę lub np. złącze USB. Łatwo znaleźć bo zwisa tasiemka na napisem CD Changer. Zmieniarki magazynkowe z Passata 3B, 3BG też będą śmigać.

Podłączenie kablem do zmieniarki :D

Można podłaczyć też inne zmieniarki np. Panasonica, poguglaj trochę a znajdziesz coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już po wstępnym googlowaniu ale nie za dużo na ten temat wyczytałem. :-)

 

Piszesz tasiemka, to znaczy że tylko zaznaczono, że tam ma być zmieniarka?

I nie pozostawiona wyprowadzonego odpowiedniego wtyku który wystarczyło by podłączyć...? Tiaaa

 

Ehhhh, a w polonezie to nawet przewody gotowe były do tylnych głośników... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak będę miał czas to pogooglam za ciebie :)

 

Otwierasz schowek a tam u góry wisi tasiemka, ciągniesz i opada szufladka w której siedzi zmieniarka.

Żadnego wyprowadzenia nie ma. Z oszczędności VW wprowadził regułę, że nie ma nic ponad to co ma być...

Szczególnie dotyczy to wiązek elektrycznych. teraz nie wystarczy np. dokupić halogeny, włacznik i wstawić bezpiecznik. Dzięki temu oszczedza się na zbędnym materiale, ale zyskuje się dziesiątki wersji okablowania :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięx :-)

Jutro chyba dotrę w jego pobliże i może padnę przed schowkiem na kolana, oglądając go sobie dokładniej.

 

Z tego co piszesz to trzeba będzie navi szarpnąć z konsoli.... Ciężko będzie.

Raz ze względu na brak doświadczenia w wyciąganiu a dwa że auto nówka sztuka i właściciel może nie zrozumieć tego pędu do wiedzy... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast zmieniarki lepiej kupić orignalne wejście pod USB ?

Kupić sticka 2 GB i muza na kilka godzin będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

Jaką zmieniarkę proponujecie do Passata b6 ? ( nie licząc oryginalnej VW ) :)

Posiadam nawigację MFD2 v.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem coś takiego i działa super jako zmieniarka

www.allegro.pl/item370674023_370674023.html

 

Witam, Też chciałbym coś podobnego, ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Długo masz te urządzonko? Nie ma problemu, że czasami się "zawiesza"? J ak z jakością ? Mam nadzieję,, że jest to coś lepszego niż "zmieniarki" ZUNIX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Też chciałbym coś podobnego, ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Długo masz te urządzonko? Nie ma problemu, że czasami się "zawiesza"? J ak z jakością ? Mam nadzieję,, że jest to coś lepszego niż "zmieniarki" ZUNIX.

No właśnie, jak to wogóle działa?

Czy do tych katalogów CD1, CD2 itd. nagrywasz utwory w formacie wav czy mp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś kupiłem sobie ma alledrogo taki emulator zmieniarki na MP3 do pracy z nawigacją MCD:

 

http://www.xcarmultimedia.110mb.com/XcarMultimedia_en.html

 

 

Używam już 3 tygodnie i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jakość odtwarzanej muzyki jest rewelacyjna (nie ma porównania do transmitera po FM), jakości wykonania niczego zarzucić nie można. Moim radiem można sterować 6 płytową zmieniarką i taki sam zestaw "płyt" jest widziany przez emulator. Pliki w formacie MP3 robę sam a ich organizacja na karcie SD jest taka: pliki w katalogu głównym to (CD1), a w kolejnych 5 podkatalogach to CD2-CD6. Jeszcze jednym ograniczeniem jest do 99 plików (piosenek) w katalogu ale tyle mi na pewno wystarczy.

Kilka razy przytrafiło mi się, że MCD nie rozpoczęła odtwarzania płyty z emulatora ale wystarczyło nacisnąć na nim guzik reset i wszystko wróciło do normy.

Ogólne - gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Brzmi zachęcająco. A można w tym emulatorze wymieniać karty pamięci "na gorąco" ? Jak płyty - wyciągam kartę, wkładam inną i gra. Czy też po wymianie trzeba wyłączyć /włączyć sprzęt lub wykonać reset? Pozdrawiam i dzięki za wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Brzmi zachęcająco. A można w tym emulatorze wymieniać karty pamięci "na gorąco" ? Jak płyty - wyciągam kartę, wkładam inną i gra. Czy też po wymianie trzeba wyłączyć /włączyć sprzęt lub wykonać reset? Pozdrawiam i dzięki za wyjaśnienia.

 

Witaj!

Taki odważny jeszcze nie byłem ;)

Zawsze jak zmieniam kartę to przełączam MCD na radio - nowa karta po przełączeniu na zmieniarkę chodzi od razu. Ja schowałem zmieniarkę w schowku na okulary - obok niej nadal się mieszczą przeciwsłoneczne szkła.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej jest wyłączać. W końcu co to za problem pstryknąć radio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytaniemam passata b6 3 c 2005 rok mam duzą kolorowa navi ale niemam zmieniarki .Mam natomiast zmieniarke od b5 tyle ze niemoge jej podłaczyc bo inna kostka jest kupiłem przejscówke ale po podpieciu też niereaguje może ktoś zna jakis patent na jej podłaczenie.Prosze o info na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytaniemam passata b6 3 c 2005 rok mam duzą kolorowa navi ale niemam zmieniarki .Mam natomiast zmieniarke od b5 tyle ze niemoge jej podłaczyc bo inna kostka jest kupiłem przejscówke ale po podpieciu też niereaguje może ktoś zna jakis patent na jej podłaczenie.Prosze o info na priv.

Przede wszystkim napisz, jaką kostkę miałeś w zmieniarce, a jaką kostkę masz w radiu.

Jeśli na zmieniarkę jest kostka 12 pin a zmieniarka jest z B5 gdzie były AFAIK 8 pinowe porty,

to raczej nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniarka ma niebieska wtyczke chyba 8 pinów niejestem pewien a kupiłem taką przejsciówke

http://www.motoallegro.pl/item513306575_vw_audi_adapter_zmieni_z_quadlock_na_miniiso.html i nic to niedało słychac tylko po podłaczeniu pstrykniecie w głośnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, kostkę masz MiniISO (niebieska - 8 pin),

a w radiu masz już QuadLock (biała lub czarna - 12 pin).

Jakie oznaczenie ma radio?

 

Dowiedź się co zrobić u sprzedawcy tej przejściówki - musi udzielić Ci informacji.

Wcześniej jednak sprawdź, czy zmieniarka nie ma gdzieś "dyndającego" uziemienia.

Obejrzyj dokładnie kabel czy się GND nie urwało lub nie zostało odcięte przy demontażu.

W MinoISO nie było uziemienia w kostce - w QuadLock'u idzie już kostką.

Jeśli nie masz uziemienia, to nie ruszy.

 

Jak nie pójdzie, to mam xCarLinka do VW QuadLocka - może się pokusisz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio mam niewiem jaki model mozesz podejzec w mojej galeri uziomu niemam a to co masz do sprzedania to co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio mam niewiem jaki model mozesz podejzec w mojej galeri uziomu niemam a to co masz do sprzedania to co to jest

Masz MFD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności